Як виростити еустому: прості кроки від посадки до зрізу

12 лютого 2021

Коли ми вперше бачимо цю квітку, ми дивуємося її бездоганній подібності із трояндою! Еустома буває різного кольору й висоти, низкою (до 15 см) для бордюрів, високої (до 110 см) – на зріз. На одному стеблі до 30 квіток, які цвітуть довго й відмінно стоять у зрізаному виді.

Еустома цвіте із середини літа до початку осені. Але коли починаються холоди, можна посадити кущик із квіткою в горщик і ще місяць милуватися її цвітінням на підвіконні.

Так хочеться завести й собі цю незвичайно гарну квітка! Але коли починаєш вивчати питання як виростити еустому самому, складається враження, що це досить примхлива квітка, з якою багато турбот.

Як тільки ви почнете вирощувати в себе на дачі еустому, ви будете здивовані наскільки легко з нею мати справу! Еустома на сьогодні є самою модною квіткою на зріз, і якщо ви освоїте невеликі хитрості, то не тільки прикрасите цією розкішною квіткою свої клумби, але й зможете легко реалізувати його надлишки. Професійні поради від квіткарів, які рік у рік вирощують цю квітку в великих масштабах, допоможуть і нам зрозуміти особливості її вирощування й подружитися із цією фантастично гарною квіткою.

1. САДЖАЙТЕ ЕУСТОМУ 1 КВІТНЯ

Однією з головних незручностей для новачків у вирощуванні еустоми є те, що росте вона повільно. Для того, щоб побачити квіти в липні, насіння на розсаду висаджують у грудні-січні.

Менш відомий інший важливий факт, що хоча квіти рослини люблять сонце й не переносять холодів, його коріння відмінно себе почувають й активно розбудовуються при прохолодній погоді, що в результаті приводить до міцного щедро квітучого куща.

Досвідчені квіткарі рекомендують висаджувати в ґрунт розсаду еустоми 1 квітня незалежно від весняної погоди. Малесенькі розетки листів обіймають грудочку землі й тому добре захищені від морозу. Якщо погода особливо холодна, можна накрити висаджену розсаду плівкою, але це буває вкрай рідко.

Ця рання посадка дає рослинам досить часу для росту до виснажливої літньої жари, а також дає їм невелику перевагу за часом над чіпкими літніми бур’янами.

І хоча, більшість дачників вирощує свою розсаду самостійно, досвідчені квіткарі радять для еустоми відмовитися від подібного підходу й розсаду купити – так ви заощадите й час, і нерви. Але якщо у вас немає такої можливості, спробуйте виростити еустому з насіння самостійно.

Насіння цієї квітки схожі на насіння петунії – дуже дрібні й покриті щільною оболонкою.

Сіємо еустому з кінця лютого до середини березня. Не затягуйте, якщо ви посієте насіння наприкінці березня, то квіти, можливо, побачите тільки в серпні. Лютнева ж розсада зацвіте в липні.

У якості ґрунту для розсади краще взяти «Ґрунт для фіалок» – у ньому потрібна для нас кислотність і невеликий відсоток азоту.

Температура для пророщення розсади +20 градусів днем і не менш +14 уночі.

Обов’язково забезпечте розсаду додатковим освітленням, щоб її світловий день становив не менш 12 годин, тому що рослина світлолюбна й насіння проростають на світлі. Краще використовувати для цього спеціальну фітолампу.

Ємності для посадки такі ж як для звичайної розсади – це може бути готова пластикова тепличка зі стаканчиками із прозорою кришкою або навіть звичайна скляна банка із кришкою.

 Як саджати насіння еустоми. Ґрунт у скляночці (банці) воложимо на 2 см і зверху висипаємо насіння, не заглиблюючи, а злегка притискаючи їх до ґрунту. Нагадуємо, насіння проростають на світлі. Закриваємо кришкою або плівкою, ставимо в тепле світле місце.

Чому не сходить еустома. Будьте терплячі. Перші крапкові сходи з’являються через 14 днів, ще через 14 днів з’явиться перший справжній листок. Коли з’являться 3-4 справжніх листка, робимо першу пікіровку (якщо у вас насіння росте все в одній ємності). Друга пікіровка проводиться, коли буде 5-6 листиків. Полив розсади краще проводити через піддон або пульверизатором водою кімнатної температури 26-28 градусів. Не допускати перезволоження.

Чим підживлювати. Підживлюємо розсаду еустоми раз у два тижні повним комплексом мінеральних добрив для квітів, не робимо цього відразу після пікіровки, а очікуємо14 днів до підживлення.

2. ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ЕУСТОМОЮ: БУР’ЯН - ГОЛОВНИЙ ВОРОГ

Якщо ви збираєтеся вирощувати еустому, вам треба мати серйозний план боротьби з бур’янами. Так як ці рослини залишаються малесенькими впродовж декількох місяців і листи розташовані близько до землі у вигляді розетки, агресивні літні бур’яни швидко обганяють рослину й душать її. Не пошкодуйте купити для квітів шматок агроволокна, в отвори якого ви посадите розсаду, а інша частина плівки буде пригнічувати ріст бур’янів.

Але агроволокно не стане вашою чарівною паличкою. Прополка бур’янів на клумбах з еустомою повинна стати вашою регулярною звичкою. Не чекайте, коли ситуація стала жахливою, і ви вирвете стільки ж квітів, скільки й бур’янів. Обов’язково поливайте після кожної прополки, щоб ніжне коріння знову заглибилося в ґрунт.

3. ЩО ЛЮБИТЬ ЕУСТОМА

При підготовці клумб для висадження, обов’язково додайте в неї добре перепрілий компост і дернову землю. Рослина любить суглинок, який добре тримає вологу, але не заболочується. Крім того, важливо вибрати сонячне місце, але не на самий пригрів, щоб на квітку попадала легка тінь.

4. ЯКИЙ СОРТ ЕУСТОМИ ВИБРАТИ

Хоча еустома дворічна рослина, у нашій кліматичній зоні її вирощують як однолітню. Для вирощування з насіння вибирайте гібридні сорти (мітка F1 на пакеті з насінням). У них більша схожість, вони менш піддані захворюванням, більш стійкі до погодних умов. Кращими сортами еустоми вважаються гібридні сорти Pan American – вони були номіновані на кілька нагород у світовій серії «Кращі квіти для зрізу» — висота стебла 90-110 см – елегантна форма квітки, що нагадує напіврозкритий бутон троянди.

Оскільки вибір кольорів у рослини досить великий, вибираючи свій сорт ураховуйте його сполучуваність із іншими квітами на клумбах, строки цвітіння, висоту стебла. Деякі сорти мають досить тендітне стебло, і якщо у вас нерідкі сильні вітри, стебла можуть ламатися. Для таких рослин потрібна спеціальна опора з горизонтальної пластикової сітки, коли кожен кущ буде у своєму гнізді. Тому поспостерігайте за зростаючими у вас сортами й зробіть висновки на наступний сезон. Наприклад, якщо ви влітку прищипнете верхівку рослини, то у вас вийде більш пишний кущ, але зацвіте він пізніше.

5. ДРУГА ХВИЛЯ ЦВІТІННЯ ЕУСТОМИ

Припускаючи, що ви були старанні й послідовні й висадили розсаду в ґрунт 1 квітня, і живете на півдні країни - у вас є гарний шанс одержати другу хвилю цвітіння еустоми – зазвичай це кінець вересня, жовтень.

Щоб скористатися цим шансом потрібно виконати кілька важливих завдань. Після початку цвітіння в липні переконайтеся, що ви зрізали квітку повністю дощенту – майже урівень із землею. Не залишайте шматочків стебел, які приведуть лише до млявого вторинного росту. У той же день, після зрізу, ретельно просапайте клумби, полийте й додайте компост. Усе це треба зробити за один день, тоді рослини одержать максимально активний імпульс для подальшого росту, замість того, щоб упасти в сплячку.

Не забудьте так само наполегливо продовжувати боротися з бур’янами, як ви це робили для першої хвилі цвітіння. Пам’ятайте, що щоразу після прополки ви старанно поливаєте рослину. Результати того що ви зараз робите для квітки, ви побачите в численних високих стеблах і рясних розкішних бутонах у середині вересня.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3708 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс