Крокуси – весняні первоцвіти

14 березня 2018

Щоб одержати на своїй ділянці гарну клумбу, зверніть увагу на крокуси, посадка й догляд за якими мають проводитися згідно простих агротехнічних правил. Вирощувати ці гарні цибулеві квіти можна не тільки у відкритому ґрунті, але й у будинку на підвіконні. Умови догляду у цих варіантів нічим не відрізняються.

Агротехніка крокусів у домашніх умовах та ж, що й для рослин, вирощуваних у відкритому ґрунті.
Агротехніка крокусів у домашніх умовах та ж, що й для рослин, вирощуваних у відкритому ґрунті.

ВИБІР МІСЦЯ

Насамперед необхідно правильно вибрати місце, де квіти будуть комфортно себе почувати. Краще рішення для крокусів – сонячні місця без застою води. Підвищена вологість може стати причиною псування коренів і загибелі рослини. У тіні бутони цієї квіткової культури не розпустяться. При посадці крокусів у ґрунт урахуйте, що вони не люблять протягів, тому віддавайте перевагу тихим місцям саду. Різкі пориви вітру, можуть зламати тендітне стебло.

ПОСАДКА НАСІННЯМ

У весняних видів рослини добре зав'язуються насінні коробочки, чого не скажеш про осінні сорти. Посадка насінням проводиться рідше, але вона можлива. У більшості випадків її використовують для розмноження цінних видів при необхідності одержання великої кількості посадкового матеріалу.

Насіння можна зберігати, але краще його сіяти в той же рік, коли його зібрали, під зиму, щоб воно пройшло стратифікацію холодом, завдяки чому воно буде краще проростати.

З'ясовуючи, як посадити крокуси, варто сказати, що висівати посадковий матеріал краще в ящики. Насіння дрібне, тому просто насипте його у підготовлені лунки, які не повинні бути глибокими і присипте тонким шаром ґрунту. Зверху для правильного догляду закрийте чорною плівкою, щоб підтримувати температуру й вологість. Важливо стежити за тим, щоб ґрунт не пересихав.

Урахуйте, що цвітіння рослин, посаджених через насіння, ви побачите тільки через кілька років.

ПОСАДКА ЦИБУЛИН 

Купуючи посадковий матеріал, урахуйте, що на ньому не повинноо бути ушкоджень, великого коріння і стебел. На дотик цибулини мають бути щільними, із сухими лусочками. Щоб прийнялися крокуси, необхідно дотримати деяких правил посадки й догляду.

Отже, почати варто з обробки цибулин у розчині фунгіциду, наприклад, можна взяти звичайну марганцівку. Розведіть блідо-рожевий розчин, використовуючи щіпку перманганату калію на 1 л води. Тривалість обробки – 30 хвилин.

Посадка квітів крокусів має проводитися в спеціальні контейнери, щоб квіти не перейшли на всю клумбу. При бажанні одержати об'ємну клумби, саджайте їх так, щоб відстань між ними була приблизно 3-5 см. Що стосується оптимальної глибини, то це три висоти цибулини.

ЧАС ПОСАДКИ 

Висаджувати цю квітучу культуру у відкритий ґрунт можна в різний час, і все залежить від того, коли хочеться побачити цвітіння.

Посадка крокусів восени у відкритий ґрунт проводиться, щоб насолоджуватися цвітінням у квітні. Вибирайте для цього весняні сорти.

Щоб побачити на своїй ділянці гарну квітучу клумбу у вересні, висадження необхідно здійснювати в середині липня. Не рекомендується для осінніх сортів купувати посадковий матеріал, який квітує.

Щоб радіти рясному цвітінню, після посадки рослини проводять ряд обов'язкових процедур з догляду, які включають полив і підживлення. 

ҐРУНТ

Крокуси добре ростуть у живильному суглинному або супіщаному ґрунті, який повинен мати гарний дренаж, щоб уникнути застоювання води.

Якщо ґрунт глинистий і важкий, тоді його рекомендується гарненько перекопати, додавши крупний пісок або компост - 1-2 відра на 1 м2. Крім цього, рекомендується для правильного догляду використовувати ретельно перепрілий гній, торф і вапно, згідно із пропорцією: 0,5 кг на 1 м2.

Через місяць корисно буде ще додатково внести в землю суперфосфат, враховуючи, що на кожний 1 м2 має доводитися 40 г добрива.

Якщо ґрунт на ділянці піщаний, то крокуси не будуть одержувати необхідні живильні речовини, тому рекомендується під час перекопування додати торф, перепрілий гній або листяний перегній. Пропорція така: 5-7 кг на 1 м2.

Якщо квіти саджаються в суглинний або супіщаний ґрунт, тоді використовувати додаткові добрива не потрібно. Рекомендується просто перекопти землю на глибину 20-36 см.

ПОЛИВ

Після сніжної зими крокусам додатковий полив з настанням тепла не потрібний, оскільки в ґрунті буде ще зберігатися багато вологи. Рекомендується провести розпушування ділянки, щоб запобігти її випаровуванню. Догляд за крокусами в саду, розташованому в місці, де зима безсніжна, включає зрошення з появою перших паростків. Варто помітити, що в цьому випадку розпушування потрібно провести попередньо, щоб вода добре промочила ґрунт. Якщо до цвітіння дощів мало, тоді полив здійснюйте в міру висихання землі.

ДОБРИВО

Добрива вносять мінімум три рази: після появи паростків, формування зав'язі й після закінчення цвітіння. 

Вирощування крокусів вимагає використання добрив з великим вмістом калію і фосфору. Калій важливий для гарного росту й розвитку цибулин, а фосфор необхідний для багатого цвітіння.

ДОГЛЯД ЗА КРОКУСАМИ ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ

Багато хто певен, що цибулини необхідно щороку викопувати, але насправді це не так, оскільки крокуси належать до багаторічних рослин. Ця процедура потрібна, щоб провести пересадження або оглянути цибулини на наявність ушкоджень. 

Що ж потрібно зробити після цвітіння? До середини літа рослина втрачає листя, тому його потрібно видалити разом із квітконіжкою. Якщо було ухвалене рішення провести викопування, тоді робити це краще в липні.

Необхідно поступово зменшувати рясність поливу, щоб усі живильні речовини йшли в бульбоцибулину.

Коли висохне все листя, можна викопати цибулину й підсушити її. Після цього проводиться очищення від лусочок. Обов'язково викиньте хворі й ушкоджені дочірні бульби. 

Перед тим як відправляти крокуси на зберігання, необхідно очистити їх від землі, мертвого коріння і уражених частин. Щоб у майбутньому провести посадку крокусів у відкритому ґрунті, потрібно зберегти цибулини, для чого врахуйте ряд правил з догляду:

Після збору їх потрібно викласти в один шар у коробці або ящику. Дрібні екземпляри можна розкласти, наприклад, у коробці з-під цукерок.

До серпня зберігайте їх при 22°С і не нижче, оскільки тільки при таких показниках закладаються квіткові бруньки. На початку останнього місяця літа температуру слід зменшити до 20°С, а ще через тиждень до 15°С. У домашніх умовах підтримувати такі температури непросто, тому просто зберігайте цибулини при кімнатній температурі в місці, яке провітрюється.

РОЗМНОЖЕННЯ

За роки вирощування у цієї квіткової культури формуються дочірні цибулини, які можна використовувати для розмноження. Завдяки цьому можна повністю зберегти всі якості сорту у молодої квітки. Розмноження й пересадження слід проводити раз на чотири роки. Якщо цього не робити, то цвітіння буде не таким рясним, а квіти стануть дрібними.

СЕКРЕТ САДІВНИКІВ

Щоб збільшити кількість дочірніх цибулин, необхідно проводити посадку неглибоко. Цвітіння молодих крокусів настане через рік.

ХВОРОБИ

Якщо крокусам забезпечений правильний догляд, то вони практично не піддані поразці хворобами. А якщо ні, то можливе виникнення ряду захворювань. До них належать, насамперед, грибкові захворювання. Проблема виникає через теплу й вогку погоду, і неправильний догляд. У результаті бульбоцибулина морщиться, стає м'якою і на поверхні з'являються плями. Уражена цибулина має бути знищена, а інші крокуси потрібно буде викопати після цвітіння, просушити, а перед посадкою обробити в розчині марганцівки.

Хлороз. Для хвороби характерна поява жовтого листя, а виникає вона в результаті ушкодження цибулини, через поганий дренаж або погані умови мікроклімату та неправильний догляд.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3131 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс