Рецепти з яблук: мочені, яблучне варення, компот

9 жовтня 2013

Що можна зробити з яблук? Звичайно ж, заготівлі - яблучне варення, джем, сік, компот і багато чого іншого. Ось кілька варіантів, включаючи смачні мочені яблука.

ДЛЯ ЯБЛУЧНОГО ВАРЕННЯ... 

Краще використовувати свіжі, неперезрілі яблука, без ушкоджень.

Варити яблучне варення можна методом однократного або багаторазового варіння. Багаторазове варіння зберігає форму яблучних часточок, а сироп виходить прозорим. Для готування класичного варення на 1 кг яблук беруть 1-1,3 кг цукру. Таке варення варять три дні, доводячи щоразу до кипіння на повільному вогні, потім кип'ятять 5-7 хвилин, знімають з вогню і залишають на 6-8 годин.

Великі яблука для варення миють і нарізають часточками, а маленькі ріжуть половинками або четвертинками. Щоб нарізані яблука не темніли, їх можна бланширувати у киплячій воді близько 3 хвилин або збризкати лимонним соком.

Яблучне варення-п'ятихвилинка зажадає менших витрат сил і часу. Щоб його приготувати, яблука засипають цукром з розрахунку 150-200 г цукру на 1 кг очищених яблук. Потім залишають на годину, а потім на слабкому вогні доводять до кипіння і варять близько 5 хвилин, постійно помішуючи. Гаряче варення відразу ж викладають у стерилізовані банки, закупорюють кришками, охолоджують і прибирають на зберігання.

Можна спробувати і незвичайні варіанти. Наприклад...

ЯБЛУЧНЕ ВАРЕННЯ З КУРАГОЮ І ЛИМОННИМ СОКОМ

1 склянка кураги, 1,5 кг яблук, 1,5 кг цукру, сік 1 лимона, 1 склянка води.

З лимона видавити сік. Курагу промити і нарізати невеликими шматочками. Яблука почистити, видалити серцевину, м'якоть нарізати кубиками, збризкати соком лимона.

Воду з цукром довести до кипіння і варити 10-15 хвилин.

Курагу і яблука покласти в сироп, довести до кипіння, зняти з вогню і дати охолонути до кімнатної температури. Ще раз довести варення до кипіння. Зменшити вогонь і варити 30 хвилин, знімаючи пінку. Гаряче варення розлити у стерилізовані банки.

ЯБЛУЧНИЙ КОМПОТ

Найароматніший яблучний компот, як відомо, виходить з "антонівки" або щільних кисло-солодких сортів з невеликими плодами. Зварити смачний компот можна з будь-яких яблук. Треба тільки мати на увазі, що яблука взагалі прекрасно сполучаються з іншими фруктами. Наприклад із цитрусовими - лимоном і апельсином. Також можна використовувати мед, тільки додавати його варто не при готуванні, а у вже готовий напій. Ще можна спробувати сполучення з ревенем, з гарбузом, з бананом і ківі, з твердими грушами, виноградом. Але якщо ви хочете зробити звичайний яблучний компот особливим, додайте в нього спеції: гвоздику, корицю, корінь імбиру, мускатний горіх, кардамон, свіжу м'яту.

Варити ж компот просто - нарізані яблука скласти в каструлю, додати спеції, цедру або сік лимона, покласти цукор, налити воду і варити на найменшому вогні. 

ЯБЛУЧНИЙ СІК...

...справжній символ здорового способу життя. Він низькокалорійний, містить багато заліза (допомагає при недокрів'ї), фруктові кислоти (перешкоджають старінню), пектинові речовини (очищають організм від шлаків). Яблучний сік підвищує опірність організму застудним та інфекційним захворюванням, допомагає при захворюваннях серцево-судинної системи, нирок, проблемах з легенями, протидіє утворенню ниркових каменів, поліпшує травлення і стимулює роботу кишечнику.

При цукровому діабеті варто вживати сік з зелених яблук, а при ожирінні рекомендується суміш яблучного, томатного і лимонного соку у співвідношенні: 4:2:1. Яблучний сік можна змішувати і з іншими фруктовими та овочевими соками - морквяним, буряковим, селеровим, персиковим, виноградним.

Зручніше за все консервувати яблучний сік за допомогою соковарки. Але якщо її немає, цілком можна обійтися. Якщо ви робите підсолоджений сік, то цукор (на 3,5 кг яблук - 900 г цукру) додається перед кип'ятінням. Можна законсервувати натуральний сік, а цукор додавати безпосередньо перед уживанням. 

Сам сік готують так: яблука вимийте, розріжте на 4 частини і видаліть серцевину. Пропустіть через соковижималку. Свіжовижатий сік процідіть в каструлю через марлю. Поставте каструлю на вогонь і нагрійте до 75-80°С. Гарячий сік відцідіть через щільну тканину. Доведіть до кипіння, кип'ятіть 3-4 хвилини. Негайно розлийте у чисті банки. Закрийте кришками.

ЯБЛУКА МОЧЕНІ

Ще один популярний спосіб заготівлі яблук взапас - мочені яблука. "Мочіння" може бути простим, кислим і цукровим. Яблука можна замочувати як цілими, так і часточками. Найкраще для цього підходять добре доспілі яблука пізніх сортів. Готувати яблука добре в бочках або в діжках, але можна використовувати і скляний посуд. У традиційних рецептах рекомендується вислати дно та стінки посудини ошпареною житньою або пшеничною соломою: вона не тільки охороняє плоди від механічних ушкоджень, але й поліпшує їхній колір і смак.

Самі яблука щільно укладають шарами, перестилаючи соломою, зверху укладають дерев'яний кружок для гніту. Потім яблука заливають спеціально приготовленим суслом. Перші 5-6 днів розчин у міру потреби доведеться доливати, тому що яблука добре усмоктують воду і верхні шари оголюються, що може привести до загнивання плодів і псування всієї діжки. Спочатку (12-14 днів) яблука тримають у теплому приміщенні при температурі 15-18°С, потім діжки переміщають у льох, де плоди повільно доброджують при температурі 4-6°С. Приблизно через 30-40 днів мочені яблука готові до вживання. Зберігати їх у підвалі можна до травня-червня.

Оскільки знайти в наші дні солому не так просто, скоріше підійдуть рецепти, що не вимагають її застосування.

МОЧЕНІ ЯБЛУКА З МЕДОМ

2 скл. цукру (або 600 г меду), 5 кг яблук, 15 листків смородини, 1 скл. житнього борошна, 15 вишневих листків, 3 ст. л. (з гіркою) солі.

Дерев'яну діжку добре вимийте із содою і обшпарте окропом. Яблука ретельно промийте. На дно діжки укладіть частину вишневих і порічкових листків, зверху щільно розмістіть ряд яблук, потім знову листя. Так заповніть всю діжку. Верхній шар яблук також прикрийте листям.

У 10 л теплої води розчиніть цукор (або мед) і сіль, додайте житнє борошно. Добре перемішайте вінчиком, щоб не було грудок. Остудіть.

Залийте яблука розсолом, зверху покладіть дерев'яний кружок із гнітом (наприклад, ретельно відмитим каменем) і поставте в холодне приміщення.

Процес готування яблук займає 30-40 днів. Щодня знімайте піну і за необхідністю додавайте свіжий розсіл. Стежте, щоб яблука були повністю покриті рідиною. Зберігайте у прохолодному місці або в холодильнику.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7199 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс