Клумба безперервного цвітіння
Кожний дачник мріяв би, щоб його сад пахнув і радував прекрасним виглядом як можна більш довгий строк. Схема клумб із багатолітників безперервного цвітіння дозволить перетворити цю ідею в життя й протягом усього літа насолоджуватися красою і запахом посаджених квітів.
Починаючого садівника питання про те, як створити клумбу безперервного цвітіння, здатне завести в безвихідь, однак досвідчені дачники знають, що секрет її створення досить простий. При складанні подібного квітника та доборі рослин потрібно лише в точності знати, у який період вони будуть цвісти. Висаджуючи на одній грядці кілька сортів, які поступово будуть змінювати один одного, можна не турбуватися про те, що ділянка буде виглядати неохайно або порожньо.
Декому може здатися, що це досить проста робота. Дійсно, адже немає нічого легше - висадити квіти з різними періодами цвітіння й просто насолоджуватися проробленою роботою. Але в цей момент важливо враховувати всі нюанси подібних квітників. Насамперед візьміть до уваги, що для кожного насадження буває потрібний різний догляд, відмінні ступені поливу, освітленість, стан ґрунту та багато чого іншого. Тому при плануванні міксбордера потрібно підбирати всі ті сорти, які мають схожі вимоги до догляду.
Рослини для клумб безперервного цвітіння, як уже стало відомо, підбираються ретельно, але навіть із 5-6 різними видами насаджень можна створити дивний і неповторний міксбордер. Основним правилом, котре важливо дотримувати як при складанні маленьких грядок, так і великих галявин, вважається більш-менш точний підрахунок періодів цвітіння. Зазвичай він не перевищує пари тижнів. Щоб трохи згладити момент зів'янення одних бутонів і розпускання інших, на грядці потрібно розмістити й деякі листяні рослини, що володіють високою декоративністю.
Для того щоб орієнтуватися було легше, краще намалювати зразковий план на аркуші з позначкою тих видів квітів, які будуть зростати. Так, якщо передбачається створювати квітник на великій відкритій ділянці дачі, то схема клумби з багатолітників безперервного цвітіння має виглядати наступним чином:
- Центр всієї композиції повинні складати більш високі сорти насаджень. Тут так само припустимо розміщати рослини, які не цвітуть, але створюють декоративний ефект. Однак їх зосереджувати в одному місці не рекомендується. Краще розміщати їх на грядці рівномірно, щоб вони зростали в букетах квітів.
- Чим ближче до краю, тим більш низькорослими мають бути насадження. Біля закінчення грядки можна навіть висадити невеликі сланкі по землі рослини, які здатні скрадати обриси й додавати візуально натуральності.
- При доборі різних відтінків обов'язково дотримуйтеся деякої сполучуваності відтінків між собою. Але разом із цим не забувайте й про яскраві плями, які здатні привернути увагу й розставити таким чином акценти, зробивши навіть прості клумби незвичайними і яскравими.
Якщо розміщення квітника передбачається робити біля якого-небудь паркана або огородження, то ближче до нього варто саджати високорослі насадження. Їхня довжина так само має знижуватися відповідно до того, як далеко буде відходити міксбордер на ділянку.
ВИДИ ВИКОРИСТОВУВАНИХ РОСЛИН
Приклади клумб безперервного цвітіння існують найрізноманітніші, залежно від того, який ефект хочеться надати ділянці.
Квіткові композиції зазвичай мають назви, які співзвучні порам року.
• Весняна ніжність
Як відомо, весняний час у багатьох асоціюється зі зростанням найбільш ніжних квітів. Тому на клумбах обов'язково важливо передбачити такі квіти, як маргаритки, примули, братки, нарциси, крокуси, тюльпани, медунки. Ці рослини розцвітають практично найпершими й радують всіх садівників не менше місяця. Поступово до травня їм на зміну приходять півонії, пізні види тюльпанів і нарцисів, аквілегії, форзиції, люпини. До кінця цього місяця набирають силу гіацинти, імператорські рябчики, запашний горошок, а так само інші види квітів.
• Літній шик
Поступово на зміну однієї пори року приходить інша й на клумбах можна зустріти вже набагато більше видів найрізніших квітів. Наприклад, висаджувати можна наступні рослини: амарант, чорнобривці, гібіскус, левкої, майорці, троянди, гортензії, ліатрис, дельфініуми.
Разом із цим клумба з багатолітників безперервного цвітіння має складатися так само з різних видів лілейників і лілій, рудбекії, монарди, ехінацеї, яснотки. Бутони цих рослин здатні пахнути практично все літо, якщо, звісно ж, за ними здійснювати належний догляд. До речі, порожні місця, що з'являються між ними у весняний період, можна засіяти однолітниками. Так звичне буйство фарб можна розбавити новими видами насаджень і створити більш цікаві композиції.
• Осіння шляхетність
У міру спадання гами літніх фарб і приходу осені наступає час для нових видів квітів. Як неважко здогадатися, вони вже потребують більше прохолоди, ніж літньої спеки, тому відмінно пристосовуються до цього часу.
У квітниках поступово починають розпускатися бутони флоксів, лобелії, хризантем, канн, пізньоцвіту. Разом із цим можна домогтися в деяких квітів і повторного цвітіння. Наприклад, знову порадувати прекрасними свіжими бутонами здатні ремонтантні троянди, агератум, гвоздики, дельфініум, бегонія. Для цього важливо відразу після зів'янення квітів знімати відцвілі пелюстки, відрізаючи їх садовими ножицями.
Якщо ж хочеться повернути саду колишні яскраві фарби, то потрібно знайти місце для посадки насіння шавлії, кореопсису, геленіума, айстр і очитку. Разом із цим у саду практично до самих заморозків здатні зростати насадження декоративної цибулі, деревію, краспедії.
Існує багато різних видів квітників безперервного цвітіння. Але, тільки клумба, схему якої ви розробите самостійно, вийде неповторною. Найголовніше - дотримуйтеся всіх необхідних рекомендацій з догляду за рослинами і правил посадки. Адже при складанні подібних клумб дуже важливо підбирати ті насадження, які добре зможуть ужитися поруч одне з одним.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4557 |
|
© Газета Домовик 2012-2023