Чому чорніють пагони троянд

4 жовтня 2020

Улітку часто можна побачити, що кінчики в деяких пагонів троянд почорніли. Це пов’язано із хворобою за назвою сіра гнилизна (інакше сіра цвіль або ботритис). Це грибкове захворювання, що вражає в основному молоді частини рослин, наприклад, пагони, а також бруньки й листи цього року. Джерелами інфекції можуть бути ґрунт, торішні сухі листи, розсада.

СІРА ГНИЛИЗНА НА ТРОЯНДАХ

Поширенню сірої гнилизни сприяють прохолодна й волога погода, занадто густі посадки, надлишок азотних добрив і сильне ущільнення ґрунту. Далеко не завжди надмірна вологість — результат частих дощів. Іноді досить комбінації роси, крапель води від поливу на молодих гілочках троянди й зниження температури протягом декількох днів.

Як боротися із сірою гнилизною на трояндах?

Акуратно видаліть уражену частину пагону троянди ножем або ножицями до здорової тканини.

Обробіть зрізану ділянку садовим варом або кип’яченим молоком кімнатної температури.

Пролийте ґрунт навколо ураженого куща й обробіть його фунгіцидами, що містять мідь (Фундазол, Топаз, Фітоспорин-М, мідний купорос і т.п.).

До речі, фунгіциди можуть бути використані не тільки при явних ознаках захворювання, але й з метою профілактики. Препарати бажано чергувати, щоб не викликати резистентності.

НЕСТАЧА БОРУ

Іншою причиною проблеми із пагонами троянд може бути нестача бору. Недолік бору — сприятлива умова для розвитку різних бактеріозів. Крім того, нестача цього хімічного елемента взагалі діє на троянди згубно: обсипаються зав’язі й бутони, верхівки пагонів відмирають. Тобто гарного цвітіння очікувати не доводиться. І, навпаки, якщо вчасно підгодувати троянди бором, вони будуть цвісти красиво й рясно, тому що саме бор допомагає рослинам засвоювати кальцій.

Для підгодівлі кущі троянд потрібно обробити комплексним рідким добривом, у складі якого є бор. Якщо такого добрива під рукою не виявилося, можна використовувати розчин звичайної борної кислоти (1 грам на літр води). Позакоренева підгодівля троянд бором проводиться в період бутонизації й цвітіння.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3215 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс