Що посадити біля пня

24 жовтня 2012

Рано або пізно будь-який власник садової ділянки зіштовхується з необхідністю спиляти частину дерев. Іноді це відбувається вже на стадії освоєння ділянки.

ВИРУБУЮЧИ ДЖУНГЛІ

Якщо вам дісталася ділянка, що заросла чагарником або деревами, тоді краще вибрати два варіанти:

1. Якщо дерева, що зростають, не фруктові - перший рік після випилювання висаджують культури, що добре ростуть по цілині: картоплю, баштан, огірки, капусту. А наступного року, після остаточної перемоги протягом сезону над деревною поросллю, можна закладати сад. Відразу ж у перший рік саджати кущі та дерева небажано, тому що у ґрунті дуже багато дротянки, хрущів та іншої живності.

2. Якщо ділянка заросла вишняком, терником або поросллю сливи - не можна висаджувати кущі і дерева протягом трьох років. Перші три роки на ділянці вирощують овочі. І тільки після того, як не буде ризику заразити молоді деревця раком коренів («коренева губка»), цитоспорозом і паразитичними грибами типу опенька, губки, гливи... - закладається сад.

СПИЛЯЛИ ДЕРЕВО

Ну, а якщо спиляли загибле або малопродуктивне дерево, тоді теж теоретично небажано висаджувати нове протягом трьох-п'яти років. Але вирощувати у саду шматками овочі не дуже практично. Найчастіше у місця, що пустують, підсаджують нові деревця.

Отут є кілька правил:

- на місці кісточкових саджайте зерняткові та навпаки. Споріднені культури мають однакові захворювання. До того ж старі корені, розкладаючись, гнітять саджанець. Тому на місці вишні саджають яблуню, на місці груші - сливу і т.д.

намагайтеся підбирати культури з різним рівнем залягання коренів. Наприклад, у вишні поверхнева коренева система. Тобто після неї не бажано висаджувати карликові яблуні (корені у них рідко йдуть углиб). Кращими на такому місці будуть саджанці на сіянці або навіть груші (глибоко проникаюча коренева система). І навпаки.

ХТО У ПНІ ЖИВЕ

Іноді у порохнявий пень висаджують іншу рослину. Дійсно, найчастіше дерева перед загибеллю згнивають зсередини. А після вирубки усередину пенька можна насипати землю і посадити рослину.

Зрозуміло, дерева саджати сенсу немає, а ось невибагливі чагарники на зразок ірги, аронії та барбарису запросто у пеньку приживуться і будуть давати врожай.

Потрібно лише на дно кинути щіпку-другу гранул Базудину перед посадкою (порохняві пеньки обожнюють хрущі та стовбурні шкідники) і частіше підживлювати рослину азотними добривами. Адже стінки пенька будуть тягнути азот із ґрунту.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8187 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс