Чи дійсно потрібно ходити 10 000 кроків на день

4 жовтня 2020

Ходьба – найпростіша й природня фізична активність. Для неї не потрібні якісь інструменти або пристосування, умови, і навіть спеціальна форма одягу, по суті, не важлива. Ходити в міру своєї фізичної кондиції може майже кожний з нас.

Але чи дійсно в день для здоров’я й збереження себе в гарній спортивній формі потрібно проходити по 10 тисяч кроків? Все-таки це чимало, до того ж, останнім часом, говорять, розвіяний міф, що ця цифра коректна. Які думки й рекомендації справжніх фахівців, лікарів лікувальної фізкультури й спортивної медицини?

ЧИ МАЄ СЕНС ХОДИТИ, ЯКЩО 10 ТИСЯЧ КРОКІВ В ДЕНЬ НЕ НАБИРАЄТЬСЯ?

Насправді цифра в 10 тисяч кроків – це усереднена цифра, говорить експерт. А от щоб довідатися, скільки треба для гарного самопочуття ходити саме вам – краще порадитися з фахівцем.

Комусь потрібно проходити в день 5 тисяч кроків, іншим – 10 тисяч, а комусь 15. Усе залежить від рівня натренованості людини й від того, які є адаптаційні резерви в організму. Можливо, комусь варто почати з меншої кількості кроків і поступово збільшувати відстань.

Уважається, що 10 тисяч кроків, близько години піших прогулянок – це достатній обсяг рухової активності для профілактики серцево-судинних захворювань. Однак тут важливий і той темп, у якому ми проходимо дистанцію, відзначає фахівець. Якщо ми маршируємо у швидкому темпі, то калорії витрачаються інтенсивніше, а значить і надлишкова вага почне йти.

ЧИ СПРАВДІ ХОДЬБА КОРИСНІША ЗА БІГ ТА ВЕЛОСИПЕД?

У кожної фізичної активності, будь то біг, велосипед або ходьба, є свої плюси й мінуси.

Тут головне – рухатися, а вже кому і який спосіб більш підходить, можна підбирати індивідуально. Комусь потрібно ходити, іншому – бігати, а комусь більше підійде скандинавська ходьба. Очевидні плюси ходьби в тому, що відсутнє ударне навантаження на колінні суглоби. Ходьба підходить для людей, так скажемо, менш тренованих. Для ходьби не потрібний спортзал або спортивний майданчик. Чи йдемо ми на роботу або з роботи, ходимо ми у себе на робочому місці під час трудового дня, чи піднімаємося по сходах замість ліфта, - все це не якесь спеціальне тренування, яке ми собі влаштовуємо, але при цьому потрібна активність набирається.

ЧИ ДОПОМАГАЄ ХОДЬБА ПОМОЛОДІТИ?

Головна користь від ходьби – це боротьба з гіпокинезією, з дефіцитом руху, а значить – профілактика серцево-судинних захворювань, нагадує експерт. Ходьба особливо показана тим, у кого є цукровий діабет, людям із захворюваннями органів дихання. Ходити корисно й для коректування маси тіла.

Що важливо, щоденна рухова активність знижує біологічний вік людини. Якщо вам потрібна гарна мотивація для того, щоб почати регулярно займатися ходьбою, подумайте про те, що вже через кілька місяців ваш організм у буквальному значенні помолодіє. А якщо ми будемо сидіти вдома й мало рухатися, то в організмі знижується так звана толерантність до навантаження, і ми за функціональними показниками нашого організму стаємо старше, наш біологічний вік підвищується. Доведене, що дуже важливо рухатися й для підвищення емоційного фону, для того, щоб наш настрій був гарним!

ЧИ МОЖЕ ХОДЬБА ПОКРАЩІТИ ЗДОРОВ’Я?

Ходьба – це вихід для тих, кому біг протипоказаний. Наприклад, для людей з ожирінням третього ступеня й більше, а також для людей із захворюваннями опорно-рухового апарата.

У якихось ситуаціях, коли ми прагнемо збільшити витрату енергії, калорій, можна використовувати ходьбу не просто як профілактичну активність, але в якості лікувального тренування. У цьому випадку підійде скандинавська ходьба, при якій у роботу включаються до 90% м’язів нашого тіла. Це й м’язи верхнього плечового пояса, і м’язи рук, живота. При їзді на велосипеді працюють до 70% м’язів нашого тіла, при легкому бігові – не більш 50%, і при звичайній ходьбі також працюють не більш 50% м’язів. Важливо, що при скандинавській ходьбі також досить висока витрата калорій, вона у півтора рази вище, чим при бігові, наприклад, що дуже добре допомагає хворим з ожирінням.

ТРИ ЛАЙФХАКА, ЩОБ РУХАТИСЯ АКТИВНІШЕ

1. Для дітей з надлишковою вагою, яким ходьба може здатися нудним заняттям, можна порекомендувати танці, а також спортивні комп’ютерні ігри.

2. Людей літнього віку легше захопити колективними заняттями – зберіть групу ентузіастів із сусідів і ходіть разом, підтримуючи один одного морально й спілкуючись під час прогулянки. Так можна подолати незручність. До того ж людям у віці часто не вистачає спілкування, так що колективна прогулянка здатна спрацювати подвійно: підвищити настрій і зміцнити здоров’я одночасно.

3. Домогосподаркам на замітку. На думку лікаря, гарне інтенсивне домашнє прибирання прирівнюється по витраті калорій і роботі м’язів до тренування в фітнесі-клубі.

ВАЖЛИВО: ДЕ НЕ ВАРТО ГУЛЯТИ?

Будь-яка фізична активність протипоказана в безпосередній близькості від жвавих автомобільних доріг. Краще вибирати парки, стадіони, щоб не вдихати вихлопні гази.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1806 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс