Передсвяткова суєта - без ялинки нікуди!

25 грудня 2013

Яке новорічне свято може обійтися без нашої зеленої улюблениці! Ялинка є прикрасою будь-якого новорічного бенкету! Її чудовий лісовий запах робить її ще більш привабливою! Різні форми, кольори, а також можливість прикрасити цю новорічну красуню зробили її популярною в усьому світі!

Ялина колюча Oldenburg.
Ялина колюча Oldenburg.

Але всі ми знаємо, що новорічні свята швидко закінчуються, а розставатися з цим «новорічним чудом» зовсім не хочеться! Давайте подумаємо, як продовжити собі радість, і насамперед, як не купити «кота в мішку»!

ПОКУПКА

Для вирощування в діжках ідеально підходять карликові породи ялини або ялиці. Якщо ви хочете менш традиційне різдвяне дерево, зверніть увагу на карликовий яловець, сосну, кипарис, тис (обережно, рослина отруйна!), тую та інші хвойні породи. Сьогодні є широко доступними різні види, сорти та офарблення цих рослин. Купуючи дерево для вирощування в контейнері, обов'язково уточніть його холодостійкість. Щоб деревце могло проводити більшу частину року в саду або на балконі, його морозостійкість має бути на 1-2 зони вище, ніж у вашому регіоні (рослини в контейнерах промерзають швидше, ніж у відкритому ґрунті).

  • Дерева з відкритою кореневою системою.

Перед Різдвом і Новим роком такі ялинки і ялиці зазвичай продаються прямо на ялинкових плантаціях, де їх викопають для вас або запропонують вам викопати власноруч. Принесши дерево додому, помістіть його корені у відро з водою на кілька годин, а потім пересадіть ялинку в підходящий за розміром контейнер, наповнений вологим родючим ґрунтом.

Купуючи дерева з відкритою кореневою системою, майте на увазі, що приживуться в горщиках тільки зовсім молоді та невеликі екземпляри. Чим більше і доросліше дерево, тим менше у нього шансів пережити стрес від такого пересадження. Купуйте тільки ті дерева, які були викопані при вас і не встигли пересохнути.

  • Дерева із земляною грудкою.

Такі дерева були спеціально так вирощені виробником, щоб їх можна було викопати із землі й доставити покупцеві з мінімальним стресом для кореневої системи. Корені таких ялинок підтримуються у вологому стані, тому що грудка землі захищена мішковиною або садовим матеріалом. Акуратно зніміть мішковину або матеріал і помістіть грудку цілою у підготовлену діжку з вологим родючим ґрунтом. Шанс приживлюваності таких дерев набагато вищий ніж у тих, які продаються з оголеною кореневою системою.

  • Дерева в контейнерах.

Перед покупкою ялинки в контейнері, постарайтеся підняти рослину з корінням із горщика і ретельно оглянути кореневу систему. Корені, як і саме дерево, мають виглядати свіжими, ґрунт у горщику повинен бути вологим. Такі ялинки, якщо вони були вирощені за всіма правилами, ідеально підходять для подальшого вирощування в діжці. Ви можете відразу ж, до початку зимових свят, пересадити таку ялинку в більший за розміром контейнер з вологим родючим ґрунтом. Більший за розміром контейнер важчий, різдвяна ялинка в ньому більш стійка, а ґрунт довше залишається вологим.

ЯК МОЖНА ЗБЕРЕГТИ ЯЛИНКУ В ГОРЩИКУ

Поки ялинка в горщику стоїть вбрана, догляд за нею полягає в поливі та обприскуванні, тому що найбільше хвойні взимку страждають від сухості повітря. Поливати її потрібно водою кімнатної температури, у міру підсихання земляної грудки, забезпечуючи рівномірну помірну вологість ґрунту. Обов'язково обприскуйте хвою, щоб підсилити вологість повітря.

Не слід забувати, що в природі ялина зимує на морозі. Тому її необхідно встановити подалі від нагрівальних приладів, якнайближче до провітрюваного місця. У квартирних умовах довге перебування ялинки в горщику є клопітним і складним, виносити її на холод відразу не можна: загине, тому треба “привчати” ялинку в горщику до зниження температури поступово.

Після новорічних свят ялинку краще виставити на засклений балкон, горщик ялинки утеплити по колу, закутавши пледом або іншим способом. При близькій до нуля температурі ялинка не замерзне, а повітря на балконі більш вологе. Оптимальна температура для хвойних у зимовий час від -5 до +5 С. Дочекавшись весни, коли ґрунт на вулиці розмерзнеться, можна приступитися до пересадження деревця на земельну ділянку.

Тим, хто зважився ростити ялинку у квартирних умовах, варто пам'ятати, що ялина  в горщику не проживе більше трьох-чотирьох років. Щорічно ялинку пересаджують у новий контейнер з додаванням землі і добрив, наприклад «Кореневину». Для подальшого росту кореневої системи контейнер збільшуйте в розмірах. Дуже складно створити в контейнері потрібний водно-температурний режим, а також забезпечити рослину необхідною кількістю живильних елементів. Кореневій системі стає недостатньо просторо і без своєчасного пересадження у відкритий ґрунт ялинка може загинути.

Чим менша рослина, тим легше вона приживається. Відсоток приживлюваності при дотриманні умов мікроклімату та пересадження в середньому складає 80%.

ПЕРЕСАДЖЕННЯ

Посадка ялини виконується з лютого по квітень. Ця рослина віддає перевагу суглинним і супіщаним ґрунтам. Посадку виконують у кілька етапів. Спочатку потрібно підживити посадкову яму, розмір якої має бути на 20-30 см більше розміру грудки. Стінки ями мають бути вертикальними. На дно укладається дренаж з битої цегли і піску шаром 15-20 см. При пересадженні уникайте пересушування коренів. Склад земельної суміші: дернова земля, торф, пісок, узяті у співвідношенні 2:1:1. Саджатися дерево має з урахуванням просідання ґрунту на 5-7 см. Засипання роблять із пошаровим ущільненням землі навколо грудки до його верхньої частини. Коренева шийка повинна бути на рівні землі. При посадці вносять 100-150 г нітроамофоски або використовують стимулятори росту.

Ялини вимогливі до вологості ґрунту, погано переносять його сухість. Полив молодих рослин у спекотне сухе літо обов'язковий, його виконують раз на тиждень по 10-12 л на кожну рослину. Ялини вимагають глибоких дренованих ґрунтів, тому розпушування є необхідним для молодих посадок, але неглибоке: 5-7 см. Більшість видів ялинок не виносить витоптування і ущільнення ґрунту, так само як і близьких ґрунтових вод! Бажаним є мульчування торфом шаром 5-6 см, після перезимівлі торф не знімають, а перемішують із землею. Рекомендується регулярне вищипування домінуючих і укорочування бічних пагонів у момент росту.

Щоб продовжити собі новорічний настрій, варто виконувати деякі нескладні поради - і ялинка буде рости у вас ще довгий час.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7218 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс