Хвойники, які перетворять сад на лісову казку

28 грудня 2016

За допомогою хвойників будь-який сад можна перетворити на казку. Сьогодні хвойні рослини далеко не рідкість на дачних ділянках. У багатьох є в колекції класичний набір з коники, туї та блакитної ялинки. Адже саме ці немудрі хвойні деревця були колись межею мрій будь-якого садівника.

Тепер же від розмаїтості хвойних рослин можна й розгубитися. Чим гарні хвойники для саду і як при їхній допомозі створити гарний куточок на своїй дачній ділянці.

1. ХВОЙНІ ВЕЛЕТНІ

Саджаючи велике хвойне дерево на своїй ділянці, потрібно розуміти, що досить швидко воно розростеться, займе значну площу і буде кидати тінь на інші рослини в саду, змінюючи режим освітленості.

Якщо ці нюанси враховані, то сміливо саджайте таке дерево, як, наприклад, модрина європейська. Правда, урахуйте, що під модриною нічого іншого краще не саджати: вона має дуже їдкий хвойний опад, що гнітить рослинність під кроною.

Якщо модрина прийшлася не до душі, придивіться до ялин. Для посадки підійде як класична ялина, так і інші її види: наприклад, ялина аянська або ялина Енгельмана. Обидві вони мають блакитнувату хвою, але ростуть не так швидко, як ялина звичайна. Прикрасять сад і чарівні ялиці, багато сортів яких дадуть фору в росту ялинам.

До хвойних велетнів належить ще й красуня-сосна. Найбільш підходяща для нашого клімату - сосна звичайна або лісова.

2. МІНІ-ХВОЙНІ

Багато ландшафтних дизайнерів упевнені, що мініатюрні хвойні - найкраще рішення в озелененні саду. Адже карликові хвойні повільно ростуть, мають компактні розміри і привабливий вигляд. Крім цього, міні-хвойники не вимагають обрізки, стрижки, зберігають компактну форму й добре переносять зимівлю.

Гарні всі без винятку сорти сосни гірської, сосни звичайної, ялини звичайної (мова, звичайно ж, іде про карликові сорти). Наприклад, серед сортів сосни цікава блакитнувата кулька Bennett Compact, сорт ялини з мініатюрними шишками Pusch, карликовий сорт ялиці Pinocchio.

3. НАНОХВОЙНІ

Межі фантазії, як відомо, не буває. Не дивно, що більш популярними стають понадмініатюрні сорти - рослини, які в дозрілих літах ледь досягають розміру тенісного м'ячика. За рік такі хвойні дають приросту всього пару-трійку міліметрів. Правда, вирощувати хвойники в мініатюрі справа дуже заморочлива. Зате й радість потім подвійна, коли все виходить. Типові представники цієї групи: ялина звичайна сорту "Вихтел", сосна гірська "Веверка", мікросорти кіпарисовиків Лавсона "Гном", "Брегеон", сорт ялівця "Беркшир" і "Н'юман".

4. ХВОЙНИКИ-ПЛАКСІЇ

Сосни, ялини, ялиці, туї, яловець - усі ці хвойні мають колоновидні сорти. Чого тільки вартий сорт ялини звичайної "Колумнарис" висотою до 15 метрів! Якщо висадити на ділянці пару таких струнких дерев, то можна вигідно підкреслити архітектуру саду. Таку ялину також можна висадити на ділянці й окремо від інших рослин - не сумнівайтеся, вона буде виглядати просто бездоганно. Якщо вам більше до душі плакучі форми хвойників (коли гілки сильно опущені вниз), то зверніть увагу на сорт модрини японської "Пендула". Крім плакучості цей сорт модрини має ще одну цікаву особливість: його хвоя восени здобуває унікальне жовте забарвлення, що надає саду помітний колірний акцент.

5. РІЗНОБАРВНІ ХВОЙНІ

Можна тільки дивуватися тому, як багато відтінків хвої створила природа.

Крім різноманіття зелених відтінків хвойні славляться ще блакитним і жовтим забарвленням хвої. Правда, купуючи такі рослини у свій сад, майте на увазі, що сорти з яскравим забарвленням, наприклад жовтим, краще зібрати в групи, а не розкидати рівномірно по всій ділянці. Жовте забарвлення хвої часто буває в ялівця. Класичні сорти ялівця: "Пфітцеріана" і "Олд голд" особливо гарні для створення масивних колірних груп.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4035 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс