Квіти, якими можна поласувати
У далекій Австралії або Новій Зеландії, у раї для любителів риби та морепродуктів, вас можуть здивувати не тільки несподіваними кулінарними вишуками, але й підходом до садівництва. Уся справа в тому, що практично в кожному саду там можна зустріти особливі квітники, на яких красуються пишні та рясно квітучі рослини, але називають їх чомусь грядками.
Уся справа в тому, що жителі тихоокеанських країн уже давно оцінили не тільки декоративні, але і їстівні якості багатьох квітів. Їх там подають у якості такого ж повноцінного компонента страв, як листяні або пряні салати. Барвисті, яскраві, свіжозрізані квітки на тарілці завжди виглядають дивовижною прикрасою, а їхній багатогранний смак здатний здивувати навіть досвідчених гурманів. А найголовніше, що порадувати своїх близьких і гостей ексклюзивом ви зможете, не витративши при цьому ніяких зусиль і засобів. Послідуйте прикладу досвідчених експериментаторів австралійців і огляньте свій улюблений квітник: на ньому напевно знайдеться не одне квітуче диво, що відкриє вам нові кулінарні обрії!
Насправді більшість квітів, які є їстівними, вважаються у нас традиційними клумбовими культурами, відомими, насамперед, красою свого цвітіння та невибагливістю. До найбільш смачних квітучих рослин сміливо можна віднести красолю, календулу, огіркову траву, лілейник і монарду. Але цим переліком їстівні квіти не вичерпуються.
Якщо ви коли-небудь пробували крес-салат, то будьте впевнені: трохи більш гострі, але однаково дуже за смаком схожі на нього квітки красолі вам обов'язково сподобаються. Перцеві, яскраві, що представляють всю палітру жовтого, жовтогарячого і червоного кольору, вони дивовижно красиво виглядають на тарілці. У календули смак зовсім інший: легкий, пряний і солодкуватий, він начебто підкреслює спеції і заправлення в салатах. Застосовують у кулінарії тільки пелюстки, адже основа квітки дуже гірка. Бурачник лікарський (або огіркова трава) може похвалитися не тільки тим, що відмінно росте поруч з усіма городніми культурами, але й ніжними гарними зірочками квіток, які доречні не тільки в салаті, але й у гарячих стравах як прикраса. Як можна здогадатися за назвою, цим дуже соковитим і смачним квітам властивий смак огірка. Величезні вировидні квітки лілейника ароматні не тільки на рослині або в букеті: пелюстки цієї рослини дивно пряні на смак, а ось квітки монарди більш схожі на квітки календули. Лілейник у салатах чарівно хрумтить, радує складним смаком з горіховими нотками, що залишає присмак найсвіжішого вершкового масла. Лілейник вважається найулюбленішою квіткою гурманів. Сполучення листяних салатів, огіркової трави, лілейника і монарди вважається базовою «квітковою» основою австралійських салатів. Варто звернути увагу і на яскраві, несподівані чорнобривці, які вважаються в країнах Океанії дуже унікальним делікатесом - чорнобривці розсічені, або тонколисті. У стравах можна використовувати і квітки, і листя, які пахнуть гіркою мандариновою цедрою. Крім перерахованих їстівними є також квітки соняшника, примули, хризантеми, пеларгонії, лаванди та шафрану.
Мало хто використовує пелюстки троянд або зацукрованих фіалок у своїх кулінарних експериментах. Коли мова йде про троянди, то краще вибирати чайні, пелюстки яких особливо ароматні та ніжні, а ось фіалки підійдуть для салатів зовсім будь-які.
Найбільше часто як їстівну добавку використовують квітки звичайних пряних трав з городу, таких як уже згадана огіркова трава, кріп, ісоп, шавлія. Зберігаючи пряний смак і додаючи до нього незвичайний вигляд, вони можуть вживатися в їжу настільки ж сміливо, як і інші надземні частини рослини.
У збору квіток для вживання в їжу є свої правила. По-перше, можна використовувати тільки ті рослини, які не проходили хімічну обробку та профілактичні обприскування. Ніколи не використовуйте в салатах придбані у квіткових магазинах рослини, наприклад, хризантеми і гвоздики. Уся справа в тому, що квітки зберігають свою привабливість та їстівність тільки тоді, коли їх кладуть на тарілку свіжозірваними: їх у жодному разі не можна промивати. Якщо ви сумніваєтеся в чистоті деяких рослин, які ростуть біля землі, покладіть їх на сито й акуратно збризкайте водою з пульверизатора, розклавши потім по одному на кухонному рушнику і повністю висушивши.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4629 |
|
© Газета Домовик 2012-2023