Юка садова – краса, користь і везіння в одній рослині
Американська гостя із сімейства Агавових стане прикрасою будь-якої земельної ділянки. Щоб юка почувала себе прекрасно, турботливим господарям потрібно дізнатися про правильний догляд за нею.
Юка - рослина сімейства агавових, чагарник або невисоке дерево. Юку називають «деревом щастя» і вважають, що вона приносить удачу його власникам. Через те, що рослина походить із тропічних і субтропічних широт, вона доволі теплолюбна. До того ж запилюється юка лише одним видом метелика, що у помірному кліматичному поясі не живе. Із цих причин рослина плодоносить тільки на батьківщині. Але зате квітує юка гарними білими квітами, схожими на великі дзвіночки.
Часто юку висаджують у горщиках, і вона прикрашає не тільки простір садової ділянки, але й будинки, офіси, громадські установи.
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА САДОВОЮ ЮКОЮ?
Догляд за садовою юкою не вимагає значних зусиль. Тому що рослина дуже теплолюбна, її висаджують у добре освітлюваному сонцем місці. Полив має бути помірним. Обов'язково орієнтуйтеся при встановленні режиму поливу на саму рослину: розправлене листя із закрученими нитками свідчить про те, що юка отримує достатньо вологи, якщо ж листя починає скручуватися, а нитки мляво обвисати, то води не вистачає. При вирощуванні в кашпо зверніть увагу на те, щоб у піддоні не накопичувалася волога, тому що застій води в кореневій системі приведе до загнивання юки. Відповідно, при посадці садової юки в горщик, необхідно створити дренажний шар, а при вирощуванні юки в саду вибирати місце, де неможливий застій вологи.
При розведенні рослини в будинку, навесні та влітку її бажано виносити на відкрите повітря, тому зручніше юку вирощувати в кашпо в заміському будинку: у холодний період року вона прикрашає інтер'єр, а в теплий час прекрасно почуває себе в саду.
Якщо рослина відчуває недолік сонячного світла, то вона втрачає своє густе віялоподібне листя.
Щоб юка благополучно перезимувала у відкритому ґрунті, її листя зв'язують у пучок і вкривають, можна також обрізати стебло наполовину і прикрити.
РОЗМНОЖЕННЯ
Рослина частіше розмножується насінням, яке висівається наприкінці зими. Квіти вирощуються в приміщенні при середній кімнатній температурі. Розсада росте два роки, а пересадження юки садової у відкритий ґрунт виробляється після закінчення цього часу навесні, коли температура не опускається нижче 7 градусів. На бічних відростках нитчастой юки можуть утворюватися малюсінькі кущики, вони прекрасно приживаються, будучи посадженими в ґрунт.
Юка також розмножується кореневими живцями. Для цього потрібно викопати досить глибоку ямку (у 2 рази ширше та глибше коренів квітки) і створити великий дренажний шар. Перемішаною наполовину з піском і гравієм землею присипати кореневу систему й полити рослину вистояною водою.
ШКІДНИКИ ТА ХВОРОБИ
При правильно проведеній посадці і гарному догляді садова юка рідко занедужує. Головним шкідником, що вражає листя, є щитівка. Якщо на рослину напала щитівка, то вона покривається коричневими бляшками. Для боротьби з паразитом уражене листя щодня протирається ватяним тампоном, змоченим водою, а один раз на тиждень бляшки стираються за допомогою вати, змоченою горілкою.
Іноді після зимівлі садова юка покривається жовтуватими плямами. Також рослину в саду можуть окупувати слимаки. Для їхнього знищення застосовуються інсектициди.
Часто садівники-аматори ставлять запитання, чому не квітує садова юка? Рослина може почати квітувати в перший рік після посадки, а можливий початок цвітіння на 4-му або 5-му році життя. Щоб рослина квітувала, у жодному разі не допускається зрізання зів'ялого листя! При явному небажанні квітувати рослині влаштовують шокову терапію: тримають якийсь час наприкінці зими в приміщенні з температурою +5 градусів при мінімальному освітленні.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 17620 |
|
© Газета Домовик 2012-2023