Пересадження півоній навесні, улітку та восени. Вибираємо сезон
Будь-який садівник знає, що півонії – квіти невибагливі й можуть рости без пересадження до 10 років. Однак згодом кущі розростаються, вимагають омолодження, а іноді їх необхідно розмножити або з якихось причин перенести в інший куточок саду.
Незважаючи на простоту у догляді, півонії досить чутливі до пересадження, тому проводити його потрібно з усією акуратністю. Немаловажну роль відіграє правильний вибір сезону для пересаджування, оскільки від цього залежить подальший розвиток і цвітіння рослин.
КОЛИ КРАЩЕ ПЕРЕСАДЖУВАТИ?
Найкращим часом для пересадження півоній вважається оксамитовий сезон – кінець літа або початок осені. У цей період ще доволі тепло, заливних дощів практично немає, тому рослина безболісно перенесе переїзд на нове місце, а наступного року буде квітувати. За зиму коренева система квітів звикне до нового ґрунту й до весни почне активно рости і споживати вологу.
Якщо ви не встигли вчасно пересадити півонії в серпні або вересні, роботи краще проводити рано навесні – у березні або на початку квітня. Весняне пересадження рослини переносять не так добре, тому поводитися з ними доведеться максимально дбайливо. Щоб квіти не хворіли після переміщення в інший ґрунт, у весняний період рекомендується відмовитися від ділення кореневища для розмноження.
Улітку пересаджувати квіти небажано, оскільки коріння, витягнене із ґрунту, може одержати сонячні опіки. Та й самій півонії буде нелегко відновитися в умовах спекотливої і сухої погоди. Літнє пересадження є доцільним тільки в тому випадку, якщо квітка занедужала й вимагає негайного переміщення в інший ґрунт. Таке трапляється, коли рослину долають кореневі гнилі та інші грибкові захворювання.
ЯК ПЕРЕСАДЖУВАТИ ВОСЕНИ?
Для осіннього пересадження півоній слід вибрати добре освітлене місце, захищене від північних вітрів. Рослини не люблять занадто зволожений, болотистий ґрунт, який сприяє загниванню кореневої системи, тому їх краще саджати на городній пухкій землі, попередньо удобреній торфом або перепрілим гноєм.
Перш ніж викопувати півонію, необхідно підготувати посадкову яму глибиною не менше 70 см. Якщо ви плануєте пересадити кілька кущів, відстань між лунками має становити близько 1 метра.
Після підготовки ями можна приступати до викопування квітки. Для цього ґрунт підкопують лопатою навколо куща на весь багнет, а потім акуратно відгрібають землю від кореневища зверху і з боків. Не можна тягнути рослини за стебла, оскільки можна ушкодити бруньки.
Викопування півоній рідко обходиться без ушкодження коренів, однак якщо корінці відламалися разом із бруньками, їх можна використовувати для розмноження.
Після вилучення куща його промивають водою, оглядають на наявність ран, ділять на кілька частин і обробляють коріння деревним вугіллям. Якщо на кореневищі багато ушкоджень, бажано замочити його на 30 хвилин у фунгіцидному розчині. Після цього кущики можна розмістити в посадкових ямах і присипати землею.
При закопуванні потрібно стежити за тим, щоб бруньки квітки перебували на глибині приблизно 5-6 см від поверхні. Якщо вони будуть розташовуватися вище, то півонія замерзне взимку, якщо нижче – може не розквітнути.
Після пересадження рослину гарно поливають і чекають, коли вона приживеться.
ПЕРЕСАДЖЕННЯ ПІВОНІЙ НАВЕСНІ
Весняне пересадження аналогічне осінньому, але має деякі особливості. Кущі потрібно викопувати зі старого місця з великою грудкою землі. Коріння не можна промивати водою, ділити на частини, тому що квітка не встигне прижитися до настання пекучих днів. Не рекомендується також додавати в посадкову яму мінеральні добрива або свіжий перегній. Найкраще обмежитися перегнилим компостом, змішаним із землею.
Після пересадження протягом усього літа необхідно спостерігати за рослиною. У перший рік бутони, що з'явилися, потрібно відразу ж обривати, щоб забезпечити півонії гарну адаптацію до нового місця. Буває так, що весняні посадки погано приживаються в іншій землі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6162 |
|
© Газета Домовик 2012-2023