Виростити абрикос із кісточки може кожний
Абрикос - родом з Азії, він є представником сімейства розоцвітних. Існує велика кількість сортів цього чудового фрукта. Виростити абрикос із кісточки плода, що сподобався, може кожний.
Насамперед, ви повинні знати, що сіють кісточки абрикоса безпосередньо в землю наприкінці осені. Щоб отримати по-справжньому гарне насіння, потрібно вибирати найспіліші плоди. Звичайно, найкращий варіант, вибирати ті абрикоси, які виростають саме у вашій місцевості, тоді ймовірність вирощування абрикосів з кісточки зростає.
Коли кісточки підібрані, їх потрібно замочити у воді, приблизно, на добу. Після чого, необхідно вибрати найбільш сприятливе місце, воно повинно бути захищеним від вітру, з родючою землею, і ще краще, якщо це буде піднесене місце.
Кісточки абрикоса поміщають у землю на глибину, приблизно, 6 сантиметрів. А відстань між самими кісточками повинна складати не менше 10 сантиметрів.
Допускається можливість висаджування насіння абрикоса у відкритий ґрунт і навесні. Тоді потрібно за 3 місяці до висадження замочити кісточки у воді, приблизно, на 10 днів. При цьому воду необхідно міняти щодня.
Готуємо ґрунт для висадження кісточок абрикоса. Він буде трохи відрізнятися від усіх інших. У першу чергу на дно горщика насипаємо вологий річковий пісок. Зверху укладаємо насіння абрикоса. Покриваємо його другим шаром того ж піску. І на нього так само укладаємо кісточки, і знову присипаємо вологим піском.
На цьому основне висадження закінчене. Залишається поставити горщик у пакет із пластику та щільно зав'язати. Ставимо його в таке місце, де температура коливається від 0 до 5 градусів. Тут він повинен простояти до 3-х місяців. Періодично перевіряйте вологість піску, при необхідності збризкуйте його водою.
Сіянці, що досягли дворічного віку, пересаджують на постійне місце. Це так само виконується ранньою весною, хоча посадкові ями потрібно заготовити ще восени. Відстань між сіянцями мабуть, приблизно 2 метри один від іншого. Глибина ями - 60 сантиметрів, а діаметр - 80 сантиметрів. Одна половина ями засипається перегноєм, а інша родючою землею упереміш із деревним попелом.
Навесні пересаджуємо абрикоси в заздалегідь підготовлені ями. Розправляємо корені рослини, присипаємо їх чорноземом і втрамбовуємо землю. Навколо ями формуємо земляний бортик.
Поливати абрикоси потрібно з розрахунку 20 літрів води на 1 деревце абрикоса. Після поливу земля повинна осісти, тому будьте готові за необхідністю підсипати чорнозем. Протягом літа поливайте саджанці абрикоса з проміжком у 2 тижні. Рекомендують, відразу після поливу, присипати чорнозем тирсою, тоді ґрунт довше збереже вологу усередині себе.
Маленькі саджанці абрикосів мають потребу у формуванні крони. Як правило, абрикоси, вирощувані з кісточок, не мають центрального стовбура, що спрощує процес обрізки, головне зробити так, щоб висота деревця не перевищувала 3-4 метрів.
Абрикоси починають плодоносити на 5 рік. Дивовижно, що навіть у перший рік плодоносіння, ви одержите гарний урожай абрикосів.
Абрикоси, вирощені самостійно, невибагливі. Для повноцінного розвитку молодого дерева необхідні лише полив і підживлення. Цікаво й те, що дерева практично не піддаються впливу шкідливих комах.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 14222 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Сад-город» |
© Газета Домовик 2012-2023