Як правильно сіяти помідори у відкритий грунт

29 квітня 2013

Не виростили розсаду помідорів? Нічого страшного. Можна отримати врожай і від посіву насіння у відкритий ґрунт. Буде він на три тижні пізніше, але зате не треба пікірувати рослини, возитися з розсадою, її загартуванням і пересадженням...

РОЗГАНЯЄМО НАСІННЯ

Щоб розрив між розсадними помідорами й посівними був меншим, насіння перед посадкою необхідно проростити. При звичайному посіві сходи з'являться на сьомий-восьмий день. Пророщені - можуть вискочити на четвертий. Але попередньо їх бажано замочити на 8-12 годин у воді або стимуляторах росту, щоб швидше з'явилися сходи.

Лунки мають у своєму розпорядженні рядки з відстанню в міжряддях 60-70 см, між лунками - 30 см. У лунку відразу ж, у вологий ґрунт, на глибину 3-4 см поміщають по три-чотири насінини. Після посіву ґрунт ущільнюють долонею, щоб контакт насіння з ґрунтом був кращим. До появи сходів поливати немає необхідності, тому що після поливу утвориться кірка, що ускладнює появу сходів томатів.

РІДШЕ - КРАЩЕ

З появою двох справжніх (не сім'ядольних) листочків виконують проріджування сходів, залишаючи в лунці одну добре розвинену рослину. Проріджування проводять шляхом зрізання рослин нігтем, але в жодному разі не висмикуючи, тому що може ушкодитися коренева система залишеної рослини.

ПОГОДУВАТИ

Через два-три дні після проріджування виконують підживлення аміачною селітрою з розрахунку 15 г на 10 л води. Під рослину виливають 1 л розчину. Після підживлення ґрунт у лунці необхідно замульчувати. Поливи здійснюють у міру необхідності.

Друге піджилення виконують на початку росту плодів фосфором і калієм з розрахунку 20 г суперфосфату і 10 г хлористого калію на 1 м2. Для цього роблять борозенки на відстані 20 см від рослин, засипають добрива і зашпаровують у ґрунт на глибину 6-7 см. Добрива повинні закладатися у вологий ґрунт.

Якщо немає мінеральних добрив, то можна використовувати настій коров’яку, приготовлений у співвідношенні 1:10. Настій коров’яку готують так: у 20 відрах води (бочці) розчинюють два відра коров’яку. Настоюють (зброжують) 10-12 днів. Потім 1 л отриманого настою розводять в 10 л води і поливають з розрахунку 1 л під 1 рослину.

Для захисту томатів від фітофтороза та інших хвороб, особливо при зниженні температури й підвищеній вологості повітря, рослину обприскують одновідсотковим розчином бордоської суміші.

ЩЕ ШВИДШЕ

Додатково прискорити розвиток можна за допомогою обробок "Епіном" або "Імуноцитофітом". Корисні також підживлення гумінізованою сечовиною або нітрофоскою. Але найбільш відчутний стимул - поставити для помідорів укриття з лутрасила або спанбонда.

Крім того, для посіву насінням у відкритий ґрунт необхідно підбирати тільки ранні сорти помідорів. «Ямал», «Крайня Північ»,  «Яблука на снігу» - цілком підходящі детермінантні сорти, що майже не вимагають пасинкування. Урожай такі томати віддають на 95-й день від дня появи сходів, до того ж врожай як правило швидкий і дружний.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 35026 Подобається: 3 | Не подобається: 7  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс