Пекучий, але корисний: овоч-приправа знижує ризики хвороб і ранньої смерті
Найсерйозніші ризики для здоров’я міцно пов’язані з неправильним харчуванням, що підвищує ризик розвитку ускладнень у вигляді хвороб серця та інсультів, що загрожують життю.
Навпаки, дотримання здорової дієти забезпечує природний захист від загрозливих для життя станів. Забезпечують особливі захисні властивості певні інгредієнти раціону. Серед них науковці виділили один пекучий, але дуже ефективний овоч-приправу - перець чилі.
Виявляється, він є захисником проти цих смертельних ускладнень, про що свідчить дослідження італійських учених, опубліковане у журналі Американського коледжу кардіологів.
У процесі дослідження були вивчені захисні властивості перцю чилі й встановлено, що щоденне вживання спеції знижує ймовірність смерті від інсульту на 61 відсоток, а від серцевого нападу - на 40 відсотків.
Такий висновок дослідники зробили після спостереження за групою людей з 22 тисяч осіб протягом восьми років.
Виявлено, що ті, хто їв перець чилі чотири рази на тиждень, на 23 відсотки рідше вмирали у молодому віці, ніж ті, у кого в раціоні перцю не було.
Вживання гострого перцю також знизило ризик усіх форм серцевої смерті на 34 відсотки.
Провідна дослідниця Маріалаура Боначчі з Інституту досліджень, госпіталізації і охорони здоров’я імені Нейромеда у Поцциллі повідомила ще один цікавий факт. Виявилося, що захист від ризику смерті не залежав від типу харчування людей.
Іншими словами, хтось може дотримуватися здорової середземноморської дієти, хтось може харчуватися менш здоровою їжею, але саме перець чилі у будь-якому випадку покаже захисний ефект.
За словами наукового співробітника Лісії Яковьєлло, професора гігієни та громадської охорони здоров’я в Університеті Інсубрія, перець чилі є головним компонентом італійської культури харчування. Протягом століть корисні властивості харчування були пов’язані із його споживанням, тому збільшити користь для здоров’я можна, якщо зробити перець чилі частиною здорової збалансованої дієти.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2819 |
|
© Газета Домовик 2012-2023