Запобігаємо сезонному загостренню циститу
Цистит, тобто запалення стінки сечового міхура, - досить часте захворювання. Цистит буває й у чоловіків, але представниці прекрасної половини людства страждають від цього захворювання частіше. Це пов'язано з особливостями жіночої анатомії (короткий і широкий сечівник, близькість природних шляхів інфекції), а також фізіології (зміни в організмі в період менопаузи).
Статистика свідчить:
- Кожна друга жінка переживала хоча б один епізод гострого циститу.
- Приблизно у 30% молодих і здорових жінок, які перенесли дебют циститу, протягом наступних 6-12 місяців відбувається повторний епізод цього захворювання.
Гострий цистит виникає зазвичай раптово. Його причиною найчастіше буває переохолодження. Зима в цьому значенні - небезпечний час. Особливо якщо організм ослаблений перевтомою та стресом.
Болючі відчуття знизу живота, часті та хворобливі сечовипускання, сверблячка і печіння в паховій порожнині - ознаки циститу малоприємні. Але оскільки загальний стан при циститі звичайно залишається задовільним і перший напад хвороби проходить через два-три дні, звертатися до лікаря ми не поспішаємо, обмежуючись самолікуванням. А дарма! Недолікований цистит може не тільки перейти в хронічну форму, але й привести до запалення нирок та інших серйозних ускладнень. Тому при перших ознаках хвороби необхідно звернутися до фахівця і пройти призначений курс лікування.
Гострий неускладнений цистит лікується добре. Через п'ять днів запалення проходить і наступає видужання. Лікування хронічної форми циститу - процес більш довгий і трудомісткий.
Фахівці не рекомендують лікувати хронічний цистит народними засобами, тому що, поки не буде усунута причина запалення сечового міхура, цистит буде повторюватися.
ЗАПОБІГТИ ХВОРОБІ ЛЕГШЕ, ЧИМ ЛІКУВАТИ
Як і будь-яку хворобу, цистит легше попередити, ніж лікувати. Для профілактики циститу лікарі рекомендують:
- берегтися від переохолодження;
- більше рухатися;
- не зловживати гострою та солоною їжею;
- виключити газовані напої;
- не носити тісну білизну, що може привести до застою крові в органах малого таза;
- дотримуватися особистої гігієни;
- частіше спорожняти сечовий міхур;
- приймати вітамін С;
- споживати не менше півтора літри рідини на день.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6593 |
|
© Газета Домовик 2012-2023