Як зробити гарну квіткову композицію на своїй дачній ділянці

15 січня 2014

Квітник на дачі в нашому розумінні - це безліч квітучих рослин, зібраних в одному місці. Однак у продажі зараз з'явилися декоративно-листяні рослини, що мають різноманітні розміри, фактуру, форму та забарвлення листя. Деякі з них зберігають своє листя не тільки в літній період, але й узимку, під снігом. Також успішно вирощуються в садах різні за забарвленням сорти карликових хвойних і грунтопокривних багатолітників. Узвичаїлися також квітучі ліани й орнаментальні трави.

Введення до складу квітників таких, взагалі, нетрадиційних рослин, в остаточному результаті привело до зміни не тільки структури квітника, але й самого цього поняття. Сьогодні усе частіше стали використовувати термін квіткова композиція. Її тривала за часом декоративність стала важливіша пишного цвітіння.

Гарну квіткову композицію на своїй дачній ділянці зробити не так вже і просто. Складна садова композиція являє собою не тільки добре відомі багатолітники, але й кучеряві і грунтопокривні рослини, що квітують, і декоративно-листяні чагарники, орнаментальні трави й різні форми хвойних. Разом з тим, за рахунок використання простих і невибагливих рослин, доглядати за такою квітковою композицією досить легко.

Як же оформити квіткову композицію?

Її тип і параметри будуть залежати в першу чергу від розташування, а саме від того, де ви будете закладати новий квітник - у тіні або на сонці, поруч із житловим будинком або в проході уздовж доріжок, а може бути в тихому куточку ділянки, призначеному для спокійного відпочинку?

У створенні гарної квіткової композиції велике значення має її фон. Садівниками цей параметр часто недооцінюється. Адже дійсно важливо, де буде розбитий квітник - на фоні стіни будинку, кишень мощення, газону або чагарникової куліси.

Колірні сполучення готової композиції з різних рослин будуть по-різному сприйматися на затінених і освітлених сонцем ділянках. У похмуру погоду й у вечірній час затінені куточки саду прекрасно підсвічуються світлими, а краще взагалі білими відтінками рослин. Їх насичені й темні кольори на сонці будуть активними, але погано розрізняються в тіні. Майте на увазі, що спокійні контрасти у квіткових композиціях є більш універсальними у порівнянні з яскравими, які часом стомлюють.

У квіткових композиціях дуже важливо враховувати, як рослини будуть між собою сполучатися. При цьому варто мати на увазі не тільки їхні розміри, форми й колористику, але й агротехнічні вимоги. Коли квітник зроблений без цього урахування, він буде викликати згодом неприємне враження.

Рослини у квіткових композиціях відіграють різну роль. Одні потрібні для створення загальної маси, інші гарні своєю фактурою, треті організують загальний фон, а четверті йдуть у контраст з іншими. Проте, у композиції має бути загальний об'єднуючий центр.

Закони композиції рослин не такі вже і складні й вивчити їх не важко. Тоді ваш новий квітник на дачній ділянці буде з весни й до пізньої осені мати природний, виразний і декоративний вигляд.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8054 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс