Мінздрав роз'яснив процедуру укладання декларації з лікарем
У квітні починається загальнонаціональна кампанія «Вибери свого лікаря», українці повинні укласти з лікарем первинної ланки декларацію про надання медичних послуг.
Для чого і як підписувати декларацію, говориться в роз'ясненні Міністерства охорони здоров'я, оприлюдненому на сайті відомства.
«Декларація - це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватися саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національній службі здоров'я України, НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має надходити в цей медзаклад», - говориться в повідомленні.
Відзначається, що декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент пацієнт може укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію - достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються в системі.
Вибір лікаря відбувається за бажанням пацієнта, а не за місцем реєстрації або проживання.
Однак лікар може відмовити в підписанні декларації, якщо він уже набрав максимальну рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт - 2 000, педіатр - 900. Ця цифра може бути трохи більше для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо в селі проживає 2000 людей, то всі вони одержать можливість підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання буде контролювати НСЗУ.
Як роз'ясняє Мінздрав, для підписання декларації з лікарем пацієнту необхідно здійснити такі кроки.
1. Пацієнт має звернутися в медзаклад, де працює терапевт, педіатр або сімейний лікар, з яким він хоче підписати декларацію. Із собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо людина підписує декларацію з педіатром або сімейним лікарем для дитини, то треба взяти також свідоцтво про народження дитини.
При цьому установа, у якій працює обраний пацієнтом лікар, має бути підключена до системи «Електронне здоров'я». Інформацію щодо цього можна уточнити в реєстратурі або у лікаря або перевірити самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/.
2. Дані й контактний телефон пацієнта внесуть у систему «Електронне здоров'я». Це зробить уповноважена особа установи ПМП: у різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар і т.п.
Декларації укладаються винятково в електронній формі - не буде ніяких бланків, форм, печаток і т.п. Щоб переконатися, що декларацію підписує реальна людина і зробити неможливими будь-які спроби шахрайства, уводиться підтвердження за допомогою Смс-коду, який надходить на номер мобільного телефону пацієнта. Якщо у пацієнта немає мобільного, для підтвердження уповноважена особа медзакладу сфотографує або відсканує оригінали його документів, щоб прилучити їх до декларації в електронній системі.
3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров'я» екземпляр декларації для перевірки. Пацієнту слід уважно перевірити всі свої дані. Якщо там будуть помилки, слід сказати про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію будуть роздруковувати доти, поки все не буде правильно.
4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров'я» ще один екземпляр декларації. Обидва екземпляра декларації мають бути ідентичними і без помилок.
5. Пацієнт підписує два екземпляри декларації. Один з екземплярів залишається у нього, інший - у медзакладі.
6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію і відправляє її в систему «Електронне здоров'я».
Після укладання декларації з лікарем гроші за обслуговування пацієнта держава (НСЗУ) буде платити установі, у якій працює обраний пацієнтом лікар. Цей процес почнеться відразу, коли медзаклад «увійде в медреформу»: автономізирується й укладе договір із НСЗУ, додали в Мінздраві.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2923 |
|
© Газета Домовик 2012-2023