Канни восени: як правильно викопати кореневища та зберегти їх взимку
Канни (лат. Canna) – розкішні квіти, які ми із задоволенням вирощуємо в наших квітниках. Квіти канни – дуже красиві, цвіте рослина майже все літо і до осені, листя – теж декоративне, догляд – найпростіший. Не дивно, що канни такі популярні.
Єдиний нюанс: у відкритому ґрунті при наших зимах канни не залишають. Їх потрібно викопувати та зберігати до весни. Правильне викопування кореневищ канни восени та зберігання взимку – запорука пишного цвітіння в наступному сезоні.
Якщо у вас є досвід вирощування та зберігання бульб жоржин, цибулин гладіолусів та інших квітів, які потребують викопування на зиму, то ви на відмінно впораєтеся і з бульбами канн. Якщо ви вперше будете викопувати канни восени, то не бійтеся – все буде як слід. Це зовсім не складно, а навіть цікаво. Але декілька порад не будуть зайвими.
Більшість сортів канни – це великі рослини, до 2,5 м, і до осені їх коренева система нарощує пристойне гніздо кореневищ. Кожне посаджене навесні кореневище – розростається в ширину і восени ви вже отримуєте гніздо, з якого навесні посадите не одну рослину, а цілу групу шикарних квітів.
Після закінчення цвітіння за деякий час до викопування – рослини канни потрібно високо підгорнути. Це може бути кінець літа або початок, і навіть середина осені, в залежності від погоди, сорту та часу посадки рослин навесні. Підгортання роблять для того, щоб в перші заморозки кореневища не підмерзли. Паралельно скорочуйте поливи, достатньо буде осінніх дощів.
ЯК ВИЗНАЧИТИСЯ ІЗ ТЕРМІНАМИ ВИКОПУВАННЯ КАНН ВОСЕНИ
Восени не поспішайте викопувати рослини. Дочекайтеся перших заморозків. Не турбуйтеся, кореневища будуть в повному порядку. В цей же час викопують і жоржини. Ступінь готовності рослини до викопування визначають так: після заморозків листя має почорніти, значить – вже час. Якщо ви не викопали кореневища після перших заморозків – нічого страшного. Головне, щоб не було стабільних негативних температур вночі.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОПАТИ КАННИ ВОСЕНИ
Візьміть вила, а не лопату, це допоможе вам уникнути пошкодження кореневищ. Гніздо коренів до осені добре розростається, починайте акуратно обкопувати рослину на відстані 20 см - 30 см від стебел. Намагайтеся вийняти рослину разом із земляною грудкою. Не отряхуйте залишки землі на коренях. У земляній грудці кореневища буду продовжувати дозрівати. Надземну частину обріжте на висоті 20 см. Якщо ви поранили бульби при викопуванні – не хвилюйтеся, обріжте пошкоджене місце гострим ножем або сектором і обробіть зріз вугіллям, золою або просто зеленкою.
Важливо при викопуванні канн не пошкодити кореневу шийку, місце з'єднання стебел з кореневищами. Травми кореневої шийки можуть привести до загнивання кореневищ при зимовому зберіганні. Вам буде зручно акуратно складати викопані рослини в спеціальний садовий мішок.
До весни рослини зберігають при оптимальній температурі +7°С - +9°С. Для зберігання підійде звичайний льох. Складіть кореневища разом із землею в ящики. Якщо земля все-таки обсипалася, присипте канни торф'яним субстратом, щоб коріння не пересихали при зберіганні. Не розділяйте гніздо на окремі кореневища. Це вбереже їх від пересихання. Краще займатися розділенням канни навесні перед посадкою або пророщуванням. Постійно оглядайте бульби взимку. Якщо ви помітили зіпсовані бульби – розберіть гнізда. Промийте та підсушіть кореневища, обробіть їх фунгіцидом: Фундазолом, Превікуром або розчином марганцівки. Обріжте підгнилі частини, зрізи обробіть. Знову покладіть канни в ящики та пересипте свіжим торфом, піском або тирсою (не хвойною), злегка зволоженими.
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КАННАМИ ВОСЕНИ ТА ЗИМОЮ У ДОМАШНІХ УМОВАХ
Багато любителів канн вирощують їх вдома у вазонах та контейнерах. Вони прекрасно ростуть на підвіконнях, балконах, терасах, як горщикова культура. Період спокою ви можете забезпечити рослинам прямо в горошках, без викопування. Після закінчення цвітіння, скоротіть поливи до двох разів на місяць. Обріжте стебла до 20 см та поставте квіткові горщики з каннами в прохолодне місце. В утеплену лоджію, на горище або просто під вікно або балконні двері. Головне, забезпечте каннам температуру в період спокою - близько +10°С - +15°С. Навесні – дістаньте рослини з горщика. Огляньте кореневище, видаліть підгнилі частини та розділіть кореневище на окремі бульби. Ви отримаєте кілька бульб для посадки і ваша домашня колекція канн збільшиться.
Канни – чудові та невибагливі рослини. Їх краса із лишком покриває ті невеликі зусилля, які потрібно зробити для зберігання бульб канни взимку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3296 |
|
© Газета Домовик 2012-2023