Первістки весни у вашому саду

8 лютого 2020

Примітьте в саду місце, де раніше всього сходить сніг, і ви можете створити тут яскраві весняні композиції. Усі первоцвіти добре переносять холод, і навіть після повернення короткочасних морозів бутони відтають і продовжують цвісти

Чемерик східний.
Чемерик східний.

ПЕЧІНОЧНИЦЯ

Кореневищний багатолітник із сімейства Лютикових. Закладені з осені квіткові бруньки розпускаються при сході снігу, пробиваючись з-під мерзлого ґрунту. Висота — 10-15 см. Квітки блакитні, рожеві, білі, є махрові форми. Після цвітіння відростають нові листи, вони йдуть під зиму зеленими. Росте в тінистих місцях з водопроникними родючими нейтральними ґрунтами.

АДОНІС АМУРСЬКИЙ

Кореневищний багатолітник із сімейства Лютикових. Цвіте відразу при сході снігу. На початку цвітіння висота 5-15 см, під кінець — 30-40 см. Цвітіння триває від 15 до 25 днів. У середині літа надземна частина рослини відмирає, і кореневища входять у стан спокою. Любить вологий, але добре дренований ґрунт, саме підходяще місце в саду — навесні повністю освітлене, а влітку затінене листям дерев.

ЕРАНТІС ЗИМОВИЙ

Багатолітник із бульбо подібним кореневищем із сімейства Лютикових. Квітки в нього з’являються раніше, чим листи, відразу при сході снігу. Висота квітконосів — від 5 до 15 см. Любить місця з багатими гумусом суглинними ґрунтами, що зберігають вологість. До середини літа надземна частина відмирає, і в ґрунті залишаються бульбочки. Добре росте під листопадними деревами, тому що навесні йому необхідно повне освітлення.

ХАКВЕЦІЯ

Кореневищна багаторічна рослина сімейства зонтичні, єдиний вид в роді. Утворює щільні кущики. Рано навесні, коли ґрунт відтане, з’являються жовті суцвіття, оточені зеленими приквітниками, цвіте 2-3 тижні. Листя починають відростати в кінці цвітіння. Хаквеція любить вологий, гумусовий ґрунт і півтінь. Розмножується самосівом, утворюючи килими. Підходить для тінистих рокаріїв, використовується в якості ґрунтопокривної рослини.

ІРИДОДИКТИУМ «KATHARINE HODGKIN»

Цибулинний багатолітник із сімейства ірисові. Гібрид «Кетрін Ходжкін» виділяється із усіх сортів, що вирощують, стабільним цвітінням, його цибулини не дрібніють і не перестають цвісти, як це властиво сортам іриса сітчастого й Данфорда. Цвіте тиждень після сходу снігу, квітки до 10-15 см над землею, пізніше відростають вузькі листи до 50 см, що відмирають улітку. Рослина для сонячних місць.

ПРОЛІСКА СИБІРСЬКА

Цибулинний багатолітник сімейства лілейні. Назва дана помилково, у Сибіру ця проліска не росте. Цвіте майже відразу після сходу снігу, біло-квіткова форма — на тиждень пізніше. До середини літа надземна частина повністю відмирає. Розмножується самосівом, насіння поширюються мурахами. Прекрасно підходить для натуралізації на газонах і серед декоративних чагарників, у квітниках із пролісками й морозниками.

КАНДИК СИБІРСЬКИЙ

Цибулинний багатолітник сімейства лілейні. Цибулина нагадує собаче ікло. Цвіте на самому початку весни, через кілька днів після сходу снігу. Квітка поникла, до 5-8 см у діаметрі. Листи спершу часто мають червонуваті плями. На початку літа вся надземна частина повністю відмирає. Розмножується свіжим насінням, яке розтаскують мурахи. Любить вологі водопроникні ґрунти, півтінь.

БРАНДУШКА ВЕСНЯНА

Безстебловий бульбоцибулинний багатолітник сімейства лілейні. Цвіте відразу після сходу снігу, 8-10 днів, під час цвітіння до 8 см висотою. Після цвітіння листи досягають 15-30 см у висоту, на початку літа повністю відмирають. Форма, що культивується, на відміну від дикої добре розмножується дочірніми бульбоцибулинами. Підходить для ранньовесняних квітників і альпінаріїв на сонячних місцях.

ХіОНОДОКСА

Невеликий цибулинний багатолітник сімейства лілейні. Цвітіння наступає, як тільки розмерзнеться ґрунт, і триває 8-10 днів. Квітконоси 10-20 см у висоту, на початку літа надземна частина повністю відмирає. Зовсім невибаглива, розмножується насінням й цибулинками. Любить відкриті сонячні місця, прекрасно підходить для ранньовесняних квітників і для масової посадки на газонах.

МОРОЗНИК (ЧЕМЕРНИК) СХІДНИЙ

Кореневищний багатолітник із сімейства Лютикових, одна з найбільших ранньовесняних рослин. Зацвітає через тиждень після сходу снігу, цвітіння триває дуже довго, тому що декоративність квітки морозника створює не віночок, а чашечка. Поступово вона міняє колір, зеленіє, поки в центрі дозрівають плоди.

Листи відростають після цвітіння: тверді, шкірясті, висотою до 30-40 см, декоративні до самої зими й зберігаються під снігом до весни. Дають рясний самосів, якщо вчасно не видалити плоди. Морозники — тіньовитривалі, засухостійкі рослини, не виносять тільки застою води й кислих ґрунтів. Існують численні сорти.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3261 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс