Посадка квітів у травні
Як тільки завершаться останні весняні заморозки, які зазвичай доводяться на кінець квітня-початок травня, садівники масово починають оформляти квітники. Саме травневі дні є найбільш сприятливими для висадження багатьох однолітників і багатолітників, тому що ґрунт ще досить вологий, але вже прогрітий. Кинуте в нього насіння моментально сходить, а розсада приживається безболісно й у короткий строк.
ПЕРША ПОЛОВИНА ТРАВНЯ
Тому що початок травня буває непередбаченим, і після сонячного затишку погода може піднести сюрприз у вигляді несподіваного похолодання, у першій половині місяця висаджують насіння й ділять багаторічні кущики, які не бояться похолодання.
ПОСІВ КВІТІВ: НЮАНСИ З ВИБОРУ МІСЦЯ
Насіння до моменту проростання ще днів 5-7 пролежить у ґрунті, так що йому мороз не страшний. Тому однолітники, які мають короткий строк вегетації, можна висаджувати зі спокійною душею.
У цей список входять:
Гіпсофіла. У цей час сіють однолітні сорти, щоб уже до кінця липня дочекатися розкішного цвітіння. Багатолітники можна висаджувати влітку, коли звільниться місце після цвітіння цибулевих.
Красоля. Трохи боїться заморозків, але за рахунок довгого проростання (до 2 тижнів) устигає перечекати критичний час у ґрунті. Не вибирайте для посадки занадто родючу землю, інакше рослина "жиріє": видає розкішну зелену масу, але погано квітує.
Айстри. У травні висаджують однолітні сорти, які починають квітувати ближче до осені. Невибаглива квітка, що витримує й посуху, і часті дощі. Єдиний нюанс - хворіє фітофторозом, тому після пасльонових (томатів, картоплі) її висаджувати не варто. Однолітні айстри висаджують у перших числах травня, щоб дочекатися якнайшвидшого цвітіння. Воно наступить у середині-кінці серпня, коли більшість рослин уже переквітувала.
Чорнобривці. Якщо початок травня видався вологим, то насіння висівають на глибину не більше 3 см, а при посушливій погоді саджають глибше - на 5-7 см. До речі, тонколисті сорти відмінно подаються коригувальній стрижці, і з них можна створювати живі бордюри.
Маргаритки. Ці квіти розводять як насінням, так і діленням куща. На початку травня ділять старі кущі, тому що насінню потрібна більш тепла погода (літня). Маргаритки можна розсаджувати, навіть якщо вони перебувають у стадії цвітіння, тільки доведеться зрізати всі бутони, щоб рослина не витрачала на них сили. Один із найновіших дизайнерських прийомів оформлення - висадження маргариток по газону. Тому що рослина низькоросла, косарка не ушкоджує розетки, зате раннью весною газон буде посипаний гарними маленькими зірочками.
Якщо ви хочете розмножити сортові маргаритки, то не використовуйте насінний метод, тому що він не зберігає властивості материнської рослини. Ідеальний варіант - ділення куща.
Ромен. Це одне з імен всіма улюбленої ромашки. У садівництві її вирощують як однолітник, так і багатолітник. У травні висаджують сорти з дворічним циклом розвитку. Ромен називають "дитиною сонця", тому що він зовсім не виносить тіні, і в невдалому місці покарає вас поганим цвітінням.
ДІЛЕННЯ І ПОСАДКА БАГАТОЛІТНИКІВ
Травень - самий час для розмноження ранньоквітучих рослин. Вони тільки що перецвіли, ще не встигли закласти нові квіткові бруньки, тому готові до освоєння свіжих територій.
На початку травня починають ділити 4-літні кущі примул. Намагайтеся розбивати кущ на такі частини, щоб у кожної була як мінімум одна потужна розетка. Якщо відтягнути строк пересадження до кінця травня, рослина буде страждати від спеки і перестане підживлювати вологою листя. Так що вам доведеться частіше її поливати, інакше надземна частина може повністю висохнути.
До речі, відкрите місце є згубним для примул. Їхня стихія - тінь. Вони відмінно себе почувають в навколостовбурних колах дерев і під виноградом. Щоб примули зберегли при посадці всі листочки здоровими, висаджуйте їх у похмурий день на самому початку місяця, поки вистачає вологи.
Точно так люблять тінисті місця й хости. Їх теж намагаються розділити саме в цей час, поки не наступила спека й не потрібні щоденні поливи.
Перша половина місяця - удалий час для висадження бульб бегонії й канн, цибулин гладіолусів.
Якщо на ділянці сидять старі кущі ірисів, які вже у центрі оголилися й витріщили над землею коріння, можна не чекати, поки вони перецвітуть, а провести ділення до того, як рослина випустить квіткову стрілку. Однаково такий ірис рясно цвісти не буде, тому що йому тісно в землі. Тому сміливо викопуйте рослину й діліть її на менші частини. Головне, щоб у кожної частини залишилося віяло як мінімум з 5 листків. Тоді в червні цей свіжий саджанець уже почне квітувати.
ВИСАДЖЕННЯ ТРОЯНД І ПЕТУНІЙ
Серед покупних рослин, які висаджують саме в травні, найбільш популярними є троянди й петунії. Із трояндами важливо не упустити строки, якщо ви хочете побачити вже в цьому сезоні перше цвітіння. Бажано провести посадкові роботи до 15 травня. Для цього купують саджанці з відкритою або закритою (у плівці) кореневою системою. Найбільш "здоровий" саджанець має три потужних стебла й корінь не менше 20 см довжиною.
Щоб наситити рослину вологою, що допоможе швидше наростити кореневу систему, перед висадженням занурте саджанці у воду зі стимулятором росту на 2-3 години й лише після цього приступайте до посадки.
Для петуній, які купили розсадою або виростили на підвіконні, найкращим часом висадження вважаються дні, коли відцвітають вишні. Уже в середині червня рослина видасть перші квітки як у відкритому ґрунті, так і в кашпо або контейнерах. Якщо ж висівати насінням, то треба дочекатися кінця місяця, тому що сходам потрібний стабільний тепловий режим.
ДРУГА ПОЛОВИНА ТРАВНЯ - ВИСАДЖЕННЯ ТЕПЛОЛЮБНИХ РОСЛИН
Якщо проаналізувати календарі посадки квітів у травні, розроблені ландшафтними дизайнерами, то в другій половині місяця в ґрунт відправляються "мерзляки" - рослини, які в юному віці не терплять холодних ночей.
У цьому списку бульбові бегонії, розсада цинерарії та живці хризантем, які ділили й висаджували восени. У цей час також починають сіяти рослини, цвітіння яких наступить тільки в наступному році. Для них відводять окреме місце (не у квітниках, а подалі, приміром, на городі), тому що в цьому сезоні рослини будуть непоказними і прикрасити клумби не зможуть. Серед них - віола (або фіалка триколірна), рудбекія, незабудка, гесперис (нічна фіалка) та ін. Квіти будуть перебувати в розпліднику до кінця серпня. Потім їх пересаджують у ті квітники, де вони будуть квітувати наступного року. Незабудки достатньо раз висадити на розсаду, а в наступному році вони почнуть розсіюватися по клумбах самосівом, так що доведеться коректувати їхні посадки.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7442 |
|
© Газета Домовик 2012-2023