Дамська квітка камелія: посадка й догляд
Рід Camelia нараховує близько 80-ти видів. Однією з гідних його представниць є чайний кущ, або камелія китайська (Camelia sinensis).
Камелії - рослини найчастіше садові, віддають перевагу півтіні й підкисленому ґрунтові. Але й у якості кімнатних квітів при дотриманні певних умов почувають себе непогано.
Камелія дуже гарна як під час цвітіння, так і без квітів. Блискучі темно-зелені листи більш світлі знизу, як правило, овальні й загострені по краях, утворюють дуже приємне враження. Квітки бувають одинарними, з віночком з п’яти пелюсток і з пишним чубчиком із численних тичинок, або з напівмахровими або махровими віночками й з тичинками, у декоративних цілях трансформованими в пелюстки.
Палітра відтінків надзвичайно різноманітна. Квітки часто бувають двоколірними, плямистими, смугастими, строкатими й краплистими. У японської камелії й більшості гібридів період цвітіння триває з кінця зими до початку літа.
Особливою популярністю у квіткарів користуються камелія японська (c. japonica) і камелія сасанква (c. sasanqua). Не так відома, але куди більш витончена й тендітна камелія сітчаста (с. reticulata), що прийшла до нас із західного Китаю.
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ Й ТЕМПЕРАТУРА
Камелії садові особливо в перші роки життя, віддають перевагу злегка або повністю затіненому місцеві розташування.
Вони добре себе почувають при температурі від 0 до 25°С. Якщо ж ви вирішите тримати камелію в кімнаті, у ній повинно бути прохолодно.
ПОЛИВ
Важливо, щоб вода для поливу не містила кальцій. Камелії потребують рясного поливу, особливо в період цвітіння й вегетації. У літні місяці рекомендується обприскувати листи.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ
Рослини можуть перебувати в тих самих горщиках протягом багатьох років. Пересадження слід робити тільки у випадку крайньої необхідності, у вересні-жовтні або в березні-квітні.
Важлива порада: після закінчення періоду цвітіння квітки слід видалити, не залишаючи при цьому навіть засохлих кінчиків, на яких можуть розвитися захворювання.
РОЗМНОЖЕННЯ
Найпоширенішим способом розмноження камелії садової є живцювання. Верхівкові або вузлові черешки для розмноження найкраще відбирати влітку, коли молоді гілочки добре здеревеніли. Зріжте верхівкові пагони довжиною 10-15 см прямо під вузлом. Обірвіть нижні листи, а черешки посадіть в кислий субстрат на основі торфу й агроперліту або торфу й піску.
Рівень вологості повинен бути досить високим. У різних видів і форм камелій час укорінення може варіюватися від 2 до 4 місяців. Щоб скоротити його, можна скористатися стимуляторами коренеутворення. Молоді рослини можна пересаджувати тільки коли вони досягнуть значних розмірів.
УМОВИ ВИРОЩУВАННЯ КАМЕЛІЇ
Камелію можна вирощувати як у саду, так і в приміщеннях у горщиках з діаметром 30-40 см, наповнених багатим органікою кислим субстратом. Необхідно ретельно регулювати рівень кислотності субстрату за допомогою спеціальних індикаторів. Якщо кислотність виявиться зниженою, то буде потрібно внести спеціальні підкислюючи добавки: торф, вересовий ґрунт або листяний перегній.
Особливу увагу слід звернути на дренаж: систематичний застій води може привести до появи кореневої гнилизни, що може викликати загибель рослини. Узимку ґрунт під камеліями необхідно мульчувати листами, соломою, ошурками або іншими підходящими матеріалами, щоб захистити кореневу систему від вимерзання.
ХВОРОБИ Й ШКІДНИКИ КАМЕЛІЇ
Поява сірувато-чорних плям на листах або коричнюватих плям на пелюстках і наступне опадання квіток може бути викликане грибковими захворюваннями. Фунгіциди в цьому випадку виявляються малоефективними, і розумніше всього буде знищити хвору рослину. Надлишкова вологість ґрунту провокує появу кореневої гнилизни. Борошнисту росу, що викликає появу сіруватих плям на листах, можна вилікувати препаратами на основі сірки й іншими фунгіцидами.
Камелія також чутлива до вірусу огіркової мозаїки, який викликає пожовтіння листів уздовж прожилок. Попелиці й кокциди висмоктують соки рослини, а крім того роблять медвяну росу, на якій можуть розбудовуватися грибки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2839 |
|
© Газета Домовик 2012-2023