Догляд за трояндами в жовтні: поради досвідчених садівників по підготовці до зими

23 жовтня 2021

Троянди в саду при правильній підготовці можуть переносити морози до -18…-20°C. Їхня стійкість до холодів залежить не тільки від сорту, але й від правильної підготовки до зими. Багато садових робіт по підготовці цих квітів до зимівлі припадають на жовтень.

ОСІННЯ ОБРІЗКА ТРОЯНД

Перед зимівлею із троянд потрібно вилучити листи й верхню недостигшу частину куща. Правила обрізки залежать від типу рослини.

Паркові й зморшкуваті троянди можна не обрізати. Їх достатньо пригнути до землі. Чайно-гібридні, флорібунда й грандифлора зрізують наполовину або на третину. Виткі й напіввиткі сорти не обрізають, а акуратно укладають на підстилку. Штамбові сорти теж радять пригинати або ж споруджувати навколо них пірамідальний каркас, який потім обмотують укривним матеріалом.

ОБРОБКА ҐРУНТУ НАВКОЛО КУЩІВ

Землю навколо кущів троянд перед укриттям очищають від опалого листя й рослинних залишків. Ґрунт скопують на 5-10 см.

Коріння рослин підсапують земляним пагорбом висотою до 20 см. Землю радять брати з іншої частини саду. Замість землі можна насипати перегній, солому або ошурки.

УКРИТТЯ ТРОЯНД НА ЗИМУ

Троянди вкривають, залежно від погоди, із середини жовтня до початку листопада. Робиться це, поки температура повітря не опустилася нижче 0°C.

У сухий період осені троянди потрібно зв’язати й пригнути до землі. Перед цим убираються хворі листи, що не встигли обпасти, а рослини обприскують 4% розчином залізного купоросу від загнивання. Стандартне впакування 200 г розводиться на 5 л води.  3% розчин бордоської рідини (розчин мідного купоросу у вапняному молоці) захищає троянди від грибкових хвороб.

Зверху накидають плівку, щоб троянди не намокнули від дощів. Існує декілька популярних у садівників способів капітального вкриття троянд на зиму. Для цього підходять як народні засоби, так і сучасні матеріали.

Універсальне ялинове гілля

У старих садах троянди традиційно вкривали ялиновим гіллям. Природний матеріал створює повітряну «шубу», яка зберігає тепло, що йде від землі. При цьому вкриття «дихає», що перешкоджає гниттю. Крім того, хвоя – гарний асептичний засіб.

Однак зараз важко знайти ялинове гілля. Якщо повезе знайти дерево, що тільки но впало, можна вважати, що крупно пощастило. Іншими способами заготовка ялинового гілля неможлива з етичних міркувань.

Повітряно-сухе вкриття

При цьому способі по периметру розарію споруджується каркас, на який укладають дошки, а зверху розстеляють укривний матеріал, наприклад, лутрасил, руберойд або спанбонд. Додатково на каркас прикріплюють садову сітку із дрібним вічком, щоб спанбонд не провалився усередину під снігом. Під таким укриттям сухо й тепло.

Такий варіант виправданий тільки при компактній посадці троянд. Рослини, що стоять окремо, доведеться вкривати індивідуально. До заморозку повітряно-сухе вкриття потрібно провітрювати, залишаючи відкритими торці. Коли температура повітря опуститься до -5-7°С, їх закривають.

Сучасні варіанти

Самим зручним і доступним способом укриття троянд зараз уважають застосування сучасних матеріалів – спанбонда, лутрасила й агрила. Щільність цих матеріалів повинна бути не менш 60 г/м2.

Рослини вкривають мінімум двома шарами вощеною стороною нагору. Краї слід надійно закріпити дошками або цеглами. Після того як почнеться період снігопадів і морозів, троянди опиняться в теплом і надійному вкритті.

Осінь – час підготовки троянд до зими. Від того, як будуть проводитися садові роботи в цей період, залежать успіх зимівлі рослин і їх літнє цвітіння. Перед укриттям на зиму троянди потрібно підгодувати, але тільки певними добривами.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 18269 Подобається: 0 | Не подобається: 1  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс