Гарний зимовий пейзаж у саду: підбираємо рослини

10 січня 2018

Здається, що життя в саду взимку завмирає і затаюється. Зелень рослин відмирає, обпадає листя з дерев, а комахи ховаються і впадають у зимову сплячку. Однак у застиглому взимку саду є, безумовно, своє зачарування, не схоже ні на яке інше. Якщо ви проводите зиму на дачі або в заміському будинку, то варто замислитися про створення саду, який є гарним і притягальним у будь-який час року, у тому числі й узимку.

Узимку в холодних регіонах у садівників є лише невеликий арсенал можливостей для створення гарного гармонічного саду. Але можливості ці все-таки є. У саду, що оголився взимку, погляд мимоволі натикається на те, що було раніше приховане пишною зеленню й квітами. Так, центром уваги в саду взимку стають силуети і яскрава кора стовбурів дерев, вічнозелені рослини, засохлі декоративні злакові, які збереглися взимку, а головне - гарні яскраві ягоди й цікаві плоди, що збереглися в холоди. Які ж рослини будуть мати особливо добрий вигляд у спустілому зимовому саду?

СИЛУЕТИ ДЕРЕВ, ГАРНА КОРА

Узимку, коли з листопадних порід обпадає листя, стає добре видна форма стовбура й гілок дерева або чагарнику. Часом ця форма настільки витончена й загадкова, що виглядає справжньою прикрасою спустілого взимку саду. На тлі блакитного або свинцевого зимового неба силуети дерев виділяються дуже чітко й притягають погляд своєю примхливістю. Цікавою незвичайною формою славляться японські клени, верби, плакучі сливи та вишні, а кольором кори – ожина західна з білими, начебто покритими нальотом гілками, а також дерни, чиї однолітні гілки здобувають узимку яскраво-червоний колір.

ВІЧНОЗЕЛЕНІ ДЕРЕВА І КУЩІ

Вічнозелені рослини цінуються садівниками, як рослини "на будь-який сезон". Особливо важлива роль вічнозелених дерев і кущів у саду взимку. Гармонійно розташовані в просторі вічнозелені рослини надають зимовому саду чітку структуру та силуетні лінії. 

Традиційно перелік очолюють хвойні рослини - головні козирі зимового саду. Але крім них є багато прекрасних вічнозелених дерев і кущів, у яких сполучаються практичність і висока декоративність. Крім хвойних рослин, це падуб (гостролист), магонія, вовчоягідник (Дафна), а в більш м'яких регіонах ще й камелія, верес еріка, рододендрон, деякі види калини й безліч інших рослин.

Не забувайте і про декоративні види жимолості, серед яких є винятково ошатні ліани, наприклад жимолость японська Хол і Хекротта.

ЯГОДИ, ПЛОДИ Й ШИШКИ

Ягоди червоні, жовтогарячі, жовті… Вони вносять колірну різноманітність у монотонну палітру саду взимку й допомагають птахам пережити зиму. Про птахів слід пам'ятати, збираючи врожай і займаючись осіннім прибиранням у саду. 

Шипшина, бересклет, горобина, калина, піраканта, глід, яблуня-китайка, барбариси, обліпиха, кизильник і багато інших дерев та кущів з яскравими гарними плодами можна вирощувати навіть у найбільш холодних кліматичних зонах.

ЗАСОХЛІ БАГАТОЛІТНИКИ І ДЕКОРАТИВНІ ЗЛАКИ

Декоративні злаки прикрашають наші сади не тільки влітку й восени, але й відмінно зберігаються засохлими в саду взимку, якщо не поспішати з осіннім прибиранням. У вітряні зимові дні в саду чутне м'яке "перешіптування" сухих стебел і колосків злакових. Засохлі або заморожені стебла та насінні голівки деяких декоративних трав і багатолітників часом створюють незвичайний пейзаж зимового запустіння в саду, що заворожує. Нерухомо застиглі в тумані, що схилилися над замерзлою водою або покриті інеєм, вони не притягають погляд своєю декадентською естетикою.

ПЕРШЕ ЦВІТІННЯ

У регіонах з більш м'яким кліматом цвітіння не припиняється в саду й узимку. А в північних, більш суворих регіонах перше цвітіння наступає вже ближче до весни, з першими ознаками потепління. Найпершими цвітуть у наших садах геллеборуси (морозники), вовчоягідники (Дафне), гамамеліс - відьмин горіх, калини Давида, лавровидна й боднантенська, форзиція (форсайтія), пієрис, магонія, слива Фуджі та ін.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6049 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс