Деревоподібна півонія з насіння

13 травня 2015

Підкажіть, як правильно розмножувати деревоподібні півонії насінням?

Виростити деревоподібну півонію з насіння цілком реально. Головне мати терпіння і дотримуватися агротехніки. Плоди деревоподібної півонії дозрівають у вересні - напочатку жовтня, а насіння збирають коли відкривається насінна коробочка. Здорове насіння велике, довжиною до 10 мм, блискуче, гладке, має темне забарвлення. 

Висівають, після 3-денної просушки, у пухкий, родючий ґрунт на глибину 2-3 см. Краще висіяти насіння в ящик, прикопаний у землю, і зробити це необхідно до заморозків, при цьому ґрунт має бути вологим. На зиму обов'язково посіви вкрити. При такому посіві насіння може зійти вже навесні. Але більшість сортів дають насіння, яке сходить тільки на другий, а те й на третій рік. Щоб насіння швидше проросло, його стратифікують зміною температури. Восени, посіяне в ящик насіння, залишають усю зиму на морозі, а в березні забирають у будинок, і тримають при температурі 20-25°С. Сходи з'являються навесні. Так само можна напилком надпиляти оболонку, але так, щоб не ушкодити сім'ядолі - скарифікація допоможе прискорити проростання насіння.

Сіянці зазвичай починають квітувати на 3-4-й рік, у більшості випадків вони втрачають махровість.

Є ще один спосіб виростити деревоподібну півонію з насіння. Насіння потрібно зібрати недоспілим, щоб плодолистики не розкрилися, помістити його у вологий торф або в пісок і залишити на 2,5-3 місяці для зберігання при температурі 20-25°С. Потім, у перших числах лютого помістити на нижню полицю холодильника або винести у підвал, температура має бути 5-8°С, і витримувати його так до травня (приблизно 3-3,5 місяці).

Таке насіння висівають у травні у відкритий ґрунт на глибину 3-5 см, і воно сходить у цьому ж сезоні. Ці сіянці ростуть дуже повільно, і за літо виростає дуже маленький, тендітний листок висотою до 4-5 см. Поливають їх помірно, а наприкінці травня-початку червня підживлюють сечовиною (50 г на 10 л води). Ґрунт навколо рослин мульчують. На зиму сіянці деревоподібних півоній потрібно добре вкрити сухим листям, торфом або ялиновим лапником. Пересаджувати на постійне місце потрібно наступного року навесні, і якщо будуть бутони, обов'язково в перший рік видалити.

Варто додати, що насінний спосіб розмноження деревоподібних півоній в основному використовується для виведення нових сортів, що відрізняються від материнських рослин. Сіянці деревоподібних півоній виростають більш стійкими і пристосованими до місцевих умов.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5410 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс