Холодний симптом. Про що розкажуть крижані руки?
Будь-які відхилення від норми насторожують і лякають, але нерідко люди вчаться жити й співіснувати з тим, що начебто б не доставляє їм відчутного дискомфорту. Такою патологією, наприклад, є постійно холодні руки.
Здавалося б, фактичної шкоди від такої проблеми немає, просто частіше доводиться намагатися зігріти кінцівки, щоб не здобути славу Снігової Королеви. Однак лікарі відзначають, що ігнорувати даний показник не варто, тому що відсутність тепла в руках — це ознака серйозних розладів в організмі.
Як правило, на почуття похолодання в кистях і стопах скаржаться пацієнти старших вікових груп. У першу чергу це обумовлено порушенням кровопостачання в результаті змін судинної стінки, втрати її еластичності, а також слабкістю серцевого м’яза, який не в змозі прокачати кров, долаючи опір судин, у самі віддалені від серця частини тіла: кисті й стопи. Вікові гормональні зміни мають також немаловажне значення в кровопостачанні кінцівок, говорять флебологи. Тому людям у віці варто не соромитися й приховувати прояви такої патології, а консультуватися з лікарем про те, як таку ситуацію можна виправити.
ПАТОЛОГІЧНІ СТАНИ
Однак на один тільки вік дану проблему списати не можна. Нерідко вона відзначається й у цілком молодих і працездатних людей. У цьому випадку необхідно перевіритися на ряд патологічних станів.
1. Цукровий діабет
Часте похолодання кистей наступає при цукровому діабеті, коли порушується проведення імпульсів у периферичних нервових закінченнях, «правильний» імпульс не доходить до пальців, у результаті відчувається почуття холоду.
2. Паління
Цей негативний ефект має й така шкідлива звичка, як паління. Паління — причина гангрени й ампутації кінцівок. Одне затягування викликає стійкий спазм судин, знижується кровопостачання, з’являється почуття холоду, що надалі приводить до необоротних наслідків, попереджають флебологи.
3. Неправильне харчування
Відсутність у раціоні білків і жирів може приводити до таких неприємних відчуттів. Особливо часто з такою проблемою можуть зіштовхнутися жінки, що практикують різноманітні дієти. При низькокалорійному харчуванні організм відчуває гостру нестачу необхідних йому для вироблення енергії компонентів. Так що варто віддавати перевагу збалансованому раціону, у якому будуть присутнім у потрібному об’ємі всі компоненти.
4. Проблеми із кровообігом
Як говорять хірурги, вроджена аномалія кровопостачання, хвороба Рейно — причини зниження температури в кінцівках. Таке захворювання приводить до спазму дрібних артерій. Внаслідок цього кінцівки погано переносять низькі температури, наприклад, від води або повітря. Насторожити повинне відчуття поколювання в руках. При цьому вони можуть поміняти й колір, стати білими або навіть синюшними. Триває приступ до декількох годин, після чого шкіра стає червоною, починаються жар і біль. При наявності такої проблеми необхідна консультація судинного хірурга.
5. Вегето-судинна дистонія
У людини можуть чергуватися припливи жару й холоду, скакає тиск, з’являється стомлюваність і відзначається дратівливість, при цьому обстеження нерідко не виявляє ніяких патологій.
6. Захворювання щитовидної залози
Проблеми виникають через збій гормональної регуляції, за яку відповідальна залоза, людина може бути млявою і подавленою, має зайву вагу, постійно прагне спати.
7. Остеохондроз
На тлі деформації й витончення міжпозвонкових дисків починається стискання спинного мозку, а також нервів і судин навколо, відбувається порушення циркуляції крові й з’являється почуття холоду в руках.
Причин багато, і необхідно в них детально розбиратися. Це дозволить вчасно визначитися із проблемою й вилікувати її.
ДІАГНОСТИКА ПРОБЛЕМИ
Ніяке самолікування в даній ситуації неприпустимо. З появою скарг на почуття холоду в руках або ногах необхідно звернутися до лікаря. Вчасно призначене правильне лікування допоможе позбутися неприємних відчуттів і запобігти подальшому розвитку хвороби, уникнути можливих ускладнень.
Для з’ясування причин того, чому руки постійно холодні, треба пройти повноцінне обстеження. Як правило, у ньому можуть брати участь терапевти, ендокринологи, судинні хірурги, гастроентерологи, гематологи і т.д. Під час консультації й первинного огляду лікарі вивчають стан пацієнта, вимірюють основні показники тиску й дають призначення на загальні аналізи. Потім при необхідності список можуть розширити. Так, наприклад, можуть бути запропоновані:
- аналіз крові на визначення кількості живильних речовин;
- біохімічні дослідження;
- перевірка кровотоку в артеріях;
- перевірка тонусу судин;
- аналіз крові на корисні мікроелементи.
Крім того, можуть пропонувати УЗД внутрішніх органів. Якщо ситуація складна або потрібно вивчити її більш глибоко, пропонують КТ і МРТ.
НЕОБХІДНА ТЕРАПІЯ
Лікування, природно, буде підбиратися виходячи з того, яке захворювання викликало проблему. При лікуванні використовують вазоактивні препарати, що поліпшують кровопостачання, фізиопроцедури, масаж, нормалізують гормональний фон, підбирають лікувальну дієту.
У ситуації, коли всі заходи прийняті вчасно, а проблема не ігнорується, є всі шанси позбутися неприємного симптому й постійно насолоджуватися відчуттям теплих, а не крижаних рук.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1797 |
|
© Газета Домовик 2012-2023