Токсичний гепатит та його лікування

1 вересня 2014

Досить розповсюдженим захворюванням нашого часу є гепатит. Гепатит - це, по суті, назва, що поєднує хронічні й гострі дифузійні запальні захворювання печінки, що мають різноманітну етиологію.

Одним з його підтипів є токсичний гепатит. Даний тип гепатиту виникає внаслідок уживання алкоголю, або впливу гепатотропних лікарських препаратів. Він виникає за умови тривалого, або ж постійного їхнього впливу на печінку. Крім зазначених вище причин існує й ряд інших, менш розповсюджених причин його виникнення.

Даний гепатит здійснює токсичний, а також некробіотичний вплив на печінку, що значно знижує її функціональну активність. Це захворювання може бути досить небезпечним і у випадку відсутності своєчасного лікування привести до цирозу печінки, гострої печінкової недостатності, печінкової коми, і, як наслідок, до летального результату. Саме тому його своєчасне та правильне лікування є дуже важливим.

Лікувати токсичний гепатит можна наступними методами:

У першу чергу, необхідно виключити причину його виникнення, будь то алкоголь, отруйна речовина, який-небудь медичний препарат.

Наступним важливим кроком є дотримання спеціальної дієти. Так із уживання варто виключити ряд продуктів: жирні сорти м'яса, консервацію, копчені продукти, шоколад, кислі фрукти, гостре, солоне, каву, какао, а також бобові. Обмежити кількість білка на добу до 1,5 грамів на кожне кіло маси хворого. Крім того, варто збільшити кількість рідини, прийнятої за день.

Перевагу в стадії ремісії варто віддати вегетаріанським, молочним і фруктовим супам, борщам, нежирним сортам м'яса, риби, невеликій кількості рослинних олій, овочам, у вигляді гарнірів, салатів і хлібу.

Третій, не менш важливий етап, - це лікарські препарати. Варто застосовувати гепатопротектори рослинного походження, приміром, такі, як гепабене, хофітол, у деяких випадках карсил. Вони стабілізують мембрани гепатоцитів і збільшують вміст білка й АТФ;

Препарати есенсиальних фосфоліпідів, такі як Есенсале;

Прийом метаболічних эко ферментних препаратів, таких як:

Вітамін Е - блокує утворення вільних радикалів, які виникають у наслідок розпаду печінкових клітин, тим самим поліпшуючи функціональний стан печінки;

Фосфаден - поліпшує окислювально-відновні процеси в печінці;

Ліпоєва кислота - виступає регулятором ліпідно-вуглеводного обміну, а також зменшує жирову інфільтрацію печінки;

Рибаксин.

При важкому перебігу захворювання також застосовують дезинтоксикаційну терапію. Вона полягає у внутрішньовенних уливаннях за допомогою крапельниці 5% розчину глюкози або ізотонічного розчину натрію хлориду.

При таких ускладненнях, як цироз печінки, застосовують мітилпреднізолон, преднізолон та інші препарати цієї групи.

Варто пам'ятати, що будь-які препарати при лікуванні даного захворювання варто приймати тільки після консультації з лікарем. Найчастіше своєчасне виключення речовини, що привела до токсичного гепатиту, приводить до поступового поліпшення стану печінки. Аж до повного видужання пацієнта. У той час, як самолікування може тільки загострити ситуацію, внаслідок неправильної добірки препаратів або їхніх дозувань.

За матеріалами: Тетяна Жукова
 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6933 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс