Інсульт погіршує мислення в довгостроковій перспективі
Пацієнти, які пережили інсульт, часто скаржаться на зниження функції мислення. Нове дослідження показало, що інсульт впливає на розумовий процес не тільки в короткостроковій перспективі, але й здійснює на нього негативний вплив протягом декількох наступних років.
Інсульт викликає зниження функції мислення та навички планування протягом наступних шести років. Щороку підвищує ризик додаткового погіршення розумового процесу на 23 відсотки, чого не відбулося б без інсульту.
«Ми виявили, що у пацієнтів, що пережили інсульт, швидкість зниження когнітивної функції* підвищена, у порівнянні зі швидкістю до інсульту», - відзначила доктор Дебора Левін з університету Мічигану, США.
У дослідженні взяли участь близько 24 тисяч чоловік у віці 45 років і більше, психічно здорові на момент початку роботи. Щорічно вони проходили тести на оцінку функцій мислення, навчання, пам'яті та планування. Це дозволяло вченим стежити за природним процесом зниження когнітивної функції з віком. 515 учасників постраждали від інсульту протягом 6 років спостережень.
Проаналізувавши отримані дані, учені прийшли до висновку, що у цих учасників довгострокове зниження когнітивної функції було більш яскраво вираженим. Це стосувалося в основному двох областей: глобальної когнітивності та виконавчої функції. Перша відображає загальну здатність людини думати та міркувати, а друга - здатність організувати пріоритети, керувати часом і приймати рішення. Інсульт мало вплинув на вербальну пам'ять і здатність запам'ятовувати нову інформацію.
*Когнітивні функції (лат. cognitio - пізнання) - вищі мозкові функції: пам'ять, увага, психомоторна координація, мовлення, гнозис, праксис, рахування, мислення, орієнтація, планування та контроль вищої психічної діяльності.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4692 |
|
© Газета Домовик 2012-2023