Повторні посіви овочів

12 червня 2013

.

РЕДИС

Найулюбленіша культура початку літа. А все тому, що оптимальна температура для її вирощування 15-18°С. Це дозволяє отримати ранній урожай. Але абсолютно не дає вирощувати її влітку. До того ж редис - рослина короткого дня. Тобто формує коренеплід тільки навесні й восени, а влітку йде у стрілку.

На Півдні взагалі після 10 травня саджати більшість сортів не рекомендується, тому що більша частина зацвіте, замість формування коренеплодів.

Щоб повторно виростити редис, необхідно зробити дві речі: 

• спочатку підібрати сорти, здатні рости у спеку і не залежно від довжини дня (Фараон F1, Рондеел, Невадар, Саммеред, Рудольф, Фаммокс, Сора); 

• обладнати грядку дощувалками, щоб поливати дрібнокрапельним шляхом. Так зіб'ємо температуру, і редис буде без порожнеч. 

• захистити від хрестоцвітної блішки, якої влітку повнісінько і вона за два-три дні може знищити сходи. Для цього відразу сходи обприскуємо «Актарою» або «Конфідором». Потім обприскувати буде вже не можна - збирання врожаю через 30 днів! Далі відлякувати її можна тільки попелом. Хоча «Актара» діє 14 днів, за цей час рослини огрубіють. У крайньому випадку, є біопрепарат «Фітоверм». Його можна застосовувати хоч за три-чотири дні до збирання.

КАРТОПЛЯ

З картоплею простіше. Їй, навпаки, краще при літніх посадках. Єдина проблема - розбудити бульби. Для цього змішують сечовину з бурштиновою кислотою і таким розчином обприскують бульби. Або використовують готові стимулятори - типу «Епіна», «Сільця» та ін.

Друга причина менш щедрих урожаїв при літній посадці чим при весняній - дефіцит вологи. Зимовий запас вже закінчився, а значить, потрібно поливати частіше. Допоможе дощування, для чого розпилювачі рівномірно встановлюють на ділянці. Поливають доти, поки ґрунт не промокне на 50 см (перевіряють лопатою або буром, а можна метровими арматурами: пройшла на півметра - значить ґрунт промочили).

І ще один момент - колорадський жук. На молоді посадки він злетиться з усієї округи. Однією-двома обробками не обійтися, знадобиться три-чотири - залежно від препарату, що обрали. «Конфідором», «Алатаром» - частіше. «Апачі», «Актарою» і «Моспіланом» можна обприскувати рідше. Обов'язково додаємо при обробках препарат від фітофтори - для цих цілей найкращі «Ридоміл», «Акробат», «Ордан».

І не забувайте: картопля - культура пухких ґрунтів. Чим частіші поливи - тим частіше розпушування.

ОГІРКИ

Безпроблемний овоч, росте у спеку відмінно. Єдине, що потрібно - полив. Влітку поливають два-три рази на тиждень, але невеликими нормами. Сіють кожні два тижні, щоб підстрахуватися від хвороб і бути завжди із зеленцями поза залежністю від погоди.

Щоб рідше поливати і зібрати гарний урожай, найкраще замульчувати ґрунт перегноєм або гноєм-сипцем. 

Взагалі, без внесення органіки у будь-якому вигляді (сіно, солома, компост, гній, тирса і т.д.) багаті урожаї огірків отримати дуже складно.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6933 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс