Вирощуємо кали в саду

23 серпня 2017

Дивовижно гарні садові кали можна справедливо вважати справжньою прикрасою саду або квітника. Рослини при гарному догляді і створенні оптимальних умов вирощування цвітуть протягом тривалого часу. Великий досвід у квітництві не потрібний, буде достатньо опанувати лише деякими основними знаннями про посадку й догляд.

Кала садова – рослина із сімейства Ароїдних має тропічне південноафриканське походження. У квітництві існує велика кількість видів і сортів цієї квітки, серед яких одні здатні рости на підвіконні у квітковому горщику, а інші у відкритому ґрунті. Кали однаково добре пристосувалися до кімнатних умов і квіткових грядок.

Технологія вирощування кал має велику подібність із жоржинами.

ПОСАДКА САДОВИХ КАЛ

• Вибір посадкового матеріалу

При виборі сорту садових кал необхідно розглянути кілька різних варіантів рослин і визначитися з одним найбільш підходящим видом, який сподобається найбільше за зовнішнім виглядом і підійде за умовами вирощування.

За можливістю рекомендується купувати тільки бульби «місцевого» походження, тому що вони швидше приживаються й раніше починають цвітіння на відміну від привезених з інших кліматичних умов. Якісні бульби не повинні виглядати млявими або зморщеними й мають бути великими за розміром. При покупці необхідно уважно оглядати кожну одиницю посадкового матеріалу.

• Місце посадки

На садовій ділянці рекомендується вибирати для кал тільки сонячні місця для посадки або, у крайньому випадку, напівтіньові. Квіти люблять тепло й рясне світло і навіть у невеликому затіненні їх ріст і розвиток небагато змінюється в негативний бік. Хоча ці примхливі квіти можуть одержати опіки від палючих сонячних променів у полуденні години і їхнє листя краще в цей період часу притіняти. Місце посадки не повинне бути на протягах.

• Вимоги до ґрунту

Бажано щоб ґрунт був родючим і з низьким рівнем кислотності. На глинистих ґрунтах теж можна висаджувати кали, якщо попередньо перекопати ділянку і внести при перекопуванні рівні частини піску й торфу. Тому що для цвітіння культури надлишок азоту в ґрунті впливає негативно, то органічні азотовмісні підживлення потрібні в мінімальній кількості.

• Час посадки

Ідеальний час для посадки садових кал – місяць травень. Але сприятливий період визначається за температурою повітря вище нуля, що стабільно тримається, й відсутністю нічного весняного заморозку.

• Посадка бульб

Для кожної бульби необхідно зробити окрему лунку глибиною від 5 до 10 см. Посадковий матеріал поміщається в лунку, присипається ґрунтом і рясно поливається. Відстань між посадками від 30 до 40 см. Глибина посадки залежить від розміру бульби. Не рекомендується сильно ущільнювати ґрунт на поверхні посадкової лунки.

• Пророщення бульб

Можна використовувати для посадки і пророщені бульби. Такий спосіб вважається більш ефективним. Пророщення можна починати ранно навесні (приблизно наприкінці березня). Для посадки кожної бульби необхідно вибрати індивідуальний квітковий горщик невеликого розміру або велику ємкість для всього посадкового матеріалу. Ґрунтова суміш підійде універсальна, призначена для квітучих кімнатних рослин або для розсади. Поливати посадки необхідно регулярно 2 рази на тиждень.

Пророщені бульби рекомендується піддавати процедурам загартовування, починаючи приблизно за тиждень до переносу бульб на відкриту місцевість. Щоб знизити ризик виникнення стресу в рослин при пересадженні і для збереження кореневої частини рекомендується використовувати спосіб перевалки з повним збереженням земляної грудки.

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА САДОВИМИ КАЛАМИ

Тому що садові кали - квіти екзотичні, то й догляд їм необхідний особливий. Його потрібно ретельно дотримувати і тоді сприятливі умови будуть сприяти ранньому (приблизно через півтора місяці після посадки) і тривалому цвітінню (практично до середини осені). Основний догляд складається зі своєчасного поливу, внесення добрив і догляду за ґрунтом у вигляді розпушувань і звільнення грядок від бур'янів. Про хвороби та шкідників турбуватися не варто, тому що кали здатні їм протистояти самостійно, без профілактичних заходів і витрати сил і засобів.

• Полив

Після посадки непророщених бульб на відкриті грядки протягом 10-15 днів буде тривати процес формування кореневої системи. Бульби зможуть прорости тільки при наявності коренів, тому в цей період не рекомендується воложити ґрунт і проводити полив, щоб не заважати правильному коренеутворенню.

Перший полив проводиться тільки після появи паростків (це приблизно через 15-25  днів). Поливна вода не повинна потрапляти на бульби.

З появою перших повноцінних листочків можна переходити до регулярного помірного поливу через кожні 4-7 днів залежно від наявності опадів і температури повітря.

• Підживлення і добрива

У якості повноцінного живлення для садових кал підходять комплексні мінеральні підживлення. На 1 м2 земельної площі достатньо 30-40 г добрива. Таке одноразове підживлення на сезон забезпечує рослину достатнім живленням і всіма необхідними корисними речовинами.

Для підтримки оптимального для садових кал рівня кислотності ґрунту рекомендується додатковий полив на основі лимонної або оцтової кислоти. Підкислений розчин з десяти літрів води й однієї столової ложки кислоти вноситься в ґрунт 2-3 рази за літній період.

СПОСОБИ ЗБЕРІГАННЯ БУЛЬБ

Із приходом першого осіннього місяця необхідно почати підготовку бульб кали до зимового періоду й зимівлі. Тому що заморозки можуть ушкодити кореневу систему рослин, то викопувати бульби рекомендується до їхньої появи.

Бульби садових кал потрібно обережно витягти із землі, отряхнути коріння від залишків ґрунту й акуратно промити його під холодною водою. Тендітні корінці можна легко ушкодити, тому вся процедура проводиться дбайливо й обережно. Перші 2 тижні рослина зберігається разом з листям у прохолодному приміщенні, де температура повітря тримається в межах від 5 до 15° тепла. За цей час усі живильні речовини, які перебувають у листяній частині, перейдуть у бульби. Через 2 тижні підсохле коріння й листя квітів можна обрізати. У такому виді бульби готові до тривалого зберігання.

Сприятливі умови зберігання бульб – це стабільний температурний режим у приміщенні. Температура не повинна опускатися нижче 5 і підніматися вище 15 градусів тепла. Можна для цих цілей скористатися льохом, підвалом або балконом. Кожну бульба рекомендується помістити в індивідуальний паперовий пакет. Освітлення й вологість повітря особливого значення в цей період не мають. Ретельно підготовлені до зберігання бульби зберігаються в прекрасному стані до весняної посадки. Усі якісні характеристики при цьому не змінюються.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4496 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс