Коли викопувати гладіолуси

28 серпня 2013

З настанням стійких низьких нічних температур (0...-3°С) приступають до викопування гладіолусів. Спочатку викопують сорти, що рано квітують, потім - середньо- і піздньоквітучі. Рослини, вирощені з бульбобруньок, викопують в останню чергу. Роблять це в суху теплу погоду. Якщо температура повітря нижче 0°С, то бульбоцибулини відразу ж заносять у приміщення.

Техніка викопування проста: ряд гладіолусів піддягають лопатою глибше, чим розташовані бульбоцибулини, і відкидають їх на ту частину грядки, де вони вже викопані.

Щоб бульбоцибулини не стали м'якими, і на них не потрапили захворювання та шкідники, квітконосне стебло з листям обрізають на 1 см від бульбоцибулини. Після цього бульбоцибулини з бульбобруньками укладають у тару.

Якщо під час викопування бульбобруньки гладіолусів покриті ясно-коричневою оболонкою й легко відокремлюються від бульбоцибулини, то вони дозріли.

У гарну погоду бульбоцибулини підсушують на повітрі кілька годин, розкладають у ящики й заносять у приміщення для просушки при температурі +20...25°С. Через дві доби бульбоцибулини бажано перенести у ще більш тепле приміщення з температурою повітря до +35°С на 6-8 діб. Потім їх очищають від залишків квітконіжок, коренів, зайвої верхньої луски, укладають у чисту тару й досушують протягом місяця при температурі +18...20°С.

Бульбобруньки сушать окремо від бульбоцибулин протягом місяця при температурі +18...20°С.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8435 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс