Продукти від застуди. Сезонні поради

13 листопада 2013

Листопадова погода досить підступна: сьогодні тепло, а завтра - різке похолодання та сніг. Зазвичай з листопадовими холодами, як за розкладом, наступає сезон грипу, що триває по березень.

Симптоми всім добре відомі: раптово різко підвищується температура, з'являється озноб, до головного болю, ломоти в суглобах, почуття розбитості поступово додаються нежить, захриплість, сухий кашель, біль при ковтанні та почервоніння очей... Тому, поки не пізно, займемося профілактикою. А допоможуть нам у цьому добре відомі всім продукти.

ЛИМОН

Завдяки йому ваш організм, як максимум, зможе відбити атаку мікробів, і, як мінімум, легше перенесе застудне захворювання. Лимонна кислота впливає і на обмінні процеси, сприяє зміцненню імунної системи. Протягом дня можна приймати воду з лимонним соком.

СОЛОДКИЙ ЧЕРВОНИЙ ПЕРЕЦЬ

Вітамін С, що міститься в ньому, є прекрасним джерелом бета-каротинів і фітохімічних речовин. Червоний перець включає вдвічі більше вітаміну C, чим багато фруктів і овочі, у тому числі й апельсини.

БРОКОЛІ

Це чудове джерело вітамінів А, C і E, відрізняється високим вмістом глюкозинолатів, які, у свою чергу, стимулюють імунну систему. Усього 50 грамів цієї капусти забезпечують добову потребу у вітаміні С. 

Не зневажайте цим чудовим засобом для профілактики застуди.

МЕД

Він також є необхідним лікувальним засібом при застуді, що супроводжується високою температурою, ознобом і кашлем. Мед особливо ефективний при прийомі на ніч. Його лікувальна дія підсилюється в сполученні із соком алое і лимона.

СВІЖИЙ БУРЯКОВИЙ СІК

Це - відмінний допоміжний засіб при застудних захворюваннях. Соком буряка можна полоскати горло, закапувати його в ніс, по 2-3 краплі, і просто пити. Потрібно пам'ятати, що чистий буряковий сік у великій кількості може викликати нудоту, запаморочення та навіть розлад кишечнику, тому приймайте його в невеликих кількостях, дрібними ковтками або розбавляйте кип'яченою водою.

ЧАСНИК

Якщо у вас немає проти нього упереджень, він може бути гарним вибором. Це - чудовий протимікробний і стимулюючий імунітет засіб, що володіє антиоксидантними й антипухлинними властивостями.

ЧАЙ

Зелений і чорний чай багаті антиоксидантами і поліфенолами, а також іншими речовинами, що допомагають у боротьбі з грипом. Додайте ложку меду, часточку лимона в чай і пийте якнайчастіше, щоб заспокоїти біль у горлі.

КУРЯЧИЙ СУП

Він може допомогти очистити носові ходи. Причому для цього його не потрібно закапувати в ніс, а просто пити. 

Курячий бульйон як засіб від застуди згадувався ще в ХII столітті єврейським лікарем Мойсеєм Маймонідом. З тих пір цей засіб не втратив своєї актуальності.

М'ЯКОТЬ ГАРБУЗА

Вона містить багато мінералів і вітамінів. Особливо гарбуз багатий бета-каротином, що стимулює вироблення вітаміну А в організмі. Цей вітамін допомагає білкам регулювати правильну взаємодію між клітинами, підсилюючи опір імунної системи вірусам.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8471 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс