Якщо не уклалися у строк

12 грудня 2012

Що ще можна зробити в саду у грудні.

НЕ ВСТИГЛИ ПОСАДИТИ

Взагалі строки посадки восени є дуже умовними. Саджати можна навіть взимку, якщо підготовлені ями. Або навесні. До посадки саджанці можна прикопати в землі або зробити прикоп з тирси, тому що при посадці під час відлиги дістати саджанці з-під промерзлого ґрунту проблематично.

У крайньому випадку посадку можна перенести на весну, а саджанці тримати у підвалі у вологому піску при температурі не вище +5°С. До речі, крупноміри пересаджують тільки взимку, коли промерзне ґрунт. Тільки тоді вдається пересадити їх з грудкою землі, не ушкодивши.

НЕ ОБРІЗАЛИ

Строки з обрізки теж є не менш розтягнутими, ніж посадки. Більше того, чим ближче до весни виконана обрізка - тим краще це позначається на перезимівлі дерев. Головне - встигнути до набрякання бруньок.

Єдине обмеження - не можна обрізати, якщо температура нижче 0°С. Деревина при такій погоді промерзає і вже не ріжеться, а ламається та сколюється. Подібні зрізи заростають дуже довго, тому краще чекати відлиги, чим займатися «обламуванням».

НЕ ВКРИЛИ

Укривати краще непромерзлою землею. Розсипчастий ґрунт набагато краще утеплює троянди і виноград. Але якщо не встигли, а сорти не зимостійкі, то виходу немає - хоча б брилами, а вкрити потрібно. Зверху їх можна присипати невеликою кількістю піску, перегною-сипцю або тирсою.

Сухі вкриття з лапника, очеретів, лутрасила та інших укривних матеріалів можна виконувати і по замерзлому ґрунті. Це навіть краще, ніж раннє утеплення.

Єдине, що може постраждати - погано дозрілі рослини з тривалим ростом. Їх бажано утеплювати до перших морозів.

НЕ СПАЛИЛИ

Рослинні залишки, купи хмизу та бадилля бур'янів, помідорів, перцю - прекрасне вкриття для гризунів. Від них краще позбуватися ще з осені. Якщо ж наступила вогка погода і спалити все це добро не має можливості, тоді необхідно встигнути зробити це навесні.

Перша робота навесні - збір і спалювання всіх рослинних залишків. До речі, екологи весняне капітальне зачищення вважають більш правильним - хижі комахи прокидаються раніше шкідників і залишають притулки, а шкідники і збудники хвороб згоряють.

Мишачу проблему пропонується вирішувати за допомогою отруєних принад, розкладених під хвилястий шифер - там їх тварини і птахи не з'їдять, а миші обожнюють відвідувати такі їдальні.

НЕ ОБПРИСКАЛИ

Осінь - не кращий час для обробок. Набагато краще обприскувати сад навесні, по сплячих бруньках, коли шкідники ослаблені довгою зимівлею. Обробку опалого листя сечовиною можна провести і у зимові відлиги. Хоча сильно розраховувати на вбивчість сечовини не варто.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6254 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс