Ялина канадська Коніка: основні правила вирощування
Щоб Коніка була гарною, пишною й здоровою рослиною, варто дотримуватися нехитрих правил догляду.
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КАНАДСЬКОЮ ЯЛИНОЮ КОНІКА У ВІДКРИТОМУ ҐРУНТІ
• Полив і розпушування
Канадська ялина Коніка має відносно поверхневу кореневу систему (переважна частина коренів розташовується досить близько до поверхні ґрунту), тому особливо в спекотну погоду потребує частих і рясних поливів (1 раз у тиждень, витрата води не менш 10 літрів на молодий саджанець), а також в обприскуваннях (дощуваннях) крони. Причому після поливів бажано проводити неглибокі розпушування ґрунту (на 5-6 см).
Щоосені слід виконувати потужний вологозарядний полив.
• Підгодівля
Підживлювати Коніку необхідно 2 рази за сезон, використовуючи комплексні добрива для хвойників. Як правило, це робиться навесні, а також восени для підготовки рослини до зими (фосфорно-калійним добривом).
Навесні дуже рекомендується по черзі обприскувати хвою розчином «Епіна» і «Циркону», особливо якщо ви помітите хоч найменші опіки.
• Обрізка
Як правило, канадські ялини не обрізають (і не роблять ніякі стрижки). Але це не значить, що ви не повинні проводити санітарну обрізку, позбуваючись від сухих і хворих гілок (саме гілок, оскільки якщо хвоя суха, то із цього можна робити висновок, що й гілка суха — вона може бути цілком живою). Оптимально обрізку ялини проводити наприкінці весни-початку літа, коли закінчиться період активного руху соку.
Якщо ви прагнете якось підкоректувати форму Коніки, то це можна зробити за допомогою прищипування пагонів. Так вони будуть краще гілкуватися й стануть більш пишними.
Якщо ви хочете, щоб у Коніки була одна верхівка, то навесні слід вибрати найбільш сильний і пагін, що росте прямо, а бічні — прищипнути (на 1/3 від приросту).
• Хвороби й шкідники
Хвойники дуже часто уражаються різними грибковими захворюваннями. У цьому випадку необхідна обробка ялини препаратами (фунгіцидами), що містять в собі мідь, наприклад, «Оксихом», «Хом» або мідним купоросом (1%).
Найчастіше на нижніх пагонах ви можете знайти білий міцелій, що свідчить про наявність такого грибкового захворювання, як сніжний шютте.
Якщо це іржа, то можна обробити препаратом «Топаз», «Скор».
Зверніть увагу! Усі обробки ялини від хвороб і шкідників слід проводити кілька разів (за інструкцією).
Коніку дуже люблять різні шкідники, наприклад, та ж зелена попелиця, ялиново-модринова пагонова моль, ялиновий павутинний кліщ і пильщик (його гусениці), які селяться глибоко в гілках. Якщо на вашу улюбленицю напали шкідники, то обробляти потрібно, відповідно, інсектицидами («Актара», «Фітоверм», «Конфідор», «Іскра», «Фуфанон») від конкретних шкідників, яких важко, але можливо визначити.
Якщо ви восени накриєте ялину разом зі шкідниками, то під укриттям їм буде більш ніж комфортно й затишно знищувати вашу рослину, тому восени обов’язково проведіть обробки, що викорінюють проти шкідників і хвороб.
• Підготовка до зими
Основним завданням по підготовці Коніки до зими є її вкриття на зиму. Причому ціль цього заходу не в тому, щоб утеплити рослину (воно й так дуже морозостійке), а саме захистити від сонячних опіків.
Багато хто вважає, що нема рації вкривати Коніку восени. Краще це зробити наприкінці зими-початку весни, адже захищати її взимку не від чого, опіки рослина може одержати тільки в лютому-березні, а виходить, накривати потрібно саме в цей час.
Так, Коніку, що росте на сонячному місці, тобто на південній стороні ділянки, потрібно щорічно вкривати від опіків.
До речі, як варіант, притіняти ялину Коніку можна тільки з однієї сторони (південної).
Важливо! Молоді хвойники в перші 2-3 роки після посадки дуже вразливі до сонячних променів, тому їх варто обов’язково вкривати.
Зверніть увагу! Якщо ви посадили Коніку на східній або північній стороні ділянки, то надалі (через рік після висадження у відкритий ґрунт) більше не буде необхідності вкривати її від опіків. Але за умови, що щоосені ви виконуєте вологозарядний полив, а навесні не буде різкого перепаду температури (тобто спочатку були морози, і раптом дуже різко потеплішало).
Чим можна вкрити Коніку на зиму (захистити від сонячних опіків):
- нетканим матеріалом білого кольору (спанбонд). Підійде й сіра мішковина;
- спеціальною сіткою для затінення. Для вкриття хвойних рослин від опіку краще вибирати сітку з 50%-75% затінення. Сітку з меншим відсотком затінення слід складати в кілька шарів.
- білою бавовняною тканиною (наприклад, тією же білою марлею);
- одягти готовий чохол (продаються в магазинах).
Важливо! Рослина під укриттям повинна дихати (тобто має бути циркуляція повітря), а якщо немає, то хвойник може почати зопрівати.
Як бачите, виростити пухнату красуню з густою кроною ялину Коніку під силу кожному садівникові, причому навіть починаючому!
ПЕРЕСАДЖЕННЯ У ВІДКРИТИЙ ҐРУНТ ЯЛИНИ КОНІКИ, КУПЛЕНОЇ НА НОВИЙ РІК
Якщо ви купили або вам подарували ялину Глауку Коніку взимку, і ви її змогли зберегти в належному стані, то з настанням весни, коли стане сніг, хвойник в обов’язковому порядку слід пересадити у відкритий ґрунт.
АЛЕ! Куди вірніше купувати саджанці ялини саме навесні або восени, причому обов’язково в спеціальних розплідниках або садових центрах, а не на новорічному розпродажі.
Обов’язкові дії, які виконуються при посадці Коніки, яку ви виходжували в домашніх умовах, а потім пересадили навесні у відкритий ґрунт:
З настанням весни слід поступово почати загартовувати Коніку, виносячи її на свіже повітря, причому бажано не на відкрите місце, а наприклад, під навіс. Спочатку на 5-10 хвилин, потім на півгодини, на кілька годин, а потім і зовсім на весь день.
Обприскати хвою «Епіном» перед посадкою й після.
Пролити кореневу система рослини розчином «Корневіна» або «Гетероауксину».
Замульчувати пристовбурне коло, а також укрити (притінити від сонця) ялиновим гіллям або білою бавовняною тканиною (наприклад, тією же марлею) крону.
Поливати й зрошувати крону потрібно дуже обережно (бажано вистояною або дощовою водою), причому в перші дні майже щодня (ранком або ввечері).
Варто знати! Горщикові Коніки, що продаються в супермаркетах — це тимчасові декоративні ялинки, що є предметом новорічної комерції і зазвичай використовуються як одноразові рослини. Тому, навіть якщо ви все зробите правильно, не факт, що рослина прийметься й приживеться у відкритому ґрунті, адже вона вже звикла до кімнатних умов.
Але шанс урятувати рослину від загибелі, звичайно, завжди є…
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5447 |
|
© Газета Домовик 2012-2023