Вирощування розсади петунії
Яскрава петунія всім гарна: гарними квітками різних відтінків, пишністю, довгим цвітінням, невибагливістю. Однак не у кожного садівника виходить прикрасити свою ділянку цими популярними квітами, причина цьому - складність вирощування розсади.
Оскільки вартість готового посадкового матеріалу досить висока, устрій великих клумб зажадає чималих фінансових витрат. Уже краще навчитися самостійно одержувати розсаду з насіння, нехай на це піде якийсь час. Зате, знаючи на особистому досвіді, як правильно виростити розсаду петуній, надалі вам буде набагато простіше вирощувати будь-які інші квіти.
Висаджувати у відкритий ґрунт петунію найкраще в середині травня, а значить, зайнятися посівом насіння потрібно вже із середини лютого. Приблизно 12-13 тижнів потрібно на те, щоб розсада петуній зміцніла, коренева система стала більш сильною, і з'явилися перші квітки. Якщо ви хочете одержати квітучі рослини раніше, починайте посів насіння наприкінці січня.
ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ ПЕТУНІЇ З НАСІННЯ
Ґрунт для висівання насіння петунії не повинен бути лужним або сильнокислим. Використовуються пухкі, живильні ґрунтові суміші, які здатні втримувати вологу, але й не замокати при цьому, пропускаючи зайву воду. У магазинах продається готова грунтосуміш, можна змішати підходящу суміш самостійно, взявши по дві частини торфу, що добре розклався, дернової землі, перепрілого перегною й одну частину піску. Добре перемішайте усі компоненти, просійте два рази - через дуже велике сито та через сито подрібніше.
У ящики або горщики насипте на дно дроблений керамзит як дренаж, поверх керамзиту - крупне відсівання грунтосуміші, дрібним відсіванням заповніть верхню третину ємкості, залишивши близько 6 см до краю. По зволоженому ґрунті розсипте насіння рівними рядками і зверху злегка обприскайте водою.
Землею насіння присипати не потрібно, оскільки йому для проростання необхідне світло. Достатньо злегка притиснути кожне насіннячко для забезпечення контакту із землею. Якщо вас цікавить, як виростити розсаду петунії найбільш легким способом, використовуйте замість ємкостей для сіянців торф'яні таблетки. Їх потрібно попередньо залити кип'яченою гарячою водою, а потім остудити. Дрібне насіння петунії акуратно поміщається пінцетом у спеціальні поглиблення.
ПОДАЛЬШИЙ ДОГЛЯД ЗА СІЯНЦЯМИ ПЕТУНІЇ
Висаджене в ящики або в торф'яні таблетки насіння накрийте склом, а краще нетканим матеріалом, щоб забезпечити сходам надходження свіжого повітря, зберігши при цьому високу температуру (+24 градуси) і потрібну вологість. Особливо вимогливі до температури та вологості сучасні гібриди: вони не проростають при недостатній температурі, а при зайво високій - стають схильними до захворювань і витягаються.
Забезпечити необхідний рівень вологості можна за допомогою обприскування сіянців водою з додаванням марганцівки кілька разів на день. У таких умовах петунія має прорости на 5-7 день. Як тільки ви побачили перші сходи, відразу приберіть нетканий матеріал. Скло знімають поступово, залишаючи сіянці без укриття спочатку по 5-10 хвилин один раз на день, з кожним тижнем збільшуючи інтервали, поки на стеблах не розкриються справжні листики - тоді вкриття можна повністю прибрати.
Завдяки такому підходу сіянці адаптуються до кімнатних умов і поміцнішають. Розсада петунії, що вже має справжні листочки, пікірується в індивідуальну тару (якщо початково насіння було висіяне в торф'яні таблетки, ваше завдання спрощується), приміром, у пластикові стаканчики.
В індивідуальних ємкостях рослині буде зручніше розвиватися, вона виросте більш здоровою, та й пересаджувати у відкритий ґрунт розсаду вам буде легше. При пікіровці поглибте сіянець до перших справжніх листків, щоб утворилася гарна коренева система та знизилася ймовірність поразки паростків «чорною ніжкою».
Щоб з насіння виросла здорова, гарна петунія, вирощування розсади необхідно супроводжувати регулярним акуратним поливом. При пересиханні ґрунту рослини загинуть, а перезволоження приведе до появи «чорної ніжки», а в результаті - до підгнивання та загибелі дрібних сіянців. Незміцнілі сіянці потрібно обережно поливати під корінь.
Для загартовування молодої петунії вже із другого ж тижня відкривайте на 10 хвилин кватирку, знижуючи тим самим температуру повітря в кімнаті. Однак при цьому рослини необхідно захистити від протягу і прямого потоку холодного повітря, температура самої розсади не повинна знижуватися.
Підживлення вносять по закінченні двох тижнів після пікіровки рослин. Спочатку застосовуйте тільки обприскування добривом листя кожні два дні, змінюючи по черзі стимулятори росту та комплексні мінеральні добрива зі вмістом азоту. Надалі можна додати кореневе підживлення.
ВАЖЛИВІ ДРІБ'ЯЗКИ:
- розсаді петунії необхідне світло практично цілодобово, вам потрібно буде забезпечити не тільки денне досвічування сіянців у похмуру погоду, але й залишати приглушене світло на ніч;
- не допускайте появи кірки на ґрунті, інакше сіянці задихнуться;
при заповненні корінням рослини усієї грудки землі пересадіть петунію в ємкість більшого розміру;
- якщо ви помітили, що сходи занадто витягнулися, підсипте трохи ґрунтової суміші;
- для вирощування дорогих і рідких сортів використовуйте торф'яні таблетки.
Перший час розсада петунії буде рости досить повільно, не хвилюйтеся - у рослин формується коренева система. Приблизно через 1,5 місяці надземна частина петунії буде не менш активно розвиватися.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 8884 |
|
© Газета Домовик 2012-2023