Як вилікувати ячмінь у домашніх умовах?

12 серпня 2015

У першу чергу вам необхідно знати наступне: ячмінь - це запалення однієї із сальних залоз, що знаходяться біля основи вій. Він не є серйозним захворюванням, однак звісно ж приносить певні незручності і може бути досить хворобливим. Найбільш часта причина появи ячменя - вірусна інфекція.

Зовнішній ячмінь - це набряк червонуватого кольору і м'який на дотик; він з'являється на краю повіки і зникає зазвичай швидко і повністю. На місці запалення утворюється також тверда і хвороблива кулька. Внутрішній ячмінь зазвичай утворюється трохи далі від краю вік і проходить аж ніяк не так швидко, як зовнішній.

ЯК ВИЛІКУВАТИ ЯЧМІНЬ

Не можна намагатися видавити ячмінь, терти або розкривати його, також як не слід проробляти це з будь-яким іншим запаленням, що вразило віка. Найкраще просто дати їм трохи часу, і вони пройдуть.

Щоб вилікувати ячмінь, необхідно ретельно стежити за гігієною і підтримувати уражену область у чистоті, щоб запобігти розвитку інфекцій.

Ефективним способом рятування від закладеності сальних залоз є теплі компреси.

Рекомендується використовувати краплі зі вмістом антибіотиків: вони відмінно справляються з кон’юнктивітом, що виник внаслідок забруднення.

Не рекомендується використовувати декоративну косметику для очей, тому що це може сприяти погіршенню стану.

Чай з ромашкою містить заспокійливі речовини, які допоможуть зменшити запалення та біль і зняти набряк. Покладіть пакетик чаю з ромашкою в гарячу воду на кілька секунд, потім витягніть його і дайте трохи охолонути - його температура повинна дозволяти вам прикласти його до ока. Після цього вижміть пакетик і прикладіть до ячменя. Коли пакетик зовсім охолоне, знову повторіть всю процедуру. Можна проробляти це стільки разів, скільки ви порахуєте необхідним.

НАТУРАЛЬНІ РЕЦЕПТИ

Цибуля-батун. Надріжте лист цибулі біля самої основи; сік, що виділився, нанесіть на постраждалу ділянку шкіри.

На п'ять хвилин прикладіть до ячменя тільки-но зварене куряче яйце.

Дрібно наріжте листя м'яти і прикладіть до ячменя (воно має приклеюватися на зразок пластиру). Дайте йому подіяти протягом 5 хвилин, а потім змийте теплою водою.

Приготуйте настій з календули в розрахунку 1 ложечка сухих пелюстків на половину літра води. Відцідіть рідину, змочіть в ній марлю і прикладіть до постраждалого віка. Тримайте доти, поки марля не охолоне.

ЯК ЗАПОБІГТИ ПОЯВІ ЯЧМЕНЯ

Терти очі, якщо вони чешуться, запалені або утомилися - дуже розповсюджена звичка. Так, діти зазвичай труть очі, коли хочуть спати, однак у більшості випадків ця звичка не приводить ні до чого, крім ячменя.

Необхідно відучити себе чіпати очі руками, щоб зменшити ризик занесення інфекції або вірусу. У якості превентивної міри варто постійно стежити за чистотою рук. Ретельно мийте руки великою кількістю води та мила кожний раз як приходите додому і по завершенні будь-якої роботи; дуже важливо позбуватися бактерій, що зібралися на руках за день.

Ще один спосіб профілактики появи ячменя - збагачення раціону вітаміном А, що позитивно впливає на імунну систему. Вітамін А міститься в таких продуктах як, наприклад, яйця, червоне м'ясо, морква, помідори, гарбуз, шпинат, зелений салат. Майте на увазі, що вітамін А втрачається при тепловій обробці продуктів, тому за можливістю намагайтеся вживати продукти, що містять цей вітамін, сирими. Так ви зможете успішно протистояти розвитку інфекцій.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5376 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс