Весняні квіти на зимовому підвіконні

21 січня 2015

Запашні весняні квіти, що стоять біля покритого морозним візерунком вікна, викликають справжнє захоплення у кожного з нас. Але щоб букети гіацинтів, мускарів, крокусів або нарцисів прикрасили ваш будинок, наповнивши його в розпал зими весняним настроєм, необхідно трохи потрудитися.

Усім відомо, що у квіткових цибулинах накопичуються всі живильні речовини, необхідні для росту та цвітіння рослини. Створивши для них підходящі умови, ви успішно «змусите» їх квітувати. При достатній кількості тепла та вологи квіткова цибулина розвиває коріння й пускає паростки. При цьому квіткар-любитель тільки допомагає їй, що професійною мовою називається «здійснювати вигонку».

Класичною рослиною для вигонки в домашніх умовах вважаються гіацинти. У принципі, для зимової вигонки в скляних судинах підходять усі сорти гіацинтів. Вигонка підготовлених цибулин, тобто минулих період охолодження, виробляється швидше та менш клопітно. Такі цибулини можна купити у великих садових центрах. На них звичайно стоїть мітка: «для зимової вигонки», або «для вирощування в кімнатних умовах», або «готові до вигонки».

Вигонка гіацинтів має давню традицію. Ще в 19 столітті існували скляні судини, призначені спеціально для вигонки гіацинтів. Це вузька ємкість у формі вази з розширеним горлом, діаметр якого менше цибулини. Ємкість  наповнюють водою. Для того, щоб вода не загнивала, на дно ємкості можна кинути таблетку активованого вугілля. Зверху поміщають цибулину так, щоб дінце було близько до поверхні води, але не стикалося б з нею. У противному випадку цибулина може загнити. ємкість переносять у темне, прохолодне приміщення з температурою повітря до +10°С і залишають там приблизно на 8-12 тижнів. Темрява сприяє росту коренів. Воду періодично доливають.

Як тільки у цибулини виросте досить міцне та довге коріння, а паростки будуть 5-8 см довжиною, ємкість можна перенести в тепле приміщення. Тепер вам знадобиться невеликий ковпак з фольги або іншого непрозорого матеріалу. Ним необхідно накрити цибулину.

Як тільки розів'ється квітконіжка, ковпак знімають. У теплі гіацинти швидко починають квітувати, але так само і швидко в'януть. Продовжити весняне цвітіння можна, якщо тримати квітучі цибулини при температурі +10°С - +12°С.

Змусити квітувати взимку можна не тільки гіацинти, але й амариліси, і нарциси. Обидві квітки мають одну перевагу: їхнім цибулинам не обов'язково проходити період охолодження, тому проростають вони набагато швидше.

Для зимової вигонки амариліса у воді важко знайти спеціально призначену для цих цілей судину, як для гіацинтів. Але якщо у вас є гарна опукла ваза - це саме те, що потрібно. Друга складність - це висока квітконіжка, що хилиться під вагою власних квіток. Тому для квітки доведеться спорудити невелику підпірку.

Набагато менше турбот вимагають до себе нарциси. Дуже зворушливі їхні горщикові композиції в зимовий період. Наповніть гарну чашу або пласку вазу великою галькою. Помістіть цибулини поверх гальки, злегка поглибивши їх, щоб надійно зафіксувати у вертикальному положенні. 

Вільний простір між цибулинами можна заповнити піском, дрібним гравієм або декоративними камінчиками. Вазу наповнюють водою, щоб вона торкалася денця цибулин, і переносять у темне прохолодне приміщення. Як тільки цибулини дадуть корені і покажуть перші паростки, їх переносять у світле приміщення, не забуваючи при цьому стежити за рівнем води. Через кілька тижнів нарциси почнуть квітувати.

ЯК ДОМОГТИСЯ ЦВІТІННЯ ДО СВЯТА?

Щоб змусити рослину квітувати у визначений термін, найпростіше відрахувати час її розвитку  по тижнях. Наприклад «зима» для гіацинтів триває 10-12 тижнів, потім період формування квітконіжки до початку цвітіння ще 3-4 тижні. Значить потрібно почати процес вигонки за 16 тижнів до встановленої дати.

Вигонка цибулевих рослин не складне, але дуже цікаве заняття. Щоб вас порадували серед зими перші весняні квіти, потрібно тільки дотримуватися правильної технології та запастися терпінням.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5755 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс