«У саду чи на городі». Аптечка та безпека робіт на присадибній і дачній ділянках

3 червня 2015

З наближенням літа усе більше часу доводиться проводити на своїх городах і садових ділянках. Незважаючи на користь подібних занять, ніхто з нас не застрахований від непередбачених травм, які можна одержати. Саме тому, щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно дотримуватися деяких запобіжних заходів, перебуваючи на городі, а також мати під рукою предмети першої допомоги, які можуть знадобитися при найпоширеніших травмах. Одним словом, щоб ця робота була в радість, варто пам'ятати про правила безпеки й уміти надати першу допомогу. Які вони, ці правила? Про це ми вирішили поговорити з фахівцем в області гігієни й екології - кандидатом медичних наук, Наталією Володимирівною Москвяк.

- Варто пам'ятати, що не тільки можливість травм і отруєнь різного характеру являють загрозу нашому здоров'ю. Активна фізична праця і тривале перебування на відкритому сонці може стати також причиною загострення наявних хронічних захворювань. 

Ускладнює ситуацію ще й та обставина, що, наприклад, більшість дачних ділянок знаходяться вдалині від медичних установ, тому надати першу допомогу потрібно буде на місці.

Щоб убезпечити себе, необхідно дотримуватися деяких правил техніки безпеки під час садово-городніх робіт. А якщо запобігти травмі все-таки не вдалося, потрібно мати під рукою аптечку, у якій знайдеться все для надання першої медичної допомоги. 

- Що має бути в цій аптечці?

- Найпоширенішими є побутові травми, такі як порізи, удари та забиті місця. Тобто, для аптечки обов'язково потрібно запастися пластиром, перекисом водню для дезінфекції рани, йодом і бинтами. Якщо ви знаєте про наявність у себе яких-небудь хронічних захворювань, в аптечці також мають бути специфічні ліки.

- Що робити, якщо ви відчули себе погано?

- При загостреннях радикуліту, які часто трапляються при фізичних роботах, варто запастися знеболюючими препаратами. Людям, які страждають гіпертонією, не завадить мати в аптечці препарати, що нормалізують тиск, а при серцевих захворюваннях, котрі загострюються під час тривалого перебування на сонці, допоможуть валеріана, а також натуральні заспокійливі засоби. Варто придбати й ліки від розладу шлунка, тому що фрукти й овочі з городу часто вживаються, не проходячи при цьому необхідну термічну обробку, стаючи причиною дизентерії.

- Часом трапляються й опіки...

- Перша допомога при опіках, які не є рідкістю, заслуговує на окрему увагу. З вогнем пов'язано чимало нещасних випадків, тому потрібно знати, як правильно надавати першу допомогу.

Якщо опік незначний, достатньо буде обробити його спиртом і нанести на ушкоджену ділянку шкіри спеціальний засіб або мазь від опіків. 

У випадку більш сильного опіку, що супроводжується утвореннями пузирів на шкірі, від застосування спирту краще втриматися, тому що він посилить біль і печіння. На область опіку потрібно нанести мазь і накласти пов'язку, але при цьому в жодному разі не проколювати пузирі.

Так само є великою ймовірність одержання хімічного опіку, оскільки багато садівників мають справу з хімікатами, які використовуються для обробки рослин і усунення шкідників. При хімічному опіку необхідно якнайшвидше видалити речовину з тіла, використовуючи для цього проточну воду. Виключення становить лише негашене вапно, яке при контакті з водою нагрівається і може викликати термічний опік.

- На природі ми часто стаємо жертвами комах...

- Так, у процесі роботи в саду  укуси комах, що живуть там у великій кількості, вважаються нерідким явищем. Деякі з них нешкідливі, а деякі можуть стати причинами дискомфорту або навіть викликати алергійну реакцію. 

Щоб уникнути жалюгідних наслідків, потрібно вчасно вжити необхідних заходів.

Якщо після укусу в тілі залишилося жало комахи, його потрібно негайно видалити, використовуючи для цього пінцет. Після цього уражене місце варто промити водою з милом, накласти кашку з води та соди, а потім прикласти лід, що зменшить болючі відчуття і сверблячку. 

У деяких випадках, при незначних укусах можуть допомогти спеціальні спреї та мазі, що знімають набряклість і печіння.

- Як уникнути отруєння і пов'язаних з цим проблем зі здоров'ям?

- Ось ви відчули легке нездужання та нудоту. Через якийсь час до них додалися блювота, запаморочення, загальна слабість, можливо втрата свідомості. Швидше за все, ви отримали отруєння. Частіше це відбувається при неправильному застосуванні лікарських засобів, при вживанні неякісних продуктів або забрудненої води. 

По-перше, не вживайте сиру воду з-під крана. У нашій країні проводиться повсюдне санітарне очищення водопровідної води, але краще не ризикуйте. Пийте тільки кип'ячену воду або використовуйте фільтри для її очищення.

Лікарські засоби купуйте тільки в аптеках. Перед застосуванням уважно читайте інструкцію і не перевищуйте дозування, призначене лікарем. 

Не займайтеся самолікуванням. Якщо цей препарат допоміг комусь із ваших знайомих, це не значить, що для вашого організму він виявиться корисним. Цілком імовірно, що замість користі ви одержите отруєння.

Ніколи не збирайте незнайомі гриби і вже точно не вживайте їх. Грибні отруєння - одні з найстрашніших. Вони нерідко приводять до летального результату.

А займаючись консервуванням, особливу увагу приділіть процесу пастеризації. І якщо на ваших заготівлях з'явилася цвіль, а кришка банки загрозливо здулася - викиньте! Краще залишитися без солоних огірків, чим без здоров'я.

І ще, ніколи не купуйте алкогольні напої поза магазинами. Більшість подібної «продукції», виготовляється в антисанітарних умовах, часто із застосуванням метилового спирту. Уживши навіть невелику кількість такого спиртного, ви ризикуєте втратити зір і залишитися інвалідом на все життя...

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3736 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс