Мігрень - що з нею робити?

11 жовтня 2018

Запитайте в будь-якої людини: «Що таке мігрень?». Якщо вам не зустрінеться той, хто сам страждає мігренню і знає про цю хворобу все, то найчастіше у відповідь ви почуєте: «Це головний біль». Це й правильно, і неправильно одночасно. Адже фахівці вважають, що мігрень - це досить серйозне неврологічне захворювання, яке супроводжується головним болем. Але в той же час далеко не будь-який головний біль можна назвати мігренню. Давайте розберемося, що ж таке мігрень і чи можна з нею якось боротися. За допомогою ми звернулися до фахівця - лікаря-невропатолога Георгія Васильовича Гаркавенко.

- У чому ж різниця між головним болем і мігренню?

- Причиною звичайного головного болю є напруга м'язів хребта, напруга м'язів шиї. Причиною же мігрені виступають порушення роботи кровоносних судин, що живлять мозок. Найчастіше ця хвороба вражає половину голови. Періодичність приступів при цьому може бути найрізнішою - від декількох разів на рік до одного разу на день.

Крім того, це захворювання може бути викликане гормональними коливаннями, пов'язаними з менструальним циклом, прийомом контрацептивів або вагітністю.

Стрес і нервова напруга також здатна змінити гормональне тло й викликати приступ мігрені. Помічено, що цією недугою часто страждають роздратовані люди, що утомилися та недосипають. Ще один «друг» мігрені - це різка зміна погоди або клімату.

У більшості випадків мігрень передається людині в спадщину, і найчастіше нею страждають жінки. Дійсну причину захворювання може встановити тільки лікар-невропатолог, провівши спеціальне обстеження.

- Чим небезпечна мігрень?

- Мігрень - це бомба вповільненої дії у вашому організмі. Це неврологічне захворювання викликає сильні, нападоподібні головні болі. Хвороба наносить серйозний дискомфорт, а інтенсивність болю така, що після кожного приступу ви починаєте усе більше боятися приходу нового. Болючий синдром може доповнюватися нудотою, блювотою, страхом світла та звука, дратівливістю, порушеннями сну. У важких випадках мігрень приводить до неможливості здійснення трудової діяльності й до інвалідності.

Головна небезпека захворювання полягає у важкості його перебігу. Сильні приступи мігрені приводять до розвитку комплексу неврологічних симптомів, які унеможливлюють ведення повноцінного життя.

- Що буде, якщо хворобу не лікувати?

- У більшості випадків мігрень приводить до важких ускладнень, які являють реальну загрозу для вашого здоров'я і працездатності. Серед таких ускладнень: погіршення зору, слухові й зорові галюцинації, запаморочення, порушення координації руху, заціпеніння, зниження концентрації уваги й порушення мовлення.

Відповідно проведеним медичним дослідженням, швидкість розвитку цих патологій і ускладнень в останні роки стрімко зростає.

Якщо ви не приймете термінових заходів або будете використовувати неефективне лікування, то у вашому організмі неминуче запустяться потужні патологічні процеси, які приведуть до швидкого прогресування хвороби, наростання болючого синдрому й посилення неврологічних розладів. Ви позбудетеся можливості повноцінно працювати й вести звичний спосіб життя.

- Як говориться, хворобу легше попередити, чим лікувати. Так яка ж профілактика мігрені?

- Для профілактики мігрені найголовніше: вести спокійний спосіб життя, більше бувати на свіжому повітрі. У харчуванні рекомендується уникати вживання шоколаду, жовтого сиру, горіхів, бананів, шампанського, пива і червоного вина, а також ненатуральної їжі зі штучними добавками.

Корисно вживати настій деревію (залийте одну столову ложку цієї трави склянкою окропу, залишіть на 10 хвилин, процідіть і пийте по склянці на день). Також запобіганню мігрені сприяє вживання в їжу риб'ячого жиру.

- Як лікувати мігрень?

- Якщо приступ мігрені вже наздогнав вас, для зняття болю необхідно: прилягти в тихій, темній, добре провітреній кімнаті, зробити легкий масаж скронь, покласти на голову компрес із льодом.

Попросіть того, хто поруч, акуратно помасажувати вам хребет і чоло, бажано, щоб при цьому він використовував ефірну олію м'яти, а потім протерти шкіру шматочком льоду.

Лікарі для зняття болю в легких випадках рекомендують такі прості засоби, як аспірин або парацетамол.

Якщо ж приступи мігрені серйозні та супроводжуються нудотою, блювотою, порушенням зору, втратою працездатності, то із цим краще не жартувати і якнайшвидше звернутися по допомогу до лікаря. Також не рекомендують займатися самолікуванням, особливо вагітним жінкам.

Підсумовуючи викладене вище, можна сказати, що мігрень - це серйозне захворювання, але далеко не вирок. Хворому під силу не тільки швидко й ефективно впоратися з болючими приступами, але й назавжди забути про цю проблему у випадку, якщо він буде щодня опікуватися про своє здоров'я.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2828 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс