Настав час сіяти петунії

12 лютого 2021

Петунія належить до сімейства пасльонових. Опис: рід багаторічних і однолітніх трав’янистих рослин сімейства пасльонових, які звичайно вирощують як однолітники, з ефектними яскравими барвистими квітками.

Рослини мають кущоподібну форму, гілкуються й ростуть досить швидко. Діаметр - 30 см, висота - 15-30 см, листи довжиною 5-12 см овальної форми, темно-зелені або зелені.

Сорти петуній підрозділяються на 2 типи: багатоквіткові (Multiflora) і крупно квіткові (Grandiflora). Багатоквіткові петунії в порівнянні із крупно квітковими більш насичені й рунисті, мають квітки невеликого розміру, у діаметрі 5 см, що утворюються в великій кількості. Вони прекрасно прикрашають міксбордер і літні клумби й значно менше ушкоджуються після дощу. Крупно квіткові петунії мають дуже великі квітки, діаметром 8-10 см. Однак таку рослина рекомендується вирощувати в підвісних кошиках, під дахом і контейнерах, тому що їхні листи ушкоджуються від дощів.

Строки посіву: визначають залежно від очікуваного часу цвітіння й освітлення. Зазвичай насіння висівають із середини лютого по березень, одержуючи при цьому квітучу рослину вже на початку травня - середині червня.

Посів насіння: насіння висівають у пластмасові плошки висотою 4-5 см, які попередньо знезаражують. Для посіву підійдуть різні ґрунтові суміші, за винятком лужних і сильно кислих. Обрана суміш повинна бути живильною, пухкою й добре втримувати вологу. У плошці ґрунтова суміш повинна бути насипана й утрамбована фактично до самого верху, так щоб до вершини залишалося всього 1,0-1,5 см. Перед заповненням плошки ґрунтом його необхідно просіяти, а безпосередньо перед посівом ґрунт слід добре зволожити.

Звичайне насіння петунії треба змішати із сухим дрібним піском у співвідношенні 1:5, щоб воно краще й більш рівномірно розподілилося по вологому ґрунту й висіяти, дражоване насіння висівають звичайним способом по поверхні ґрунту. Потім посіви слід злегка обприскати із пульверизатора, тому що ґрунт уже вологий і накривають склом, поливають тільки при необхідності й тільки з пульверизатора, щоб не зрушити насіння з місця.

Можна також висівати в пластмасові прозорі харчові контейнери із кришкою, користуватися ними зручніше.

Догляд за посівами: оптимальний для проростання насіння температурний режим становить 21-23°С. У період проростання насіння треба уважно стежити за тим, щоб ґрунт залишався завжди вологим, але не перезволоженим. При гарних умовах насіння проростуть уже на 5-7 день.

Після проростання насіння, плошки виставляються на світло. Сходи дуже чутливі до недоліку світла, тому, особливо при ранньому посіві (лютий), бажане додаткове освітлення до 15 годин на добу. У жодному разі петунію не можна заливати, інакше сходи можуть бути уражені «чорною ніжкою». Температурний режим поступово опускають до 18°C.

Підживлювати сіянці можна вже після першого тижня проростання. Спочатку це роблять за допомогою позакореневих підгодівель, обприскуючи листи розчинними добривами.

 Через місяць, після появи 1-2 справжніх листів, петунію пікірують по невеликих касетах або в ті ж плошки з відстанню між рослинами 2х2 см. Пересадженні під час пікірування рослини бажано полити яким-небудь фунгіцидним препаратом. При цьому температуру для вкорінення сходів бажано підтримувати в межах 18-20°C. За таких умов рослина швидко вкорінюється, і на 10 день після пікірування розсаду можна підживити комплексним мінеральним добривом. Підживлення можна повторити 2-3 рази.

 Через місяць після пікіровки розсаду висаджують у квіткові ємності (діаметром 8-10 см), використовуючи субстрат, що містить найбільшу кількість мікро- й макроелементів, знову крім лужних і сильно кислих ґрунтів. Після пересадження розсади у квіткові ємності для гарного вкорінення протягом 7-10 днів температуру підтримують: уночі 18°C, удень 20°C, потім її знижують уночі до 14°C, удень до 16°C. З метою більш сильного кущіння рослин, необхідно провести пінцирування, коли висота розсади буде в межах 5-7 см. Корисно буде також обприскувати рослини протягом усього розсадного періоду яким-небудь стимулятором, наприклад Епіном.

У відкритий ґрунт рослини висаджують після того, як мине загроза заморозку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3303 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс