Чи є небезпечними засоби, що знімають симптоми застуди та грипу

29 січня 2014

Полички аптек повні розчинних порошків, створених для полегшення симптомів грипу та застуди. Наскільки безпечними є дані засоби, і на що варто звертати увагу, купуючи їх? Пропонуємо вам відповіді медиків на найпоширеніші питання.

Гарячі напої проти застуди, що продаються в аптеках, чи насправді можуть вилікувати захворювання? 

Дані засоби - це лише перша долікарняна допомога. Вони не можуть впливати на причину захворювання, і тільки пом'якшують симптоми: рятують від головного болю та болю в очницях, знижують температуру та знімають ломоту в суглобах. 

Практика показує, що фахівці традиційної медицини не виписують дані лікарські засоби для планового лікування. При цьому, якщо ви серйозно захворіли і не здатні звернутися в поліклініку в найближчі дві доби, то ці напої можуть дуже полегшити життя.

З чого складаються ці засоби і що потрібно враховувати, купуючи їх?

Основою цих препаратів зазвичай є парацетамол, що здійснює протизапальний і жарознижуючий вплив. Крім того, склад цих лікарських засобів містить речовини, що звужують судини: фенілефрин і мезатон. Вони полегшують закладеність носа та знімають набряклість, а також нормалізують дихання носом. Практично усі такі засоби містять у своєму складі аскорбінову кислоту, що зміцнює стінки судин і сприяє наповненню організму захисними силами. Деякі ліки містять протикашлеві компоненти (приміром, бромгексин), а також кофеїн, котрий зміцнює стінки венозних судин, що знаходяться у голові. Цим і обумовлюється полегшення головного болю й запаморочення. 

Загалом, самому розібратися не так просто. Тому якщо немає можливості порадитися з фахівцем, слід уточнити все у фармацевта в аптеці. Він допоможе підібрати оптимально підходящий засіб залежно від наявних симптомів.

Чи є протипоказання до прийому гарячих напоїв від застуди?

Усі дані лікарські препарати заборонено давати дітям віком до 12 років, а деякі заборонені навіть дітям до 15 років. Також розчинні чаї від застуди не можна пити жінкам у період вагітності й матерям, що годують. Дуже обережно вживати їх потрібно людям, що мають хронічні порушення печінки й нирок, тобто органів, через які проходять ці препарати. 

При прийомі розчинних чаїв від застуди треба дотримуватися деяких правил: 

- За добу можна приймати не більше двох пакетиків.

- Засоби, які придушують симптоми застуди й грипу, не рекомендується приймати більше трьох діб. Прикладені до даних лікарських засобів інструкції говорять: «фармакінетика не вивчена». Це означає, що їхній вплив вивчався недостатньо глибоко. 

- Якщо симптоми захворювання не йдуть після трьох діб прийому ліків, потрібно обов'язково звернутися до лікаря й почати серйозне лікування для усунення причин хвороби.

- Дані лікарські засоби стимулюють роботу нервової системи, тому не рекомендується приймати їх перед сном - краще вранці і вдень. 

- Препарат заборонено вживати з алкоголем або заспокійливими засобами, навіть новопаситом і валеріаною. 

Не можна заміняти даними лікарськими засобами відвідування лікаря. Краще випити 1-2 пакетики, коли захворювання тільки наступає, а потім звернутися до терапевта й почати серйозне лікування. 

До чого може привести передозування даними ліками? 

Якщо часто пити порошки один за іншим, то звичайно ж, що препарати, які містяться в його складі, здатні спровокувати алергійні реакції, затримку сечі, сухість у роті, збудження. Це особливо стосується людей у літньому віці, тому що їхні нирки та печінка недостатньо добре виводять компоненти гарячих чаїв від застуди. 

Ці лікарські засоби також позначаються на крові, так що при зловживанні ними, в організмі може скоротитися вміст тромбоцитів, що приведе до утворення кровотеч і синців. В особливо серйозних випадках іноді навіть розвивається лікарський гепатит. 

Не варто займатися самолікуванням. Вибирайте натуральні та безпечні засоби для боротьби з ознаками грипу і застуди: чай з медом і малиною, трав'яні відвари (приміром, з липою), гаряче молока з боржомі та ін.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7787 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс