Лимон не їв, а в роті кисло. Про які хвороби можуть говорити несподівані присмаки

5 червня 2013

Неприємний присмак з ранку може говорити про те, що ви чимось зловжили з вечора, стверджують дієтологи. І мова не тільки про алкоголь. Неприємне «відлуння» залишають цибуля, часник, з'їдені ще вчора. Але якщо присмак не залишає вас протягом усього дня, його не «забивають» ні нова їжа, ні жувальна гумка, то замисліться. Неприємним присмаком про себе сигналізують деякі хвороби:

ГІРКОТА

Мабуть, найбільш зрозуміла ознака. Це ваша печінка або жовчний міхур натякають, що з ними не все добре. Особливо це часто трапляється після свят і вихідних, приправлених рясною їжею й рясними ж узливаннями.

Що робити: спробуйте на кілька днів виключити з раціону смажену, жирну, занадто солону, гостру, мариновану їжу. Ну й алкоголь, звісно ж. Якщо це не допоможе, тоді пора до гастроентеролога!

КИСЛЕ

1. Оскома - один із симптомів гастриту або виразки шлунка. Кисла відрижка вранці - показник надлишкової кількості соляної кислоти в шлунку, надлишки якої провокують болі, печію, що перетворює життя людини в суще пекло.

Що робити: знову ж відмовитися від усього гострого, а також - від смаженого й солоного. А ще обов'язково доведеться звернутися до гастроентеролога, який призначить препарати, що знижують кислотність.

ВАЖЛИВО! Не здумайте «гасити» цю кислоту старим дідівським методом - за допомогою соди! Якщо це й допоможе, то тимчасово. Луг, з'єднуючись з кислотою, перетворюється на воду й вуглекислий газ. Останній опосередковано запускає механізм надлишкового утворення шлункового соку. Виходить замкнене коло: кислотність знижується, щоб через деякий час знову підвищитися.

2. Причиною може бути й захворювання зубів або наявність металевих коронок, які здатні окислюватися, що в результаті приводить до стійкого кислого присмаку. Викликають його й такі захворювання, як пародонтит, карієс.

Що робити: іти до стоматолога, звичайно ж.

3. Іноді поява кислого присмаку в ротовій порожнині - наслідок побічних дій деяких ліків. Вони можуть підвищувати рівень кислотності в шлунку, що неодмінно відбивається на його стані й функціонуванні: активізуються запальні процеси, розвивається гастрит або навіть виразка.

Що робити: уважно перечитайте інструкції до препаратів, які ви п'єте. І порадьтеся з лікарем, чим їх можна замінити.

СОЛОНЕНЬКЕ

1. Відчуття «моря» у роті часто з'являється через банальне «пересушування» організму, тобто через дефіцит вологи, при якому згущаються всі рідини нашого організму, у тому числі кров і слина. У слині міститься хлорид натрію, тобто сіль. Чим менше рідини надходить в організм, тим вища концентрація солі. А це загрожує всім клітинам організму, які потрапляють у внутрішню «Сахару»: голод, спрага і задуха - вижити практично неможливо.

Що робити: просто додайте води! Не менше 2-2,5 літрів на день, і тоді солоного присмаку не буде.

2. Захворювання слинних залоз зустрічається рідше, ніж зневоднювання. Виникає через споживання занадто пересоленої їжі. Сіль (ви не повірите!) може закупорити слинні протоки. Через це слина почне накопичуватися, а концентрація хлориду натрію підвищуватися.

Що робити: доведеться піти до стоматолога - доктор проведе операцію під місцевою анестезією й видалить камінь.

СОЛОДКІСТЬ

1. Солодкий присмак у роті - ознака найнебезпечнішої хвороби за назвою діабет. При діабеті рівень цукру в крові підвищений, звідси солодкість в ротовій порожнині. Нагадаємо, що діабет може розвинутися в будь-якому віці і найчастіше переходить у спадщину, простіше говорячи, якщо в роді були діабетики, то є велика ймовірність, що цукровий діабет з'явиться й у вас.

Що робити: терміново до ендокринолога на прийом.

2. «Підсолоджує» пігулку й хронічний панкреатит. У силу своєї підвищеної вразливості підшлункова залоза часто запалюється, внаслідок чого страждають острівці Лангерганса (вони виробляють інсулін).

Що робити: пройти обстеження.

«ЯЙЦЕ ПРОТУХЛО»

Присмак сірководню свідчить про наявність гастриту зі зниженою кислотністю. Як правило, це вроджена патологія: з якоїсь причини у людини виробляється недостатня кількість шлункового соку. Його не вистачає для того, щоб все з'їдене переварилося в потрібний термін. Тому їжа, замість того щоб розчинитися й утилізуватися, накопичується та починає загнивати. Відлуння цього процесу й відчувається у вигляді противного присмаку в роті.

Що робити: приймати спецпрепарати, які призначає лікар. І сісти на дієту - їсти потроху, але часто.

«ЯК ЗАЛІЗА НАЛИЗАВСЯ»

1. Присмак металу в роті може говорити про кровоточивість ясен. Кров містить велику кількість гемоглобіну, що багатий залізом. Також цим сигналять деякі захворюваннях зубів, ясен, присутність металевих коронок.

Що робити: нанести візит стоматологу.

2. Присмак «заліза» також може наполегливо сигналити вам про «неполадки» у кровоносній системі. А також про порушення обміну речовин, гормональну перебудову, патології кишечнику й шлунка. При початковій стадії цукрового діабету присмак металу також можливий. Знову ж деякі препарати можуть додати «металу».

Що робити: іти до лікаря й здати аналізи.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 19720 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс