І ось вона нарядна... Або як посадити ялину на ділянці?
Власники своїх дачних ділянок прагнуть максимально затишно облаштувати свої володіння: клумби, кущики, навіть вдаються до послуг ландшафтних дизайнерів. А що, якщо посадити на своїй ділянці ялину і створити нехай маленький, але усе-таки ліс?!
Героїня новорічних пісень і казок буде радувати око своєю зеленню цілий рік, а цілющий аромат хвої наповнить дні шляхетним звучанням. Але посадка вічнозеленої красуні вимагає певних правил, недотримання яких приведе до розчарування. І якщо розібратися в цих тонкостях заздалегідь, то посадити ялину на ділянці не здасться складним завданням.
ДЕ ЗНАЙТИ ПІДХОДЯЩУ ЯЛИНУ?
Ялину для пересадження на власну ділянку можна придбати в розпліднику, викопати в лісі або виростити в горщику власноруч.
Розплідники пропонують уже підрослі ялини, які можуть викопати у вашій присутності. Або ж запропонувати в спеціальному контейнері. Ялини з оголеним корінням можуть не дочекатися посадки і загинути. Тому дерево краще вибирати з грудкою та з непорушеною кореневою системою. Виростити ялину на ділянці із земляною грудкою буде простіше, тому що процес посадки буде легшим, і ялинка краще приживеться.
Можна відправитися в ліс і вибрати ялину, що сподобалася, від метра до двох висотою. Навколо дерева потрібно викопати рів, щоб надалі витягнути її з землі разом із земляною грудкою на коріннях. Ялинки до метра можна перевозити з оголеним корінням, тільки під час транспортування потрібно накрити його брезентом. І по приїзду на ділянку ялину потрібно посадити відразу в заздалегідь підготовлену ямку.
Щоб виростити дерево з насіннячка, потрібно сходити взимку в ліс і зібрати із шишок, що розкрилися, насіння. Горщик потрібно наповнити сумішшю для хвойних або змішати звичайну землю з лісовою. Насіннячко саджають на глибину півсантиметра і прибирають у прохолодне місце до появи сходів. У період з весни до осені ялинку потрібно добре поливати, в інший час полив скорочують до 2 разів на місяць. Важливо забезпечити періоди спокою для саджанців, вирощуваних в умовах постійних позитивних температур. Для цього рекомендується виносити саджанці взимку у двір або ставити на балкон. За рік з насіннячка ялинка може вирости до чверті метра.
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПЕРЕСАДЖЕННЯ?
Існує два сприятливих періоди для пересадження ялин: кінець квітня і кінець серпня. У цей час коренева система інтенсивно росте, тому ялина приживеться швидше.
Для дерева потрібно вибрати правильне місце. Якщо ялинка маленька декоративна, то посадити ялину на ділянці можна і недалеко від будинку. Звичайна ялина має поверхневу кореневу систему, тому буде заважати іншим рослинам і посадками, забираючи у них всю вологу. Тоді краще посадити її за межами ділянки. Але якщо все-таки хочеться бачити її на своїй ділянці, то варто щорічно підрізати її корені.
Якщо ялинка росла в лісі, то для її пересадження потрібно зорієнтуватися по сторонах світу і посадити ялину так само, як вона росла в лісі. Якщо пересаджувати ялинку за таким принципом, то дерево швидше приживеться.
ПІДГОТОВКА ЯМКИ ТА ЇЇ ОБЛАШТУВАННЯ
Ямку для ялинки бажано підготувати заздалегідь - тижня за два. Оптимальний розмір ями для двометрової красуні: метр на метр. Ґрунт не обов'язково підготовляти, але потрібно врахувати те, що зайва вологість нашкодить ялинці.
Підготуйте саджанці (якщо ялину вирощували самостійно, то сіянці). Помістіть ялину в ямку і розправте корені так, щоб вони дивилися кінцями вниз. Якщо це сіянець або саджанець із грудкою, то просто акуратно поставте ялину в ямку і засипте її поталою землею або сумішшю землі та торфу, постійно втрамбовуючи. Посадити ялину потрібно так, щоб коренева шийка знаходилася на одному рівні з поверхнею ґрунту. Щоб дерево не розхиталося від вітру, ялинку потрібно підв'язати.
ПОЛИВ І ДОГЛЯД
Перші 2-3 тижні дерево потрібно регулярно і рясно поливати. У літню пору ялинці теж необхідний полив, а от у зимовий час це робити не обов'язково.
Висоту ялини можна взяти під контроль. Справа в тому, що ялина має властивість скидати голки з нижніх гілок. Щоб зберегти її пушистість і стрункість, можна обірвати її верхівку. Для цього потрібно просто викручувати молоді пагони і не давати їм рости нагору.Перед тим, як посадити ялину, поговоріть із сусідами по ділянці. Ялина має знаходитися на безпечній відстані від сусідського будинку і не повинна заподіювати їм яких-небудь незручностей.
Успіх заходу щодо посадки ялини на ділянці буде залежати не тільки від того, наскільки ґрунтовно ви підійшли до нього, але й від якості посадкового матеріалу, кліматичних умов і характеру ґрунту, що обов'язково повинен бути родючим і бажано мати слабокислу або нейтральну реакцію.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 14617 |
|
© Газета Домовик 2012-2023