Посіємо в січні, щоб милуватися в травні

18 січня 2019

Зима в розпалі, а дачникам настав час брати в руки садовий реманент і прийматися за справу! Досвідчені квіткарі вже починають посівну кампанію. Зараз ми вибираємо ті квіткові культури, у яких строк від посіву до початку цвітіння становить 130-180 днів. 

У цю групу попадають як однолітні, так і багаторічні неквапливі рослини. Посіявши їх до кінця січня (у крайньому випадку на початку лютого), можна побачити квіти вже в червні. А багатолітники в цьому випадку, що дуже важливо, зацвітуть у перший же рік! Що ж це за квіти?

ДЗВІНОЧОК КАРПАТСЬКИЙ 

Чудовий багаторічний дзвіночок, який можна вирощувати і як однолітник із сортами білого, блакитного і фіолетового кольорів. Його гібриди, Насіння яких з’явилося останнім часом у продажу, цвітуть у рік посіву.

Насіння трохи присипають землею (субстрат дернової землі, перегною, піску в співвідношенні 1:1:0,5 або готова почвосуміш для квіткової розсади) і поміщають у дуже світле місце. Температура утримування +16...+20°С. Сходи з’являються через 18-25 днів. Загартовану розсаду висаджуємо у відкритий ґрунт у травні на відстані 15-20 см.

ГВОЗДИКА САДОВА

Цей розкішний багатолітник представлений найрізноманітнішими сортами з малоквітковими суцвіттями. Більшість їх гібридного походження; махрові відомі за назвою гвоздики Шабо.

Запашні квітки в цієї гвоздики з’являться тільки через 5-6 місяців після посіву, тому сіють її дуже рано: наприкінці січня-початку лютого. При цьому насіння розкладаємо в борозенки глибиною 3 мм, зроблені в субстраті паличкою або лінійкою через кожні 2-2,5 см. Насіння засипаємо прожареним річковим піском. Потім на плошку надягаємо поліетиленовий пакет для збереження вологи, посіви на підвіконні притінюємо подвійною газетою й тримаємо при температурі +18...+20°С. Коли з’являться сходи, газету забираємо, а після знімаємо й пакет. Сіянці тримаємо якнайближче до світла; якщо вони витягаються – досвічуємо фітолампами.

АНТИРРИНУМ ВЕЛИКИЙ

Або левиний зів - чудесний однолітник, що має величезну кількість сортів різних фарбувань; є в нього й карликові, і махрові сорти. Він цікавий у квітниках, використовується й для зрізання.

Посіявши насіння левиного зіва в січні, ви отримаєте до травня квітучу розсаду. Насіння не зашпаровуємо, а накриваємо склом або плівкою. Пророщуємо на світлі, притіняючи від прямих сонячних променів. Температура +15...+20°С. Сходи з’являються дружно через 8-12 днів. Сіянці ростуть дуже повільно, тому їх пікіруємо через місяць після появи сходів. Після пікірування сіянці через 7-10 днів укорінюються, і їх уже можна підгодовувати повним мінеральним добривом. Приблизно в другій половині травня, після того як мине загроза поворотного весняного заморозку, загартовану розсаду сміло висаджуємо у відкритий ґрунт.

ВЕРБЕНА ГІБРИДНА 

Прекрасний однолітник, який до вподоби багатьом квіткаря. Вербена вишукано й розкішно виглядає в самих парадних елементах оформлення ділянки. 

Насіння висіваємо в легкий, пухкий субстрат для розсади квіткових культур. Посіви тримаємо при температурі +18...+20°С. Насіння сходять протягом 10-20 днів, довго й недружно. Щоб прискорити проростання, їх добре потримати в будь-якому стимуляторі росту. Оскільки сходи чутливі до надлишку вологи, поливаємо їх акуратно, вистояною водою кімнатної температури й тільки після того, як підсохне верхній шар субстрату. Зміцнілі сіянці пікіруємо, потім поступово загартовуємо. 

ДЕЛЬФІНІУМ ГІБРИДНИЙ

Під цією назвою поєднуються багаторічні культурні форми й сорти складного гібридного походження.

Насіння висівають у ящички або контейнери й закопують у сніг. Рано навесні сходи пікірують; пересаджують на постійне місце в стадії 2-3 листів. 

КАЛЬЦЕОЛЯРІЯ ЗМОРШКУВАТА

Дуже ошатний багатолітник, який вирощують і в якості однолітника. Цвіте без перепочинку із травня по вересень.

Посів насіння поверхневий, без закладення - їх тільки накривають склом або плівкою! Тримають при оптимальній температурі +10...+15°С. У добре освітленому місці сходи з’являться через 2-3 тижні. Пікіруємо сіянці через місяць після появи сходів. У березні молоді рослини пересаджуємо в горщики більшого об’єму, а із середини квітня, якщо дозволяє погода й заморозок не передбачається, виставляємо на відкрите повітря, на сонячне й захищене від вітру місце. 

ЛОБЕЛІЯ ЕРИНУС

Лобелія - чудовий однолітник з багатою різноманітністю сортів; є не тільки низькорослі, компактні, але й ампельні форми.

Той, хто прагне вже в травні висадити на дачі власну квітучу розсаду цієї красуні, повинен посіяти її насіння в січні, тому що від проростання насіння до появи перших квіток пройде приблизно 5 місяців. Насіння не зашпаровуємо, а накриваємо склом або плівкою. Пророщення на світлі із притіненням від прямих сонячних променів. Температура +15...+20°С. 

Сходи з’являються дуже дружно через 10-15 днів після посіву. Маленькі сіянці пікіруємо не раніше ніж через місяць після появи, по декілька рослин разом. Через 2 тижні їх підгодовуємо комплексним добривом. 

ПЕЛАРГОНІЯ ЗОНАЛЬНА

Без цього дуже популярного багатолітника в літньому оформленні дачі, балкона, тераси просто не обійтися! Різноманітність сортів розрахована на будь-який смак.

 Наприкінці січня-початку лютого вже можна сіяти на розсаду й пеларгонію зональну. Сходам цієї рослини, яка буде цвісти все літо, потрібне гарне освітлення й температура +20...+24°С. У березні сіянці пікіруємо й переносимо в більш прохолодне приміщення.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3158 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс