Лікування пневмонії. 6 важливих правил

4 березня 2015

Запалення легенів - хвороба серйозна, тому що смертельна. Тому пневмонією потрібно вміти правильно хворіти. Ця хвороба не потерпить людської дурості і за легковажність обов'язково покарає.

Хоча мова йтиме про те, як правильно хворіти на пневмонію, спочатку треба кілька слів сказати, що потрібно робити, щоб нею не занедужати. Найважливіші правила: не контактувати з хворими людьми, тримати зуби здоровими та вчасно лікувати інші захворювання.

ЧОГО ПОБОЮВАТИСЯ?

По-перше. Оскільки пневмонія - хвороба дуже заразна, до хворих людей, особливо, що кашляють, краще не наближатися. 

По-друге. Бактеріальна інфекція, що розвивається в «гнилих» зубах, здатна проникати вглиб організму - і це вже доведено. Добереться зубна інфекція до легенів - буде пневмонія, а якщо доповзе до шлунка - отримаєте гастрит або виразку. 

По-третє. Якщо у вас виявили, наприклад, мікоплазми, легіонели або хламідії, не затягуйте з їхнім лікуванням. Вони можуть добратися до легенів і утворити в них своє інфекційне вогнище.

ПРАВИЛА ЛІКУВАННЯ

Якщо запалення легенів все-таки з'явилося, запам'ятайте найважливіше правило лікування цієї хвороби - видужання залежить не від лікаря, а більшою мірою саме від вас.

Пневмонію потрібно лікувати тільки з лікарем. Це вам не застуда, самостійно ви її не вилікуєте. Тому обов'язково йти до лікаря. Пам'ятайте про смертельність цієї хвороби.

Пневмонію краще підозрювати при будь-якій застуді. Дуже важливий момент. Більшість випадків запущеної пневмонії відбувається через те, що її приймали за звичайну застуду. З'явилася симптоматика, особливо якщо з кашлем, - обов'язково йдіть до лікаря прослухати легені. 

Доліковувати пневмонію до кінця. Дуже розповсюджена помилка пацієнтів - самостійно припиняти курс лікування. 

Полікувалися пару - трійку днів, температура пішла, перестали приймати антибіотики. Страшна помилка. Якщо лікар призначив курс антибіотиків на два тижні, значить, приймати ліки необхідно саме два тижні, і ні на день менше, навіть якщо ви вже почуваєте себе абсолютно здоровим!

Пам'ятати про атипічну пневмонію. Зазвичай про неї починають думати, коли запалення легенів звичайними антибіотиками гоять-лікують, а вилікувати не можуть. Хвороба проявляється знову й знову. 

А все тому, що не від того збудника лікували. Щоб не доводити до цього, попередьте лікаря під час першого ж прийому, що недавно ви лікувалися від хламідіозу або, наприклад, від мікоплазмозу. 

Або не лікувалися, але цю патогенну флору в організмі маєте. У лікаря з'явиться можливість відразу призначити правильне лікування, а у вас з'явиться шанс вилікуватися значно раніше.

Лікувати пневмонію тільки в постілі. Ніяких ходінь на роботу та ніяких фізичних навантажень. Дуже важливо звільнити імунну систему від усіх навантажень, щоб вона займалася тільки однією найважливішою роботою - знищенням інфекції.

І останнє. Бережіть від пневмонії дітей і старих. Вони хворіють на запалення легенів частіше та важче інших - в одних організм ще не зміцнів, а в інших уже настільки ослабнув, що не може ефективно боротися із цим захворюванням. Майте на увазі, що пневмонія є головною причиною смертності дітей і підлітків в усьому світі. Щорічно вона несе життя 1,4 мільйонів дітей у віці до п'яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія та кір разом узяті.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3300 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс