Зелений чай - цілющий напій
Ми зараз на карантині. Але щоб карантин не затягнув нас у вир рефлексії і пригніченого настрою, є перевірені рецепти, щоб цього не сталось. Найбанальніше, але ефективне правило - режим дня, дотримання гігієни. А урізноманітнити диванний спосіб життя допоможуть щоденні міні-тренування вдома. Тим, кому дозволяють умови, можна тренуватися на свіжому повітрі, але далеко від скупчення людей.
Важливо в такий час налагодити нормальний режим харчування, з огляду на те, що рухаємося ми набагато менше, метаболізм уповільнений, підвищується ризик викотитися з карантину симпатичним колобком.
Попереду літо. А як обійтися влітку в спеку без тонізуючих напоїв, наприклад, без зеленого чаю?
Цей цілющий напій має тонізуючу дію на всі системи організму.
Цікавий факт: Сучасні американські дієтологи рекомендують своїм пацієнтам пити зелений чай для схуднення, оскільки він прискорює обмін речовин, пригнічує апетит і спалює жирові відкладення.
А отримують і зелений, і чорний чай з листя одного і того ж чайного куща, проте різними способами.
Напій нормалізує процеси травлення. Постійно вживаючи зелений чай, ви змусите працювати швидше свої внутрішні органи - печінку, кишечник і шлунок. Також ви помітите додатковий ефект - здорові ясна і зуби. Вам більше не страшний стоматит. Всьому цьому сприяють дуже корисні компоненти, якими насичений чай. Антиоксиданти, які присутні в чаї, є дивним профілактичним засобом проти ракових захворювань, що стали справжньою бідою. У чайному напої присутній в необхідній кількості - цинк. Цей елемент потрібен для зміцнення нігтів, росту волосся, сприяє він і затягуванню ран, наприклад при порізах.
Препарати зеленого чаю мають сечогінну дію, але через збудливу дію рослини його не можна застосовувати, як діуретичний засіб.
Зелений чай - кращий засіб від втоми. Завдяки вмісту вітаміну С, зелений чай допомагає впоратися з багатьма захворюваннями. Вітамін Р, що міститься в зеленому чаї, робить стінки кровоносних судин міцнішими і еластичнішими.
Корисні властивості зеленого чаю обумовлені тим, що в його складі у великій кількості містяться різні біоактивні речовини, мікроелементи і вітаміни. В процесі виробництва продукту чайне листя не піддається повному окисленню (ферментації), за рахунок чого воно і зберігає свій зелений колір. Завдяки щадному сушінню корисні речовини і вітаміни, що знаходяться в листі, не руйнуються, на відміну від чорного чаю.
У ньому знаходяться кофеїн і танін, що стимулюють розумову діяльність мозку. Його корисно пити для профілактики тромбоутворення, він знижує рівень цукру в крові, захищає печінку від токсинів і полегшує симптоми діабету другої стадії.
А ще. Як би не було спекотно, пийте дуже гарячий зелений чай без будь-яких солодощів або смакових добавок. Тільки наливайте чай потроху, буквально кілька ковтків в одну чашку. Пийте не поспішаючи, після кількох порцій спрага обов’язково відступить. Тут важлива не кількість випитого, а час, адже чай повинен встигнути подіяти!
Але не поспішайте виливати недопитий чай! Додайте в чайник кип’яток, дайте ще трохи настоятися і перелийте настій через ситечко в чистий посуд. Коли чай охолоне, поставте його в холодильник. Холодний зелений чай теж чудово втамовує спрагу і пити його можна вже не маленькими порціями.
Однак до складу зеленого чаю входять речовини, які надають як позитивний, так і негативний вплив на організм людини. Крім того, в зеленому чаї присутні теофілін і теобромін, що надають збудливу дію на нервову систему людини. Тому настій з чайного листя не рекомендується людям з підвищеною збудливістю, при безсонні, при вагітності, температурі, виразці шлунка, нездоровій печінці. Все добре в міру.
На замітку: Заварювання крутим окропом чаю робить його практично марним, оскільки руйнуються при цьому найцінніші речовини. А ось шкідливих елементів істотно додається, тих же пуринів, наприклад.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2329 |
|
© Газета Домовик 2012-2023