Висока швидкість прийому їжі може привести до розвитку ожиріння та діабету

28 лютого 2018

Люди, які швидко їдять, за більш короткий час справляються зі своєю їжею, однак, спожиті калорії затримуються в їхньому тілі набагато довше.

У новому дослідженні, опублікованому в онлайн-журналі BMJ Open, говориться про те, що швидкість прийому їжі прямо впливає на вагу людини. Група вчених з Японії вирішила проаналізувати те, як швидкість прийому їжі впливає на ризик «заробити» ожиріння, що вираховується за індексом маси тіла (ІМТ), який у Японії перевищує цифру 25. Із цією метою було опитано більше 59 тисяч японських чоловіків і жінок з діагнозом діабет 2 типу. Учасники повинні були оцінити свою власну швидкість прийому їжі: швидко, нормально або повільно. Результати показали, що у добровольців, які їдять повільно, ІМТ був у нормі, ризик розвитку ожиріння був нижче, а також обсяг талії був значно менше, чим в інших учасників.

Крім швидкості споживання їжі, фахівці виявили кілька інших звичок у харчуванні людей страждаючих ожирінням.

Приміром, вони часто вечеряють за дві години до сну, при цьому ще не рідко перекушують після вечері і пропускають сніданок. Однак варто відзначити, що озвучені фахівцями дані були отримані на основі спостережуваних форм поведінки, які відбувалися в минулому, тому не можна однозначно стверджувати, що швидкість прийому їжі є причиною ожиріння. Проте, автори роботи стверджують, що швидкість прийому їжі може бути одним зі способів регулювання маси тіла, і допоможе запобігти ожирінню. Вони пояснюють це тим, що люди, які звикли швидко їсти, можуть продовжити трапезу навіть після того, як їх шлунок переповнився, і тіло одержало достатню кількість калорій, оскільки мозок не встигає інтерпретувати хімічні сигнали, що надходять зі шлунка, які скажуть йому «досить». У підсумку висока швидкість поїдання їжі приводить до переїдання, і сприяє збільшенню ваги.

Таким чином, регулювання швидкості прийому їжі може бути ефективною профілактикою ожиріння і зниження ризику розвитку безлічі хвороб, наприклад, діабету.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3984 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс