Кришталева ромашка
Ця надзвичайно гарна рослина з'явилася у нас порівняно недавно, але вже встигла завоювати симпатії. Родом вона з Південної Африки і зростає там як багатолітник, але в наших широтах вирощується як однолітник. Рослина теплолюбна і світлолюбна. І наукова назва «мезембриантемум» (полуденна квітка) говорить нам про це, тому що у багатьох видів цієї рослини квітки відкриті лише вдень у сонячну погоду. Другу назву - «доротеантус» (квітка, дарована Богом) - рослина отримала на честь матері вченого, що відкрив її.
Кришталевою ж ромашкою її нарекли тому, що форма суцвіть схожа на неї, а листя і стебла покриті залозистими блискучими волосками, які на яскравому сонці променіють як кришталеві крапельки. І навіть якщо квітки закриті в похмуру погоду, то ваш сад буде прикрашати гарне листя цієї рослини. Правда, є нові, сучасні сорти, у яких квітки не закриваються й у похмуру погоду.
А розмножується ця рослина насінням і живцями.
На розсаду доротеантус висівають зазвичай з середини березня до середини квітня, використовують для цього легку ґрунтову суміш з перевагою піску. Посадка насіння має бути поверхневою: злегка вдавіть насіння в ґрунт і полийте. Контейнери з посівами бажано накрити склом або плівкою.
Оптимальна температура для проростання насіння складає +15°С. Після появи сходів (приблизно через два тижні), а якщо субстрат (ґрунт) і насіння гарної якості, то сходи можуть з'явитися і через 5-7 днів. Ємкості з розсадою поставте на світле місце. Температура для успішного росту і розвитку сходів має бути близько +10°С. Поливайте сіянці дуже обережно - м'ясисті сходи можуть швидко загнити від надлишку вологи в ґрунті.
Зверніть увагу, розпікірувані рослини розвиваються повільніше тих, які не пікірували. Тому можете висівати насіння у кілька торф'яних горщиків, потім деякі сіянці розпікірувати (також у торф'яні горщики), а інші залишіть рости без пікіровки.
Недолік цієї прекрасної рослини - це крихкість стебел. Але це легко виправити. Крихкість пагонів з легкістю компенсується їхньою здатністю до розмноження живцюванням - корені у будь-якої частини стебла при живцюванні з'являються дуже швидко.
Але через те, що у цієї рослини листя і стебла дуже потужні і м'ясисті, живці краще вирощувати в контейнері або садових ящиках, наповнених сумішшю піску і торфу (пропорції 2 до 1). Субстрат попередньо перед посадкою зволожте, але так щоб вода з нього не вижималася.
І приготуйте в саду місце для цих прекрасних квітів. Ґрунт має бути в міру вдобреним, бажано піщаним і легким, добре дренованим, адже рослина не виносить застою води.
У відкритий ґрунт висаджуйте розсаду (на відстані одну від іншої - 10-15 см) тільки тоді, коли мине загроза заморозків - адже кришталева ромашка квітка дуже теплолюбна, максимум з того, що вона може перенести, це нуль градусів, та й то на короткий час.
Квітки у цієї рослини ромашковидні або маргаритковидні: білі, рожеві, лілово-червоні, жовто-жовтогарячі, бузкові, двоколірні, зі світлим диском у серединці, з пучком контрастних тичинок у центрі. Квітує рослина з червня - до пізньої осені і суцільно покрита дуже витонченими і досить великими (4-6 см у діаметрі) суцвіттями. Але зверніть увагу при формуванні квітника і на той факт, що серед усіх сортів і різновидів кришталевої ромашки, немає блакитних відтінків.
Ці квіти прекрасно підходять для створення яскравих плям у килимових квітниках, їх саджають в альпінаріях, кам'янистих садках, на сухих укосах, розміщають у контейнерах, вазах, вазонах. І ще потрібно відзначити, доротеантус не любить коли його листя і стебла знаходяться на вологій землі. Тому поверх ґрунту, навколо рослин, необхідно покласти дрібні камінці, щоб нижня частина листя і стебла опинилися на них, а не на землі. Це убезпечить рослини від контакту з вологим ґрунтом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6686 |
|
© Газета Домовик 2012-2023