Виноградними кісточками по ракових клітинах

18 грудня 2013

Учені Онкологічного центру Університету штату Колорадо (США) здійснили лабораторний синтез найбільш активного компонента екстракту виноградних кісточок B2G2. Як показали дослідження, ця синтезована сполука запускає механізм загибелі ракових клітин простати, відомий як апоптоз, залишаючи здорові клітини непошкодженими.

Раніше вчені більше десяти років вивчали в лабораторних умовах протиракові властивості екстракту виноградних кісточок GSE. За результатами дослідження ефективність GSE проти ракових клітин була підтверджена, також був більш детально вивчений механізм дії екстракту. Однак ученим донедавна було неясно, який саме біологічно активний компонент створював подібний ефект, адже GSE являє собою складну суміш поліфенолів. Нарешті, групою дослідників був визначений як найбільш активний компонент B2G2. Але виявилося, що процес виділення B2G2 з екстракту виноградних кісточок дуже дорогий і займає багато часу. Ці обставини обмежили подальше вивчення речовини.

Учені вирішили замість виділення B2G2 з GSE синтезувати його в лабораторії. Дане дослідження увінчалося успіхом. Процес синтезу B2G2 відбувається досить швидко і не вимагає великих витрат. Синтезований B2G2 має аналогічний механізм впливу на ракові клітини і не поступається ефективністю GSE. Метою фахівців було клінічне випробування біологічно активних сполук із GSE проти раку у людини. Але це викликало труднощі, тому що були невідомі механізми та можливі наслідки дії всіх активних компонентів. Таким чином, виділення і синтез B2G2 є важливим кроком, адже тепер у вчених є можливість проводити більше експериментів з чистою сполукою.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7129 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс