Білокачанна капуста: користь для здоров’я

2 травня 2020

Прагнете позбутися виснажливого головного болю? Очистити судини й зміцнити імунітет? Вилікуватися від виразкових хвороб шлунка й кишечнику? Позбутися мастопатії? Якщо хоча б на один із цих питань ви відповіли «так», тоді ця стаття саме для вас!

Білокачанна капуста багата аскорбіновою кислотою: в 100 г сирого овочу міститься більш 60% від добової норми.

Аскорбінова кислота поліпшує обмін речовин, регулює окисні й відновлювальні процеси в організмі,  бореться зі стресом і зміцнює імунітет. Крім того, вітамін С сприяє засвоєнню заліза й перетворенню його в гемоглобін. Тому капуста показана при анемії.

У великій кількості в капусті присутній й жиророзчинний вітамін К1 (філохінон), необхідний для згортання крові. Також вітамін К1 бере участь в утворенні кісткової тканини.

Усього лише 50 г білокачанної капусти на 90% заповнить добову потребу організму в кремнії, який захищає судини від ушкоджень і надає їм еластичності, завдяки чому знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Уживаючи 200 г капусти в день, ми на 25% заповнюємо потребу організму в калії.  Хоч і в невеликій кількості, але білокачанна капуста містить кальцій, фосфор, сірку, вітаміни А, Е, В1, В2, В6 і В9. Усі вони необхідні для злагодженої роботи організму.

Незважаючи на свою користь, білокачанна капуста протипоказана при: гастриті; панкреатиті; ентероколіті; загостренні виразкових хвороб; шлункових і кишкових кровотечах.

А от капустяний сік можете пити, попередньо проконсультувавшись із лікарем!

При патологіях шлунково-кишкового тракту рекомендується включати в раціон не свіжу, а термічно оброблену капусту. З обережністю овоч вживають при захворюваннях печінки й щитовидної залози, у період вагітності й лактації.

КАПУСТА ДЛЯ ІМУНІТЕТУ

Своєю загально зміцнювальною дією на організм капуста зобов’язана високому вмісту аскорбінової кислоти. Так, вітамін С стимулює вироблення лейкоцитів, що знищують чужорідні хвороботворні агенти (віруси й бактерії). Якщо ж уберегтися від грипу або ГРВІ не вдалося, капуста допоможе швидше побороти недугу й зменшити інтенсивність симптоматики.

Зменшити інтенсивність кашлю й підсилити відходження мокротиння із бронхів допоможе капустяний сік. Ретельно вимийте капустяні листи й подрібніть їх. Відіжміть сік за допомогою марлі, складеної в кілька шарів. Зберігається отриманий сік у холодильнику не довше трьох днів.

Приймається сік по 50-100 мл тричі в день за 20-30 хвилин до їжі. Оскільки капустяний сік не відрізняється приємним смаком, можна розбавляти його теплою кип’яченою водою або іншим свіжо вичавленим соком у пропорції 1:1.

Капустяним соком можна тричі в день полоскати горло, щоб зменшити запалення й угамувати біль у горлі.

КАПУСТА ВІД ГОЛОВНОГО БОЛЮ

Відокремте кілька капустяних листів (самі верхні листи краще для цих цілей не застосовувати). Вимийте й видаліть товсті прожилки. Зробіть на кожному листі кілька надрізів (це необхідно для того, щоб листи пустили свій корисний сік). За допомогою качалки максимально вирівняйте листи. Прикладіть листи на чоло й скроні, зафіксуйте компрес плівкою й косинкою, залишіть до їхнього повного висихання.

Для полегшення головного болю можна в якості компресу використовувати марлю, змочену у свіжо вичавленому капустяному сокові.

КАПУСТА ДЛЯ ШЛУНКА Й КИШЕЧНИКА

Капустяний сік – прекрасний засіб, що сприяє лікуванню ерозійного гастриту, виразкових хвороб шлунка й кишечнику. Подібна дія овочу обумовлена вмістом у ньому вітаміну U (або метилметіоніна), що загоює виразки й ерозії на слизових шлунково-кишкового тракту.

Вітамін U очищає організм від продуктів розпаду метаболітів. Крім цього, він сприяє виведенню гістаміну – гормону, що виділяється при запальних реакціях. Гістамін збільшує вироблення шлункового соку, що й приводить до появи болю в органах травного тракту. Знешкоджуючи цей гормон, вітамін U не тільки поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту й стимулює травлення, але й зменшує виразність алергії.

Вживаючи капустяний сік при захворюваннях шлунка й кишечнику, необхідно дотримуватися декількох правил.

Насамперед, відмовтеся від капустяного соку під час загострення захворювань. Починайте вживати сік з 50 мл за один прийом, поступово збільшуючи обсяг до 100 мл. Приймайте сік натще за 30 хвилин до прийому їжі 3 рази на добу.

Курс лікування при виразці шлунка – 3 місяця (кожні 2-3 тижня рекомендується робити дводенну перерву).

Курс лікування при гастриті – 1,5 місяця.

Важливо! Перед застосуванням капустяного соку рекомендована консультація лікаря!

КАПУСТА ДЛЯ ПЕЧІНКИ

Для очищення печінки рекомендується не менш 4-х разів на тиждень уживати свіжу капусту у вигляді салатів. Вхідні до складу капусти мікроелементи й вітаміни (зокрема вітамін С и вітамін U) сприяють зменшенню запального процесу в печінці й посиленню виведення жовчі.

Крім того, вітамін U перешкоджає заміщенню печіночної тканини жиром.

КАПУСТА ДЛЯ СЕРЦЯ

Високий рівень «поганого» холестерину підвищує ризик тромбоутворення й розвитку серцево-судинних патологій, зокрема атеросклерозу. Вітамін U перешкоджає відкладанню холестерину на стінках судин.

Не можна забувати й про такий потужний антиоксидант, як вітамін С, який нормалізує окисно-відновні процеси, виводить «поганий» холестерин, нейтралізує дію вільних радикалів і зміцнює судини.

Щоб не тільки очистити судини, але й позбутися паразитів і підвищити імунітет, випивайте в день по 1 склянці капустяного соку із червоним перцем.

Як його приготувати?

Дрібно нашаткуйте капусту, посоліть її й поперчіть, причому перець ОБОВ’ЯЗКОВО повинен бути червоним і пекучим.

Добре розімніть капусту руками, щоб вона пустила сік. Вичавте сік за допомогою сита або марлі.

Приймайте капустяний сік із червоним перцем натще за 15-20 хвилин до їжі.

КАПУСТА ПРИ МАСТОПАТІЇ

Мастопатія – доброякісне захворювання молочної залози, при якому спостерігається розростання тканин молочних залоз і утворення ущільнень.

Лікувальні властивості капусти при мастопатії обумовлені вмістом у листах овочу індолів – з’єднань, що блокують дію жіночого гормону естрогену на молочні залози.

Крім того, вітамін U у капусті знешкоджує токсичні речовини й перешкоджає переродженню доброякісної пухлини в злоякісну.

Фітонциди в складі капусти зменшують набряклість і поліпшують кровообіг, що сприяє розсмоктуванню вузлів.

При мастопатії використовують компрес із капустяних листів. Відділяються середні листи капусти, на яких зрізуються ущільнені ділянки. Листи відбиваються до появи соку (можна зробити невеликі надрізи).

Капустяні листи вкладаються в бюстгальтер або накладаються на груди й фіксуються щільною тканиною. Витримується компрес протягом 2-3 годин.

Однак пам’ятайте про те, що до подібної  процедури можна приступати ВИНЯТКОВО після консультації з лікарем-маммологом, щоб не підсилити перебіг захворювання!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1987 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс